تایید بی‌گناهی حزب‌الله در ترور «رفیق حریری»

دادگاه ویژه ترور رفیق حریری، نخست وزیر اسبق لبنان امروز سه شنبه رای نهایی خود را درباره این پرونده ۲۶۰۰ صفحه‌ای اعلام می‌کند. قاضی دادگاه ویژه رسیدگی به ترور رفیق الحریری نخست وزیر اسبق لبنان اعلام کرد که هیچ دلیلی دال بر اینکه رهبران حزب الله و مقامات سوریه در این ترور دست داشته اند. وجود ندارد. به گزارش روسیا الیوم، «قاضی دیوید ری»  در جلسه اعلام رای دادگاه گفت که حزب الله و سوریه از ترور حریری سود می بردند اما هیچ دلیلی دال بر اینکه رهبران حزب الله در این ترور دست داشته و یا سوریه به طور مستقیم در آن دخالت داشته در اختیار نداریم.دادگاه رسیدگی به پرونده ترور رفیق الحریری تاکید کرده است که در چند ماه قبل از ترور رفیق الحریری او رابطه‌ای بسیار خوب با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله داشته است.
قاضی دادگاه رسیدگی کننده به این پرونده در ابتدای جلسه اعلام کرد که ترور نخست وزیر اسبق لبنان تروریستی و با مقاصد سیاسی انجام شده است.
قاضی دیوید ری در هنگام خواندن خلاصه حکم گفت: دادگاه برای رسیدن به عوامل ترور رفیق حریری بر اطلاعات به دست آمده از تماس های برقرار  شده تکیه کرد.  ری گفت: موضوع دادخواست مبتنی بر اسناد و مدارک مربوط به تماس های برقرار شده است و بازرسان پرونده میلیون ها تماس برقرار شده را بررسی کردند تا به اسناد و مدارک مستند در همین خصوص دست یابند و تلفن های بکار برده شده در درون مجلس نمایندگان و محل ترور به دقت بررسی شد. حریری در ۱۴ فوریه ۲۰۰۵ توسط افراد ناشناس ترور شد. بر اثر این حادثه سازمان ملل تحقیقاتی پیرامون قتل وی را تحت عنوان دادگاه ویژه برای لبنان آغاز کرد.