سرلشکر باقری: نیروی زمینی ارتش برای انواع رزم‌های محتمل آماده است


سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در حاشیه مراسم رونمایی از ‌تانک‌بر کیان700 در مرکز بهینه‌سازی، نوسازی و ساخت قطعات شهید زرهرن نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: نیروی زمینی ارتش مسئولیت دفاع از سرزمین جمهوری اسلامی را در برابر تهدیدات خارجی به‌عهده ‌دارد و با توجه به وسعت کشور، مسئله تحرک و قدرت آتش این نیرو بسیار مهم است.
وی افزود: بحمدالله در مرکز شهید زرهرن، نیروی زمینی توانسته تجهیزات قبلی را به‌سرعت بازسازی و بهینه‌سازی کند.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه از جمله این اقدامات وسیله ارزشمند‌تانک‌بر است که برای یک نیروی زمینی و واحدهای زرهی بسیار حیاتی است، تصریح کرد: هنگامی که تهدیدی در بخش دیگری از کشور به‌وجود می‌آید، واحدهای ‌تانک باید بتوانند در اسرع وقت در آن سرزمین حضور پیدا کنند و برای این امر وسیله ‌تانک‌بر بسیار حیاتی است.
به گزارش تسنیم، سرلشکر باقری ادامه داد: این‌تانک‌بر به‌طور همزمان دو دستگاه ‌تانک سنگین 60 تن یا کمتر را می‌تواند حمل کند که یک ابداع و ابتکار جدید و مهم در نیروی زمینی ارتش است.
وی در پایان گفت: بحمدالله نیروی زمینی ارتش در سال‌های اخیر در مسیر توسعه و تقویت توان و ارتقای آمادگی حرکت چشمگیری داشته است و در حال حاضر آمادگی آن برای انواع رزمی که محتمل هست بسیار عالی است.
گفتنی است،‌تانک‌بر «کیان ۷۰۰» با قدرت موتور ۷۰۰ اسب بخار و قدرت کشندگی ۲۰۰ تن، قابلیت حمل ۲ دستگاه‌تانک ۶۰ تنی را بر روی کشنده فوق سنگین «سلیمان- ۳» دارد. وزن این‌ تانک‌بر ۱۷ هزار و ۷۰۰ کیلوگرم بوده و تعداد محورهای آن ۱+۳ و ۱۲ دنده است.
همچنین، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در جریان بازدید از مرکز شهید زرهرن از خط بازآماد و بازسازی‌تانک «چیفتن»، خط بازآماد و بازسازی ‌تانک «اسکورپین»، خط بازآماد و بازسازی توپ‌های خودکششی و ادوات سنگین، خط بازآماد ادوات اپتیکی و خط بازسازی و بازآماد ‌تریلر مرکز زرهرن بازدید کرد.