تا 1400 هر شایعه درباره استعفای دولت را تکذیب می‌کنم

سخنگوی دولت آب پاکی را روی دست شایعه سازان ریخت و خیال آنها بابت استعفای احتمالی دولت را راحت کرد. علی ربیعی تاکید کرد که دولت تا مرداد 1400 در کنار مردم است. این موضع سخنگوی دولت واکنشی بود به شایعات و خبرسازی هایی که در چند هفته اخیر هرازگاهی در فضای مجازی مطرح می‌شود و با وجود تکذیب آنها دوباره به روایت های دیگری ادعا می شود.
به گزارش « ایران»، علی ربیعی  در حاشیه نشست روز گذشته هیأت وزیران، در پاسخ به پرسشی درباره بحران سازی‌هایی که از سوی مخالفان دولت ایجاد می‌شود، گفت: دولت تا ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ در کنار مردم است و به آینده دهه جدیدی نگاه می‌کند و در مدت باقیمانده خود به‌کار خود ادامه می‌دهد؛ هر‌چه شایعه در این باره است پیشاپیش تکذیب می‌شود.
او همچنین در پاسخ به سؤالی درباره چیستی «جمهوریت نو» که از سوی رئیس جمهوری در سخنرانی روز 22 بهمن عنوان شد، منظور از دهه جدید را دهه پنجم انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: ما جمهوریت نو نداریم و همان چیزی که امام گفت یعنی «جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر»؛ را می‌خواهیم. باید همان جمهوریتی را که امام فرمود، دنبال کنیم که اساس آن انتخاب آزادانه ملت باشد.
ربیعی تصریح کرد: اگر از نو بودن یک جمهوری بحث می‌شود این است که با انتخابات، نو بودن جمهوری را داریم و فصل‌های جدیدی را تجربه می‌کنیم و فرصت صندوق‌ها باید همواره برای مردم فراهم باشد؛ همان‌طور که رئیس جمهوری گفتند هر جا پایه‌های تغییر در جامعه‌ای وجود داشته و صندوق محور باشد، آن جامعه با ثبات روبه رو می‌شود و نظام ما نیز صندوق محور است.
سخنگوی دولت گفت: همه آنان که درباره صندوق‌ها تصمیم می‌گیرند و برای چگونگی مشارکت مردم زمینه‌سازی می‌کنند، باید به این امر وفادار باشیم که صندوق‌ها پایه‌های تغییرات نظر مردم است و این چیزی است که ثبات، پایداری، توسعه و پیشرفت ایران را تضمین می‌کند. او تصریح کرد: در جامعه‌ای که مردم از صندوق‌ها ناامید شوند آن جامعه روز خوش نخواهد دید؛ چهل سال انقلاب ما مبتنی بر صندوق بوده است و انقلاب اسلامی نیز انتخاب بود و امام راحل در اوایل انقلاب پایه‌های صندوق را گذاشتند.
سخنگوی دولت در ادامه با قدردانی از کسانی که در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن با هر گرایش و عقیده‌ای و با همه انتقاداتی که وجود داشت شرکت کردند، درباره مصوبات هیأت دولت هم گفت: درگذشته مصوبه‌ای برای ایثارگران داشتیم که طبق آن صندوق توسعه ملی مکلف بود، ۱۵ درصد از منابع خود را به ایثارگران بدهد که این ابهام داشت چرا که شخصیت‌های حقیقی و حقوقی در آن تداخل داشت.
ربیعی افزود: به پیشنهاد بنیاد شهید تصمیم خوبی اتخاذ شد که در قالب آن شرکت‌هایی که بیش از ۵۰ درصد سهامشان متعلق به ایثارگران است می‌توانند مشمول این تسهیلات شوند به شرط اینکه تا پایان دوره بازپرداخت، سهم ایثارگران کمتر از ۵۰ درصد نشود و از آن تفسیری که در گذشته می‌شد که به فرد ایثارگر داده می‌شود و شامل شرکت نمی‌شود، تعمیم پیدا کرد و ظرفیتی ایجاد شد تا ایثارگران بتوانند از اعتبارات صندوق توسعه ملی‌ استفاده کنند. سخنگوی دولت ادامه داد: در جلسه دولت تصمیمی نیز درباره فوق‌العاده جذب کارکنان ثابت و رسمی شهرداری اتخاذ شد که ۳۰ درصد فوق‌العاده جذب آنان افزایش پیدا کرد.
او همچنین از اصلاح اساسنامه جامعه مشاوران رسمی و مالیات خبرداد و گفت: به این اساسنامه رشته‌های حسابداری و حسابرسی اضافه شدند و پروانه کار حرفه‌ای برای آنها صادر می‌شود. پیش‌بینی می‌شود بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار نفر از فارغ‌التحصیلانی که قبلاً در این رشته‌ها مرتبط داشتیم، بتوانند بازار کار جدید
پیدا کنند.