سومین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پنجشنبه در سالن اجلاس سران در تهران برگزار می‌شود

بخش خبری - سومین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح پنجشنبه در سالن اجلاس سران در تهران برگزار می‌شود.
این مراسم قرار بود روز پنجشنبه 19 دیماه برگزار شود که به دلیل همزمانی با مراسم بزرگداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی به تعویق افتاد.
ستاد برگزاری سالگرد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در اطلاعیه‌ای آورده است: دیماه به ماهی تلخ برای ایرانیان تبدیل شده،از رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیماه سال 1395، تا پلاسکو،سانچی، شهادت حاج قاسم سلیمانی، قربانیان تشییع در کرمان و فاجعه سقوط هواپیما.
امروز ایرانیان بیش از هر زمان دیگری جای خالی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و عقلانیت و تدبیر او را احساس می‌کنند، هم او که با حمایت امام خمینی، کشور را از بحران‌های سخت در دهه نخست انقلاب عبور داد و با حمایت رهبری، ویرانه‌های جنگ را به ایرانی درحال توسعه تبدیل کرد و امروز دولت و ملت یاد و خاطره پشتیبانی خدوم و مجاهد را گرامی می‌دارند.
در این اطلاعیه آمده است: با توجه به تعویق یک هفته‌ای مراسم سومین سالگرد رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بدلیل برگزاری مراسم ترحیم سردار سرافراز ‎شهید حاج قاسم سلیمانی توسط رهبر معظم انقلاب، «سومین کنگره گرامیداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نگرش و روش هاشمی» را برای حفظ و تعالی ایران اسلامی پاس می‌داریم و این مراسم را در روز پنجشنبه 26 دیماه از ساعت هشت صبح در سالن اجلاس سران برگزار می‌نماییم.»