بازدهی ۱۲۵ درصدی سرمایه‌گذاری مس سرچشمه

علی ارجمندی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با قدردانی از زحمات دکتر اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در زمینه حمایت از شرکت‌های زیرمجموعه و فعال در حوزه صنعت مس گفت: ارزش روز شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در تاریخ 03/04/1399 معادل 338،17 میلیارد ریال با حجم معامله 000/719/13 است که از حیث ارزش روز و حجم معامله در این روز در مقایسه با شرکت‌های گروه خود به ترتیب رتبه 9 و 13 را دارد.
ارجمندی با بیان این مطلب گفت: ارزش بازار سهام شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در تاریخ 05/01/1398، 217/6 ریال به ازای هر سهم و در 03/04/1399، 988/13 ریال به ازای هر سهم است که درمجموع طی این بازه زمانی بازدهی 125 درصدی را نصیب سهامدارانش کرده است.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با اشاره به اجرای برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته و مطالبات حال شده تا سقف 10.000 میلیارد ریال با هدف تنوع‌بخشی در سرمایه‌گذاری‌ها و پروژه‌ها گفت: بخشی از این افزایش سرمایه از مبلغ 2.800 میلیارد ریال تا 3.400 میلیارد ریال در سال 1397 انجام‌شده و در 3 ماه اول سال 98 به ثبت رسید و همچنین افزایش سرمایه از مبلغ 3400 میلیارد ریال به 5100 میلیارد ریال در سال 98 انجام‌شده و در شش‌ماهه اول سال 99 به ثبت خواهد رسید. وی افزود: افزایش ماشین‌آلات معدنی به‌منظور توسعه فعالیت‌های معدنی و توسعه فعالیت‌ها در زمینه سرمایه‌گذاری در صنعت ساختمان از محورهای برنامه‌ریزی‌ شده شرکت در سال ۹۹ است. 
ارجمندی به مشارکت شرکت سرمایه‌گذاری در پروژه تولید مواد شیمیایی با مشارکت شرکت مس و مشارکت در حمل اسید سولفوریک تولیدی کارخانه اسید اشاره کرد و گفت: در این راستا و برای سرعت بخشیدن به امور این دو پروژه شرکت حمل‌ونقل ناو صنعت تاسیس شده است.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری تاکنون سرعت‌بخشی جهت اتمام طرح‌ها و برنامه‌های قبلی در دستور کار قرار گرفته است، بیان کرد: همچنین برخی از طرح‌ها و پروژه‌های جدید از قبیل پروژه مواد شیمیایی و تولید لاستیک‌های سنگین را برای همکاری و سرمایه‌گذاری با مشارکت شرکت ملی صنایع مس ایران طراحی و در دستور کار قرار دادیم.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری با تاکید بر اینکه از ابتدای سال‌جاری از فرصت بازار سرمایه جهت شناسایی سود و متنوع کردن پرتفوی بورسی استفاده کرده‌ایم اظهار کرد: با توجه به انعقاد قرارداد فلوتاسیون سرمایه در ابتدای سال ۹۸ و به دلیل شرایط نیمه تعطیل کشور در انتهای سال تا اواخر اردیبهشت ۹۹، درمجموع پروژه فلوتاسیون اسید ۲۰ درصد پیشرفت داشته است.
به گفته ارجمندی شرکت سرمایه‌گذاری به‌منظور توسعه فعالیت‌های معدنی خود، در سال ۱۳۹۶ اقدام به خرید تعداد ۱۲ دستگاه ماشین‌آلات فوق‌سنگین خاکبرداری از قبیل دامپتراک، شاول، لودر، بیل مکانیکی و دستگاه حفاری برای شرکت‌های آریاناران سرچشمه و نوآوران مس کرد که بخشی از ماشین‌آلات مذکور در سال ۱۳۹۶ تحویل و بخش دیگر آن در ۱۳۹۷ تحویل شرکت‌های مذکور شده که این دستگاه‌ها به‌طور متوسط سالانه ۴ میلیون مترمکعب به ظرفیت خاکبرداری شرکت‌های مذکور افزوده است؛ از طرفی ارزش روز این دستگاه‌ها بالغ بر ۱۰ هزار  میلیارد ریال است.
ارجمندی بیان کرد: همچنین پیش‌بینی می‌شود با افزایش خاکبرداری و فعالیت‌های معدنی در سال ۱۳۹۹ نیز سود این شرکت‌ها افزایش قابل‌توجهی نسبت به سال ۹۸ داشته باشد. مدیرعامل‌شرکت‌سرمایه‌گذاری ‌مس سرچشمه با اشاره به فعالیت شرکت در بازار سرمایه تاکید کرد: ارزش بازار سهام شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در زمان بازگشایی بورس اوراق در ابتدای سال‌جاری  ۶ هزار  و ۲۱۷ ریال به ازای هر سهم و در تاریخ سوم تیر ماه سال جاری معادل ۱۳ هزار و ۹۸۸ ریال به ازای هر سهم است که در مجموع طی این بازه زمانی بازدهی ۱۲۵ درصدی را نصیب سهامدارانش کرده است.