روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد اختصاص یارانه دولتی برای تولید ماسک ارزان قیمت

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه کرونا تمام نشده و حداقل تا پایان سال با آن درگیر هستیم، گفت: مراقبت‌ها و رعایت اصول بهداشتی همچنان باید در دستور کار همه باشد و از حضور در تجمع‌های غیرضروری پرهیز شود.
حجت‌الاسلام حسن روحانی روز سه‌شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به دنبال برخی اظهارات مطرح شده از سوی اعضای شورا در مورد وضعیت بیماری کووید19 در کشور و اقدامات انجام شده از سوی دولت برای مقابله با این بیماری گزارش کاملی از اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با ویروس کرونا طی 5 ماه گذشته ارایه کرد و گفت: در طول مدت شیوع ویروس کرونا، اقدامات بسیار خوبی از سوی وزارت بهداشت و کادر پزشکی و بیمارستانی کشور انجام و تصمیمات مهمی در ستاد ملی مقابله با کرونا اتخاذ و اجرا شده است. رئیس‌جمهوری اظهار کرد: برغم همه تلاش‌ها و اقدامات بسیار خوب انجام شده در مبارزه با این بیماری و درمان مبتلایان به دلیل ناشناخته بودن ویروس کرونا همچنان شاهد افزایش تعداد مبتلایان در برخی شهرهای کشور هستیم که براساس گزارش‌های رسیده اجتماعات و مراسم‌ها بزرگ‫ترین عامل شیوع مجدد ویروس در برخی مناطق بوده است. روحانی استفاده از ماسک را یکی از راه‌های مهم به عنوان عامل بازدارنده در انتقال ویروس کرونا برشمرد و با اشاره به برنامه دولت برای تولید ماسک ارزان‌قیمت توسط وزارت صمت با بهره‌مندی از یارانه دولتی، تاکید کرد: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از 15 تیرماه استفاده از ماسک در مکان‌های سرپوشیده و تجمع‌ها اجباری خواهد بود و افراد بدون ماسک اجازه استفاده از مترو را نخواهند داشت.
رئیس‌جمهوری با بیان اینکه خدمات پرسنل بهداشتی و درمانی کشور در این روزها روی افراد مسن و بیماران زمینه‌ای متمرکز شده است، گفت: باید مراقبت‌ها و رعایت اصول بهداشتی را همچنان مد نظر قرار دهیم و کمک کنیم بار سنگینی که بر دوش پرسنل بهداشت و درمان است، سبک شود. روحانی تاکید کرد: راه خود در مبارزه با ویروس کرونا را ادامه می‌دهیم و همچنان مصمم هستیم محدودیت‌ها در برخی مراکز و اماکنی که بازگشایی آنها ضروری نیست، ادامه داشته باشد.
در هشتصد و بیست و نهمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، کلیات سند جهش تولید با رویکرد فرهنگ و علم و فناوری که از سوی دبیرخانه با 12 هدف مشخص، 24 سیاست و 78 برنامه اقدام، تهیه شده است در شور اول مورد بررسی قرار گرفت. رئیس‌‌جمهوری تهیه این سند از سوی دبیرخانه شورا را اقدامی خوب و مهم برشمرد و گفت: مخاطبان این سند به طور مشخص باید دستگاه‌های فرهنگی جامعه باشد و بتواند  موانع و کمبودهایی که در بخش فرهنگ در مسیر جهش تولید  داریم را شناسایی و برای رفع آن تلاش کند. روحانی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در دولت در خصوص تحقق شعار جهش تولید، همفکری دبیرخانه شورای عالی فرهنگی با سازمان برنامه و بودجه درخصوص تهیه و تدوین سند جهش تولید با رویکرد فرهنگ و علم و فناوری را مورد تاکید قرار داد و افزود: این سند باید به ایجاد یک حرکت جدید در راه جهش تولید در حوزه فرهنگ و علم و فناوری منجر شود.
در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین حجت‌الاسلام علی اکبر رشاد با رای اعضا به عنوان عضو هیات امنای فرهنگستان علوم پزشکی انتخاب شد.
سایر اخبار این روزنامه
سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد روح‌الله زم در یک قدمی اعدام جلال خوش‫چهره آزمون اعتبار سازمان ملل مدیر ارتباطات شرکت صنایع تولیدی کروز: عملکرد کروز در داخلی‌سازی از مهندسی معکوس به طراحی قطعات ارتقاء پیدا کرده است «ابتکار» ماجرای افزایش قیمت بلیت‌های کنسرت را بررسی کرد نت‌های گران! سخنگوی دولت: دیگر نمی‌توانیم تعطیلی بزرگ در کشور داشته باشیم تلاش‌های دولت برای پرهیز از ورود به موج دوم کرونا «ابتکار» از نگرانی افزایش شیوع بیماری کرونا و خستگی کادر درمانی کشور گزارش می‌دهد ظریف با یاری گرفتن از مصدق به جلسه گزارش اجرای قطعنامه 2231 شورای امنیت رفت هم‌صدایی شورای امنیت به نفع ایران علیه آمریکا روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد اختصاص یارانه دولتی برای تولید ماسک ارزان قیمت «ابتکار» از صعود بی‌سابقه در بازار سرمایه گزارش می‌دهد اما و اگرهای رشد شاخص بورس ظریف با یاری گرفتن از مصدق به جلسه گزارش اجرای قطعنامه 2231 شورای امنیت رفت هم‌صدایی شورای امنیت به نفع ایران علیه آمریکا