از سرگیری کسب‌وکارها نباید منجر به آسیب به سلامت مردم شود

رئیس جمهور بر اجرای دقیق طرح فاصله گذاری هوشمند در کشور با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از سوی کسبه و اصناف تاکید و خاطرنشان کرد: دولت به صورت متوازن با اولویت قرار دادن سلامت مردم به فکر وضعیت اقتصادی و معیشت آنان نیز هست و ازسرگیری فعالیت کسب و کارهای ضروری نباید منجر به آسیب به سلامت مردم شود.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در گفت و گوی تلفنی با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن دریافت گزارش روند وضعیت بهداشت و درمان کشور در سومین روز از اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند و از سرگیری فعالیت کسب و کارهای کم ریسک در استانهای کشور، افزود: اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند نباید موجب سهل انگاری در اعمال محدودیت‌های لازم و نظارت و کنترل‌ها باشد و مسیر در پی گرفته شده تاکنون درمورد اجرای پروتکل‌های بهداشتی باید همچنان با قوت و قدرت ادامه یابد.
روحانی با ابراز خرسندی از روند کاهشی آمار ابتلا به ویروس کرونا و همچنان فوتی‌ها در استان‌های کشور، بار دیگر بر نظارت دقیق بر رعایت اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی در کسب و کارها تاکید کرد و دستور داد که گزارش مربوطه به صورت روزانه تهیه و به مراجع ذیربط اعلام شود.
رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت تشویق اصنافی که پروتکل‌های بهداشتی را اجرا می‌کنند ، دستور داد که  برای تشویق واحدهای صنفی که پروتکل‌های بهداشتی را برای حفظ سلامت مردم رعایت می‌کنند با همکاری وزارت بهداشت ،اصناف و دستگاه‌های دیگر تمهیدات لازم اندیشیده شود.


روحانی همچنین با دعوت دوباره از مردم برای درخانه ماندن و اجتناب از تردد‌های غیر ضروری در سطح شهرها، ضرورت ادامه مسیر اطلاع رسانی درست و اقناع سازی مردم در پایبندی به شعار « درخانه ماندن» را مورد تاکید قرار داد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این گفت و گوی تلفنی ضمن ارائه گزارش کاملی از وضعیت ابتلا و درمان بیماران کرونایی و همچنین آمار بهبود یافتگان و فوتی‌ها  در روز سوم اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در استان‌های کشور به جز استان تهران، گفت: خوشبختانه شاهد روند کاهشی در کشور هستیم و ابتلا به ویروس کرونا نیز شیب نزولی داشته است.
سعید نمکی تاکید کرد: اگر همکاری و همراهی مردم در اجرای پروتکل‌های بهداشتی ،  درخانه ماندن و پرهیز از تردد‌های غیر ضروری در سطح شهرها ادامه یابد و هچنین با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از سوی کسب و کارها، می‌توانیم امیدوار باشیم که طی روزهای آینده در آمار ابتلا به ویروس و فوتی‌ها شاهد کاهش قابل توجهی باشیم.
وزیر بهداشت با بیان اینکه با همکاری همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی ذیربط، نظارت‌ها به صورت دقیق اعمال می‌شود، تصریح کرد: همه تلاش ما بر این است که تمامی کسب و کارها با دقت و به صورت کامل پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند