اکنون استیضاح رئیس جمهور به صلاح نیست

در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی رحیم پور ازغدی به رئیس جمهور توهین می‌کند اما رسانه‌های راست صدای‌شان درنمی‌آید ولی ماجرای من و کوچک‌زاده را 50 بار گفته‌اند
علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان که به همت بسیج دانشجویی دانشکده الهیئت دانشگاه تهران برگزار شد در پاسخ به این مطلب یکی از دانشجوها مبنی بر اینکه ادبیات شما در شان نماینده مجلس و فرزند شهید مطهری نیست، گفت: در نقل این اتفاقات به رسانه‌ها اعتماد نکنید. آنچه در رسانه مطرح می‌شود معمولاً غیر از آن چیزی است که اتفاق افتاده است.مطهری درباره توهینی که به برخی از نمایندگان مجلس توسط وی شد، ادامه داد: اتفاقی که در رابطه با آقای کوچک زاده در مجلس هشتم رخ داد موضوع این طور بود که یک طرح دوفوریتی ظاهراً برخی از دوستان در رابطه با دانشگاه آزاد مطرح کرده بودند و آقای حسینیان درباره ضرورت این طرح توضیح می‌داد و می‌گفت برای این که وحدت اصولگرایان حفظ بشود ما این طرح را آوردیم.
> تشریح ماجرای درگیری مطهری و کوچک‌ زاده
وی گفت: بنده در مخالفت با این طرح صحبت کردم و گفتم ضرورتی ندارد و نیازی نیست و تفرقه‌ای میان اصولگرایان نیست اگر هم باشد عاملان خود شما هستید. در میان صحبت‌های من آقای کوچک زاده سر و صدا می‌کرد بنده گفتم از آقای «کوچک اف» تقاضا می‌کنم سر و صدا نکند، ما در یک دوره‌ای با آقای کوچک زاده همکلاس بودیم و اسم ایشان آنجا کوچک اف بود و من طبق عادتی که داشتم وی را اینگونه صدا زدم، اینجا آقای کوچک زاده عصبانی شد و جاسوزنی را یا خودش یا شخص دیگری پرتاب کرد و سوزن‌ها پخش شد.این نماینده مجلس افزود: من در همان جای خودم نشسته بودم و داشتم صحبت می‌کردم که آقای کوچک زاده طوری که می‌خواهد یقه بنده را بگیرد به سمت بنده آمد و من عقب رفتم و گفتم بنشین! بتمرگ، پفیوز، ولیکن در مجلس کسی این را نشنید حتی بغل دستی من هم نشنید. این صدا از رادیو خیلی آرام شنیده شد ولی بعد از ظهر خبرگزاری فارس و سایت رجانیوز طوری مطرح کردند که انگار من پشت تریبون اصلی مجلس این کلمه را
فریاد زدم.
مطهری تاکید کرد: بعد از آن من رفتم و کتاب لغت را نگاه کردم و دیدم پفیوز در لغت نامه دهخدا معنای مختلفی دارد مانند سست و تنبل و یکی از معانی هم بی‌غیرت است و بعد گفتم منظور من همان سست و تنبل بود. آنجا هم روبوسی کردیم و مسئله تمام شد ولی ببینید تا اینجا چندین بار این موضوع را گفتند شاید ۵۰ بار بیشتر شده که خبرگزاری فارس و تسنیم و دیگران این مسئله را مطرح کردند.
وی تصریح کرد: این رفتار را با رفتاری که اینها در مورد آقای رحیم پور ازغدی داشتند و کلماتی که وی در شورای عالی انقلاب فرهنگی در مقابل رئیس جمهور به کار برده مقایسه کنید. به قولی هم ایشان همین کلمه پفیوز را گفته ولی این رسانه‌ها در اینجا سکوت می‌کنند. چرا یک جایی که شما مخالف طرف هستید موضوع را بزرگ می‌کنید و بارها و بارها می‌گویید ولی آنجایی که طرفدار یکی هستید تکذیب می‌کنید،
این غلط است.
> توضیح درباره حواشی ایجاد شده
در سخنرانی‌ مطهری در دانشگاه بهشتی
این نماینده مجلس درباره حواشی ایجاد شده در سخنرانی‌اش در دانشگاه شهید بهشتی هم گفت: بسیج دانشجویی برای برنامه‌ای به مناسبت
۱۳ آبان از بنده دعوت کرد و بنده حدود
یک ساعت صحبت کردم. این دوستان از قبل برنامه‌ریزی کرده بودند و هنگامی که می‌خواستند سوال کنند به بنده و دیگران حمله می‌کردند و ما هم پاسخ می‌دادیم. ولی آنها میان حرف بنده می‌پریدند و می‌خواستند صحبت‌های من را قطع کنند و ما هم تحمل می‌کردیم.
وی افزود: اینجا یکی از آقایان بود که خیلی سر و صدا می‌کرد و از انتهای سالن فریاد می‌زد و در یک جایی هم گفت آقای مطهری شما باید قرص ضدفراموشی بخورید، بنده هم به عنوان مزاح گفتم من انواع و اقسام قرص‌ها را دارم قرص ضد بارداری هم برای شما دارم.
مطهری اضافه کرد: مخاطب بنده پسر بود، دانشجوها هم خندیدند و کسی هم خیلی بد تلقی نکرد بعد از برنامه به ما گفتند ویدیویی پخش شده که شما دارید به یک دانشجوی دختر می‌گویید برای تو قرص ضد بارداری دارم. صدای دانشجویی که مخاطب من در آن برنامه بود مقداری زیر و دخترانه بود و خبرگزاری دانشجو و فارس هردو خیلی گسترده این کلیپ را منتشر کردند.
وی در پاسخ به یکی از دانشجویان که گفت «آقای مطهری شما این مطلب را بیان کرده‌اید و اصل حرف بیان شده نامناسب است»، اظهار داشت: خیلی فرق می‌کند که این جمله به دانشجوی پسر گفته شده باشد یا دانشجوی دختر. البته خود این رسانه‌‌ها هم می‌دانستند چون خبرنگار خودشان این را منتشر کرده ولی چون صدا دخترانه بود به ذهنشان رسید که بگویند دختر بوده است.
> بهتر بود من آن کلمه را خطاب به دانشجو
به کار نمی‌بردم
این نماینده مجلس تاکید کرد: این رسانه‌ها وقتی دیدند که خود بسیج دانشجویی گفت که دانشجو پسر بوده کلمه دختر را برداشتند البته بهتر بود من این کلمه را به کار نمی‌بردم اما در مقابل کسی که از ابتدای جلسه می‌خواست جلسه را به هم بزند این حرف را زدم که سر جایش بنشیند ولی بهتر بود نمی‌گفتم. البته کار کسانی که به آن صورت منتشر کردند به مراتب بدتر و زشت‌تر بود.
نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: اگر آن رسانه‌ها این ویدیو را منتشر نمی‌کردند این مسئله اصلاً جایی منتشر نمی‌شد البته بهتر بود بنده این کلمه را به کار نمی‌بردم.
مطهری درباره مسائل دیگری که از جانب وی مطرح شده و مورد انتقاد قرار گرفته است، افزود: هیچ کدام از حرفهایی که بنده زدم در اثر عصبانیت نبوده است. آنجایی که بنده به یک نفر گفتم احمق، ماجرا این بود که در گلپایگان سخنرانی داشتم و چون روز عید غدیر بود درباره مسائل امامت و غدیر صحبت کردم یک ربع هم درباره مسائل روز صحبت کردم، به چند سوال هم پاسخ دادم.
وی اضافه کرد: در انتهای مراسم آقایی گفت که چرا درباره غدیر صحبت می‌کنید وقتی مردم این همه مشکلات دارند. من هم گفتم روز عید غدیر است و باید درباره غدیر صحبت کنیم. ماجرا برنامه ریزی شده بود و این آقا مدام داد می‌زد و می‌گفت پراید شده ۴۰ میلیون تومان و شما درباره غدیر صحبت می‌کنید. اینجا به وی گفتم خیلی احمق هستی و اگر دوباره هم چنین اتفاقی رخ دهد این حرفی را خواهم زد. احمق هم یعنی نادان و
فحش نیست.
> در ماجرای کف گرگی
شاهد ناجوانمردی رسانه‌ها بودیم
مطهری در ادامه گفت: در ماجرای کف گرگی هم باز شاهد ناجوانمردی رسانه‌ها بودیم که این را تکرار می‌کنند. این موضوع در زمان مجلس نهم پیش آمد که گفتم اگر نهم دی بخواهد باعث تفرقه میان مردم شود یوم الله نیست و یوم‌الشیطان است. بعد برخی رسانه‌ها گفتند مطهری گفته ۹دی روز شیطان است.
> شفافیت آرا فعلاً در کشور ما مفید نیست
این نماینده مجلس درباره این سوال که چرا با شفافیت آرای نمایندگان مخالفت کردید، اظهار داشت: روشی که شما دارید روش خوبی است، یعنی به جای اینکه به رسانه‌ها اعتماد کنید از خود طرف سوال کنید که داستان چیست. بحث شفافیت آرا هم موضوعی است که فعلاً در کشور ما مفید نیست و مضر است. وی گفت: الان در مسائل مهمی وقتی نماینده مخالفت یا موافقت می‌کند و آرای وی مشخص می‌شود بلافاصله از جاهایی مورد فشار قرار می‌گیرد. مثلاً درباره لوایح اف‌ای تی اف رهبری صحبتی داشتند که پیوستن به این لوایح را خیلی مفید نمی‌دانستند و از فحوای صحبت‌های ایشان مخالفت با این لوایح برداشت می‌شد. ولی وقتی این لوایح در مجلس مطرح شد ایشان پیغام دادند که بنده به صورت کلی صحبت کردم و درباره این لوایح خود مجلس و دولت تصمیم بگیرند.
مطهری تاکید کرد: حال اگر کسی رای مخالف بدهد و این رای هم مشخص شود در حوزه انتخابیه به وی حمله می‌کنند و علیه او شعار می‌دهند. گروه‌هایی هم وجود دارند که دست به اقدام عملی می‌زنند پس طبیعتا نماینده مجبور می‌شود در برخی موارد مهم رای واقعی خودش را اعمال نکند و این به ضرر کشور است.
وی گفت: تا این فضا وجود دارد شفافیت آرا به مصلحت نیست شاید مانند بنده کسانی باشند که با شفافیت آرا خیلی مسئله نداشته باشد چون ما حرف خودمان را می‌زنیم ولی نمایندگان شهرستان وقتی چند جا مورد حمله قرار بگیرند نظر واقعی خودشان را ابراز نمی‌کنند.
مطهری درباره سوالی پیرامون افزایش قیمت بنزین تاکید کرد: یکی دو سالی هست که این مسئله به عنوان یک امر ضروری در کشور مطرح شده است؛ مجلس این اختیار را به دولت داده بود دولت هم انجام می‌داد با این که ضرورت کار را می‌دانست هر دفعه بهانه‌ای می‌آورد و از این اقدام سرباز می‌زد. مجلس هم چند بار خیز برداشت ولی هیچ پیشنهاد رای نیاورد و دولت و مجلس توپ را در زمین هم می‌انداختند و زیر بار نمی‌رفتند.
> به دنبال استیضاح وزیر کشور هستیم
این نماینده مجلس تصریح کرد: در این که بسیار بد عمل شد تردیدی نیست. اقدام عجیب و بسیار تندی داشتند و مردم را اصلا توجیه نکردند. اینکه به صورت ناگهانی این کار را انجام دادند بی‌احترامی به مردم بود برای همین ما به دنبال استیضاح وزیر کشور هستیم؛ حتی اگر در شرایط عادی بودیم در حد استیضاح رئیس جمهور هم پیش می‌رفت خسارتی که بعد از این اتفاق وارد شد قابل گذشت نیست ولی اکنون استیضاح رئیس جمهور به صلاح نیست.