مصاحبه

با انتقال به امارات و ترکیه پول ویلموتس را می‌دهیم
تاج: اردوی تیم ملی یکشنبه با حضور ویلموتس شروع می‌شود
مهدی تاج درباره وضعیت تیم‌ملی و شرایط ادامه همکاری با مارک ویلموتس گفت: سرمربی تیم ملی ایران ویلموتس است و به ایران خواهد آمد. لیست تیم ملی امشب یا فردا صبح (جمعه شب یا شنبه صبح) اعلام می‌شود و از یکشنبه با سرمربیگری ویلموتس اردوی تیم ملی آغاز خواهد شد.
او درباره پرداخت نشدن حقوق ویلموتس گفت: اخباری که منتشر شده اخبار درستی است. تا امروز نتوانسته بودیم پولی به ویلموتس بدهیم. به کمک وزارت ورزش پول را از طریق امارات و پس از آن به ترکیه انتقال دادیم و سپس به حساب ویلموتس واریز می‌کنیم. پولی که به ویلموتس می‌دهیم، پولی نیست که از فیفا طلب داریم. یک سوم آن پول را هنوز نگرفته‌ایم.
رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص شرایط بلیت‌فروشی الکترونیکی افزود: بلیت‌فروشی الکترونیکی حتماً باید انجام شود و باید بپرسیم که چرا تاکنون صورت نگرفته است. ۱۰ دوره است که لیگ‌مان برگزار می‌شود و از تعداد دقیق هواداران خبری نداریم. هنوز عده‌ای بدون بلیت به ورزشگاه می‌آیند و باور ندارند که باید بلیت بخرند. بلیت‌فروشی در دنیا به همین شکل مرسوم است و کسی از زیر میله به داخل استادیوم نمی‌رود. باید فرهنگ‌سازی شود. دوربین‌ها باید به اندازه کافی نصب شوند. دوربین‌ها نصب شده اما دوربین چهره‌زن کم نصب شده است. فکر می‌کنم تا نیم فصل این مشکلات حل شود. شعار تجزیه‌طلبی در ورزشگاه‌ها پسندیده نیست. عده‌ای در بازی تراکتورسازی و استقلال شعارهای ناپسندی دادند که با آنها قطعاً برخورد خواهد شد.
تاج درباره برکناری سعید فتاحی از سازمان لیگ توضیح داد: فتاحی نیروی کاربلدی است و مشکلی بابت او وجود ندارد. کمیته اخلاق برای فتاحی و سایر سازمان لیگ رأیی صادر کرد که کمیته استیناف آن را نقض کرد. از سعید فتاحی در جاهای دیگر فدراسیون فوتبال قطعاً استفاده خواهد شد.
او در ادامه در پاسخ به این سؤال که چه برنامه تدارکاتی‌ای برای تیم‌ملی در نظر گرفتند، گفت: هیچ بازی تدارکاتی را برای تیم ملی از دست نداده‌ایم. پنجشنبه هفته بعد خیلی از کشورها قصد بازی تدارکاتی ندارند اما خودمان به دنبال یک بازی تدارکاتی هستیم. در تمام بخش‌ها هیچ بازی تدارکاتی را لغو نکرده‌ایم، بخصوص برای تیم ملی امید. کاملاً منابع‌مان محدود است. دولت برای بازی با بحرین ۳ میلیارد کمک کرده است. برای انتقال پول ویلموتس نیز کمک‌های زیادی کردند.
تاج در خصوص سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا و میزبان دیدار ایران و عراق گفت: سهمیه ایران در آسیا ۳ به اضافه یک است. همچنین بازی ایران و عراق در اردن برگزار خواهد شد.
او در پاسخ به این سؤال که پول‌های واریزی از سوی بازیکنان و باشگاه‌ها به خاطر جرایم کمیته انضباطی در چه زمینه‌ای هزینه می‌شود، توضیح داد: صدها میلیارد در ساختمان پک هزینه می‌شود. ۱۷ ربیع‌الاول ساختمان فوتسال را افتتاح خواهیم کرد. این موضوع هزینه‌های بسیاری در بر دارد. پول‌هایی که کمیته انضباطی از جرایم باشگاه‌ها و بازیکنان می‌گیرد در سایر امورات فدراسیون هزینه می‌شود. اینکه به کمیته انضباطی لقب گاوصندوق می‌دهید، اشتباه است. هزینه‌های فدراسیون خیلی بیشتر از این حرف‌ها است.
 رئیس فدراسیون فوتبال درباره محرومیت ۳۰ داور در لیگ برتر فوتبال بانوان گفت: تمامی آنها محروم نشده بودند. سایر آنها نیز از این هفته قضاوت خواهند کرد.
تاج در پاسخ به این سؤال که چرا فدراسیون مجدداً از مربی پروازی استفاده کرده، گفت: ویلموتس مربی پروازی نیست و این قضیه تکذیب می‌شود. در قرارداد او نیز این نکته درج شده که باید تمام بازی‌ها را از نزدیک تماشا کند. پیش از این هیچ زمانی مشکلی در خصوص قرارداد آنها به وجود نمی‌آمد. کشور از نظر مالی در تنگنا قرار دارد اما نگذاشتیم فوتبال در تنگنا قرار گیرد.