بلیط هواپیما

استفاده از ماسک در وسایل حمل‌ونقل عمومی از امروز اجباری است

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران با‌اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر اجباری شدن استفاده از ماسک در مترو گفت: شرکت بهره‌برداری مترودر همین راستا از روز شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه در مرحله اول در ۲۵ ایستگاه منتخب که جمعیت بیش از ۵۰۰ هزار نفر در آن تردد می‌کند اقدام به عرضه ماسک با قیمت مصوب می‌کند.
به گزارش شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، فرنوش نوبخت افزود: این کار با محوریت وزارت صمت، شهرداری تهران و معاونت حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران و با همکاری اتاق اصناف تهران و اتحادیه پوشاک تهران در ایستگاه‌های تهران(صادقیه)، کرج، گلشهر، امام خمینی(ره)،شهرری، پانزده خرداد، تئاتر شهر، میدان آزادی،بیمه، آزادگان، میدان محمدیه، شادمان، سعدی، فرهنگسرا، فردوسی، خیام، پایانه جنوب، جوانمرد قصاب، میدان انقلاب اسلامی، حسن آباد، شهدای هفتم تیر، شهید نواب صفوی، دروازه دولت، میدان شهدا و سبلان اجرا می‌شود.
نوبخت افزود: در این طرح سعی شده تا ماسک با قیمت مصوب در اختیار مردم قرار گیرد تا این طرح با موفقیت اجرایی شود.
وی با‌اشاره به اینکه از ورود افراد فاقد ماسک جلوگیری به عمل خواهد آمد، خاطرنشان کرد: تمامی شهروندانی که قصد استفاده از مترو را دارند باید ماسک داشته باشند و این طرح به منظور حفظ سلامتی افرادی که قصد دارند از سامانه‌های حمل‌ونقل عمومی درون شهری استفاده کنند، تصویب شده و نیازمند یاری شهروندان و مسافران برای اجرای هرچه بهتر این طرح هستیم.

اجرای طرح نذر سلامت در خطوط اتوبوسرانی
همچنین مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، درباره موضوع استفاده اجباری از ماسک در حمل‌ونقل عمومی از جمله اتوبوس‌های پایتخت، به فارس گفت: ماسک با قیمت مناسب توسط تولیدکنندگان صنعتی و زنان سرپرست خانوار همچنین زیرمجموعه‌های شهرداری تهیه شده و از امروز (شنبه) در ابتدا و انتهای خطوط تندرو و برخی از ایستگاه‌های تبادلی و پر مسافر در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.
محمود ترفع بیان داشت: باید توجه داشت که شرکت واحد، نیروی بازدارنده در این زمینه در اختیار ندارد و شهروندان خودشان باید نسبت به رعایت استفاده از ماسک اقدام کنند و به افرادی که ماسک استفاده نمی‌کنند، تذکر دهند.
ترفع ادامه داد: امکانی فراهم شده که افراد دارای تمکن مالی بتوانند ماسک بیشتری در ابتدا و انتهای خطوط تندرو و برخی از ایستگاه‌های تبادلی و پرمسافر خریداری کنند و در اختیار مأموران مستقر اتوبوسرانی برای هدیه به مسافران کم بضاعت قرار دهند.
وی افزود: حدود یک دهه است که حتی یک دستگاه اتوبوس از جانب دولت به ناوگان اتوبوسرانی پایتخت تحویل داده نشده و ادامه این روند خدمات اتوبوسرانی تهران را با مشکل مواجه می‌کند لذا از دولت درخواست داریم به کمک اتوبوسرانی و مردم تهران بیاید.
 ماسک در تاکسی اجباری نیست
 اما مسافران استفاده کنند
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران نیز درباره اجباری بودن یا نبودن استفاده از ماسک در تاکسی همزمان با اجرای این طرح در مترو و اتوبوس، به فارس گفت: در این زمینه هیچ دستورالعمل و پروتکلی از سوی ستاد مقابله با کرونا ابلاغ نشده است بنابر این استفاده از ماسک در تاکسی‌ها اجباری نیست.
علیرضا قنادان با‌اشاره به اینکه البته بهتر است شهروندان حتما هنگام استفاده از تاکسی از ماسک استفاده کنند، افزود: تا دو هفته آینده بیش از 15 هزار تاکسی در پایتخت مجهز به فضای جداکننده مسافر و راننده می‌شود.
به گفته وی، پیش از این نیز تعداد زیادی تاکسی مجهز به این فضاهای جداکننده شده بود که با افزایش ظرفیت تولید کاورهای جداکننده به سرعت تهیه و نصب فضای جداکننده بیشتر می‌شود.
سایر اخبار این روزنامه