جهان در معرض «قحطی» پس از اپیدمی ویروس کرونا

برنامه جهانی غذای سازمان ملل در خصوص پیامد‌های شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر قحطی و گسترش گرسنگی حاد در سراسر جهان هشدار داد و آن را یک «فاجعه بشر دوستانه جهانی» دانست.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه جهانی غذای سازمان ملل در خصوص پیامد‌های شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر قحطی و گسترش گرسنگی حاد در سراسر جهان هشدار داد و آن را یک «فاجعه بشر دوستانه جهانی» دانست.
دیوید بیسلی، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا، در یک کنفرانس ویدئویی به شورای امنیت سازمان ملل گفت: ما در آستانه ابتلا به اپیدمی گرسنگی هستیم. این مقام توضیح داد شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان احتمال اینکه موجب قحطی شود و آمار افرادی که در جهان از گرسنگی حاد رنج می‌برند را به دو برابر افزایش دهد وجود دارد.
بیسلی در حالی چنین هشداری داده است که برنامه جهانی غذا و سایر نهاد‌های وابسته به آن گزارش جدیدی درباره بحران غذایی در جهان منتشر کرد که در آن «ناامنی حاد مواد غذایی» در سایه شیوع ویروس کرونا افزایش افرادی که از گرسنگی حاد رنج می‌برند، پیش بینی می‌شد.
طبق چهارمین گزارش سالانه برنامه جهانی غذا شمار افرادی که از گرسنگی حاد رنج می‌بردند سال گذشته و پیش از شیوع ویروس کرونا در حال افزایش بوده است و با شیوع این بیماری همه گیر امکان دو برابر شدن جمعیت گرسنگان جهان وجود دارد.