اقتدار فوتبال ایران در کشور ثالث

 استقلال و شهرخودرو با پیروزی در دور اول مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان یک گام دیگر به مرحله گروهی رقابت‌ها نزدیک شدند. استقلال در امارات توانست الکویت را با نتیجه 3-صفر شکست دهد و شهرخودرو هم در یک بازی نزدیک با نتیجه 2-یک از سد الرفاع عبور کرد.
 شروع خوب فرهاد
تیم فوتبال استقلال ایران در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا دیروز در ورزشگاه العویر دبی میزبان تیم الکویت کویت بود که این بازی با نتیجه ۳-صفر به سود استقلال به پایان رسید. در این بازی شیخ دیاباته(۲۷ و ۵۳) و وریا غفوری(۵۹) برای استقلال گلزنی کردند تا نماینده کشورمان به مرحله بعدی پلی‌آف صعود کند. استقلال در دیدار بعدی خود روز سه‌شنبه در قطر مهمان تیم الریان است. فرهاد مجیدی، سرمربی استقلال تیمش را در این بازی با ترکیب سیدحسین حسینی، وریا غفوری، میلاد زکی‌پور(۷۵-میلیچ)، روزبه چشمی، شاهین طاهرخانی، محمد دانشگر، علی کریمی(۶۵-فرشید باقری)، مسعود ریگی، آرش رضاوند، مهدی قائدی و شیخ دیاباته(۶۸-ارسلان مطهری) وارد زمین کرد. استقلال باوجود مشکلاتی که در روزهای گذشته با آن دست به گریبان بود، مسابقه را بهتر از حریفش آغاز کرد. این تیم با اتکا به سرعت مهدی قائدی و قدرت سرزنی شیخ دیاباته بارها خط دفاعی الکویت را آزار داد و با پیروزی 3-صفر مزد بازی خوب خود را گرفت.
 اولین برد آسیایی شهرخودرو
در دیگر بازی پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا تیم شهرخودرو ایران و الرفاع بحرین در ورزشگاه شارجه امارات به مصاف هم رفتند که این دیدار درنهایت با پیروزی ۲-یک به سود نماینده کشورمان به پایان رسید. محمدرضا خلعتبری و امین قاسمی‌نژاد برای نماینده ایران گلزنی کردند. در این دیدار مجتبی سرآسیابی تیمش را با ترکیب سیدمهدی رحمتی، علی نعمتی، حسین مرادمند، علی فرامرزی، حسن جعفری، اکبر صادقی، سعید صادقی، میلاد سرلک، امین قاسمی‌نژاد، محمدرضا خلعتبری(از دقیقه ۸۶ روح‌ا... سیف‌اللهی) و حسین مهربان(از دقیقه ۷۳ مرتضی خراسانی) به زمین فرستاد. اولین گل این بازی را محمدرضا خلعتبری در دقیقه ۱۹ برای تیم شهرخودرو به ثمر رساند تا شاگردان سرآسیابی از حریف خود پیش بیفتند. حسن الطاهر، بازیکن تیم فوتبال الرفاع بحرین در دقیقه ۳۵ این گل را پاسخ داد تا کار به تساوی بکشد و 2 تیم در پایان نیمه اول با همین نتیجه به رختکن بروند. در دقیقه ۸۲ امین قاسمی‌نژاد، مهاجم تیم شهرخودرو دومین گل و گل پیروزی‌بخش نماینده کشورمان را به ثمر رساند تا تیم شایسته خراسانی از حریف پر ادعای خود پیش بیفتد و بازی درنهایت با نتیجه ۲-یک به سود شاگردان مجتبی سرآسیابی به پایان برسد. شهرخودرو با این پیروزی از اولین بازی پلی‌آف به سلامت عبور کرد تا در دومین دیدار پلی‌آف به مصاف تیم السیلیه قطر برود؛ دیداری که روز سه‌شنبه به میزبانی تیم قطری در این کشور برگزار می‌شود.