آرزوهای دختر باد، جنگ بر سر آزمون و جنجال کمک کرونایی غنی!

مصطفوی-ناپولی، وستهام  و حالا هم اتلتیکومادرید؛ این تیم  برای خرید سردار آزمون مهاجم ایرانی تیم زنیت روسیه باید با تیم های ناپولی  و وستهام رقابت کند. تیم اسپانیایی پیشنهادی را برای سردار آزمون 25 ساله که تمام حرفه اش را در روسیه و با تیم های روبین کازان، روستوف و زنیت گذرانده در نظر گرفته است.امسال آخرین سال حضور «سردار آزمون» در زنیت است. این جمله را شاید باید با قطعیت ۱۰۰ درصد درباره‌اش صحبت کرد. ستاره ایرانی تیم صدرنشین روسیه در ۲۵ سالگی، در آستانه یک انتقال بزرگ و خبرساز قرار دارد، انتقالی که می‌تواند آینده‌اش را به طور کامل تحت تاثیر قرار دهد.
حدود سه سال است که مدام در رسانه‌های داخلی و خارجی از پیشنهادهای بزرگ و کوچک به مهاجم تیم ملی ایران شایعاتی می‌بینیم و می‌خوانیم. یک روز لیورپول، روز دیگر لاتزیو و مرتبه بعدی ناپولی اما هیچ وقت هیچ کدام از این شایعات به پای میز مذاکره نرسید و بعد از چند روز دست به دست شدن، در نطفه خوابید و سردار نیز در همان روسیه و در تیم‌های روستوف، روبین‌کازان و زنیت مشغول بود. او در اروپا خوش درخشید و نگاه‌ها را به خود خیره کرد. در این فصل نیز توانسته در رقابت‌های مختلف برای آبی‌آسمانی‌های سرزمین تزارها ۱۴ گل و هفت پاس گل به ثبت برساند و جزو موثرترین نفرات تیمش باشد. او در لیگ قهرمانان اروپا ۲ گل به ثمر رساند و حالا واقعا، در آستانه انتقال به یک باشگاه بهتر در لیگی شناخته شده‌تر است. ناپولی اولین مشتری سردار بود. باشگاه ایتالیایی از خرید جدید خود یعنی فرناندو یورنته راضی نیست. کتوزو از خط حمله تیمش رضایت ندارد و در یک کنفرانس مطبوعاتی ادعا کرد که باید خط حمله‌اش مانند «برد پیت» خوش‌تیپ و جذاب باشد. دی لورنتیس، رئیس باشگاه ناپولی نیز خواستنِ سردار را تایید کرد. اما این پایان پیشنهادهای مهاجم ترکمن تیم ملی ایران نیست. دو مشتری جدید هم برای او از لیگ برتر انگلستان و لالیگای اسپانیا آمده است. باشگاه لندنی وستهم و اتلتیکو مادرید که در کارنامه خود نایب قهرمانی اروپا را دارد ؛ سردار کدام یک از این تیم ها را انتخاب می کند؟ آیا باشگاه زنیت به فروش سردار رضایت می دهد؟ صفحه ورزشی را بخوانید.
* درست است که سال گذشته سال بسیار سختی برایش بود؛ سالی که نه تنها کمترین حمایتی از فدراسیون متبوعش دریافت نکرد بلکه رفتارهایی با او شد که تا همیشه در ذهنش می‌ماند. اما به قول خودش همه سختی‌های 98 درنهایت برایش به شادی تبدیل شد؛ شادی‌ به بزرگی کسب ورودی مسابقات قهرمانی جهان آن هم برای اولین بار در تاریخ توسط یک دختر دونده ایرانی. فرزانه فصیحی، رکورددار دوی 60 متر زنان ایران با آن جثه ریزنقش خود حالا عاشق محقق کردن کارهای بزرگ نشدنی است؛ درست مثل همان موقع که خیلی‌ها دلسردش کردند و گفتند جهانی شدنش اتفاقی غیرقابل تصور است. او ولی به این مهم رسید و علاوه بر آن نامش را در تاپ‌لیست 50 نفره بهترین دونده‌های زن جهان قرار داد تا حالا رویای المپیکی شدن را در سر بپروراند. دختر لژیونر ایرانی که این همه موفقیت را تنها طی یک سال رقم زده، در مصاحبه با خراسان از ماجرای دعوتش به برنامه دورهمی حرف می‌زند و می‌گوید همیشه در رویاهایش خود را روی صندلی مهمان برنامه در مقابل مهران مدیری تصور می‌کرده. او حالا به خاطر قولی که به مدیری داده کتاب خوان هم شده است. این گفت و گو را در خراسان ورزشی بخوانید.
* کمک کرونایی دولت،فقط 4.5 کیلو گندم و تمام! در ویدئویی که منتشر شده مرد میان‌سال افغانستانی کنار یک کیسه گندم در وسط کوچه‌‌ای در شهر کابل ایستاده و با کاسه‌ بین مردم محله گندم توزیع می‌کند.او با لحن کنایه‌آمیزی می‌گوید: «نمی‌دانم این مقدار گندم را برای مصرف خود ما داده‌اند یا برای مرغ‌های مان؟!  به تازگی دولت افغانستان برای دست کم هزار خانواده نیازمند در کابل 4.5 کیلو گندم به هر خانوار کمک کرد. واکنش‌ها به این میزان کمک دولت به نیازمندانی که به دلیل قرنطینه کابل بیکار شده اند، از همان زمان آغاز شد و تاکنون ادامه دارد.ویدئوهای متعددی از ساکنان پایتخت در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که حکایت از نارضایتی و انتقاد مردم از کمیت، کیفیت و چگونگی توزیع گندم دارد. ادامه این خبر را در صفحه بین الملل بخوانید.