جزییاتی باورنکردنی از لوکس‌ترین خانه‌های اجاره‌ای در تهران

همزمان با رشد نسبی خرید و فروش مسکن در شهر تهران شاهد خانه‌های اجاره‌ای هستیم که نرخ‌شان هوش از سر یک اجاره‌نشین خواهد پراند.
به گزارش ایسنا، از چند ماه پیش که بازار خرید و فروش خانه در رکود به سر می‎برد، بازار اجاره به تدریج تحریک شد و تحقیقات میدانی از افزایش ۲۰ تا ۵۰ درصدی قیمت‌ها حکایت دارد. گزارش بانک مرکزی نیز نشان می‌دهد در تهران اجاره بها ۳۱ درصد بالا رفته است.
اما در شمال شهر تهران داستان‌هایی عجیب از خانه‌های لوکس اجاره‌ای شنیده می‌شود که نشان می‌دهد برخی ترجیح می‌دهند به جای سرمایه‌گذاری روی ملک و خانه، سرمایه خود را وارد بازار کنند و در خانه‎های اجاره‌ای بمانند.
تیرماه امسال از اجاره ماهیانه ۸۰ میلیون تومان با ودیعه ۸۰۰ میلیون تومانی یک خانه در تهران گزارش دادیم. البته طبق بررسی‌ها تعداد زیادی خانه در تهران وجود دارد که پول ودیعه آن‎ها بالاتر از یک میلیارد تومان است و ماهیانه نیز تا ۷۰ میلیون تومان باید برای اجاره آنها هزینه پرداخت شود.
بر اساس این گزارش، در یک آگهی، خانه‌ای ۴۵۰ متری در زعفرانیه آگهی شده که ودیعه آن ۳ میلیارد و پانصد میلیون تومان و ماهیانه نیز اجاره آن ۲۰ میلیون تومان اعلام شده است. خانه‌ای که بر اساس اطلاعات موجود دارای مشاعات مجلل بوده و البته جزییات بیشتری درباره ویژگی‎های خاص آن منتشر نشده است.
یک آگهی دیگر نشان می‎دهد در شهرک غرب یک ویلای سه طبقه با استخر آبگرم و آب سرد و همه آپشن‌های فول با ودیعه ۲۰ میلیاردی و اجاره ۵۰ میلیون تومانی متقاضیان زیادی داشته و ظرف یک هفته اجاره رفته است.
در زعفرانیه برای یک خانه ۴۵۰ متری با چهار خواب، چهار مستر، لوکیشن تاپ، متریال برند، سازه بنام، مشاعات فول فعال، طبقات بالا، ویو، تراس، نقشه تفکیک شده، لابی و لابی من ۲۴ساعته و... مبلغ ۲میلیارد تومان ودیعه و ماهیانه ۷۰میلیون اجاره تعیین شده است.
در الهیه یک آپارتمان ۳۵۰ متری سه خوابه، سوئیت مجزا، چهار مستر پلان تفکیک شده، آشپزخانه تمام فرنیش، متریال روز اروپا، پارکینگ سندی، لابی مجلل، به همراه
لابی من و خدمه ۲۴ ساعته مبلغ ۲ میلیارد تومان ودیعه و ۷۰ میلیون تومان اجاره ماهیانه، آگهی شده است.
در بسیاری از آگهی‌ها، وقتی با مشاور املاکی که آگهی کرده تماس می‌گیریم، ارائه اطلاعات را منوط به حضور و یا ارسال اسکرین شات از موجودی حساب اعلام می‌کنند. در روزهایی که به نظر می‌رسد بازار اجاره خانه در بخش بدنه و اصلی فروکش کرده اما زعفرانیه و شهرک غرب و کامرانیه میزبان اجاره نشین‎های لوکس تهرانی است.