تلاش ۵۵ تیم عملیاتی هلال‌احمر برای امدادرسانی در سیل ‌بوشهر و خوزستان

به دنبال بارش شدید باران و آبگرفتگی در استان‌های خوزستان و بوشهر از روز دوشنبه، ۵۵ تیم عملیاتی هلال‌احمر درحال امدادرسانی به حادثه‌دیدگان هستند.
از روز دوشنبه و در پی شدت بارش‌ها و سیل و آبگرفتگی، ۲۵ تیم امدادی هلال‌احمر خوزستان در شهرهای اهواز، آبادان، خرمشهر، کارون، هفتکل، آغاجاری و رامهرمز درحال امدادرسانی به حادثه‌دیدگان هستند. همچنین جمعیت هلال‌احمر در شهرستان کارون با برپایی اردوگاه اسکان اضطراری، ۲۷ خانوار را اسکان داده است.
علاوه بر این در آبادان دو سالن ورزشی آماده اسکان اضطراری سیل‌زدگان است و ۳۰ خانوار در مدرسه‌ای در منطقه حصیرآباد اهواز اسکان اضطراری یافتند. امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر در اهواز و خرمشهر با پوشش امدادی در ۳۰۰ عملیات به سیل‌زدگان امدادرسانی کرده‌اند.
بنابر این گزارش، ۳۰ تیم عملیاتی هلال‌احمر استان بوشهر درپی شدت بارش‌ها و سیلابی‌شدن شهرهای بوشهر، گناوه، دیلم، کنگان، دشتی تنگستان، جم، عسلویه و دیر درحال امدادرسانی و توزیع اقلام امدادی و زیستی میان حادثه‌دیدگان هستند.
در عملیات امدادرسانی به حادثه‌دیدگان از سیلاب استان بوشهر، تا عصر سه‌شنبه، ۱۲۵ خانوار خدمات امدادی دریافت کرده و آب از ۲۱ واحد مسکونی، تخلیه شده است، همچنین ۱۱۱ تخته موکت، ۳۰۱ تخته پتو، ۲۰ شعله فانوس، ۱۵ کارتن بسته مواد غذایی ۷۲ ساعته، ۱۰ ست ظروف، ۴۰‌ شعله والور، ۷۰ قوطی کنسروجات، ۶۰ کیلوگرم حبوبات، ۷۵۰ کیلوگرم نایلون پوششی، چهار تخته چادر و ۶۰ کیلو قند و شکر میان حادثه‌دیدگان سیل و آبگرفتگی در استان توزیع شده است.