تظاهرات برای استراماچونی احیای لیلا حاتمی و فن کمر گازی به عبدولی!


 
 
 
فن کمر گازی  به سعید عبدولی!
 
سعید عبدولی یکی از قهرمانان کشتی کشورمان روز گذشته ویدئویی در صفحه شخصی اش منتشر کرد که در آن می گوید، گاز خانه من را قطع کرده اند! صبح از خواب بیدار شدم که صبحانه بخورم، دیدم گاز قطع شده و مامور اداره گاز اقدام به پلمب فلکه گاز کرده است. این ویدئوی سعید عبدولی کشتی گیر اندیمشکی خیلی زود پربازدید شد و کاربران به آن واکنش نشان دادند. کاربری نوشت: «آقا سعید به جای گرفتن این ویدئو قبض گاز رو پرداخت می کردی، مامور قطع گاز از کجا بدونه این خونه ای که داره گازش رو قطع می کنه متعلق به کیه!» کاربر دیگری نوشت: «از مسئولان گاز اندیمشک می خوایم گاز آقا سعید رو وصل کنن چون اعصاب معصاب نداره ها!» کاربری هم نوشت: «مگه قرار نبود آب و برق و گاز مردم قطع نشه؟!»
 
 
 
در انتظار رسیدن «قــاتل و وحـشی»
لیلا حاتمی پس از حضور ناموفقی که در 2 سال گذشته  در نمایش خانگی و سینما داشته با فیلم حمید نعمت‌ا...  دوباره احیا می‌شود؟
نویسنده: مائده کاشیان
 
لیلا حاتمی پس از سریال «نهنگ آبی» که در نمایش خانگی توزیع شد، با دوفیلم روی پرده سینما و یک فیلم در سینمای آنلاین حضور داشته اما هیچ کدام از این آثار، دستاوردی برای او نداشتند. آخرین حضور موفق لیلا حاتمی در سینما به فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» به کارگردانی پیمان معادی برمی‌گردد که آذر سال 97 پیش از «نهنگ آبی» اکران شد. لیلا حاتمی اکنون پس از گذر از این دوران، فیلم «قاتل و وحشی» به کارگردانی حمید نعمت‌ا... را آماده اکران دارد که پیش‌بینی می‌شود دوباره او را احیا کند.
نهنگ آبی
یکی از ستاره‌هایی که سال 97 ورودش به نمایش خانگی حسابی خبرساز شد، لیلا حاتمی بود. او با ایفای نقش در سریال «نهنگ آبی» اولین حضور در مدیوم نمایش خانگی را تجربه کرد اما نتیجه‌ای جز شکست برای او نداشت. حاتمی که کمتر سابقه بازی در نقش‌های منفی را داشت، در این سریال نقش شخصیتی به نام «آناهیتا» را بازی کرد که با تصور عموم مخاطبان از او یعنی یک زن مظلوم، آرام و ضعیف بسیار متفاوت بود. لیلا حاتمی در این سریال بازی ضعیفی نداشت، اما در حد انتظار هم ظاهر نشد. در نهایت وی به دلیل برآورده نشدن توقع اش در رشد و عمق پیدا کردن نقش در قصه، از بازی در این سریال انصراف داد. هرچند که «نهنگ آبی» در جلب نظر مخاطب چندان موفق عمل نکرد، اما کناره‌گیری حاتمی از حضور در این مجموعه هم تأثیر منفی بر سریال گذاشت، به این ترتیب شکست لیلا حاتمی در اولین سریال نمایش خانگی‌اش اتفاق افتاد.
ما همه با هم هستیم
لیلا حاتمی چند ماه پس از «نهنگ آبی»، با فیلم کمدی «ما همه با هم هستیم» ساخته کمال تبریزی روی پرده سینما دیده شد. بسیاری از ستاره‌های محبوب سینمای ایران در این فیلم حضور داشتند و انتظار می‌رفت فیلم بتواند گیشه را زیر و رو کند، اما اوضاع طور دیگری پیش رفت. داستان بی‌سروته، ستاره‌هایی که انگار تنها برای فروش فیلم در آن حضور داشتند و کمدی ضعیف آن دست به دست هم دادند تا فیلم مورد استقبال مخاطبان قرار نگیرد و در گیشه شکست بخورد. فروش حدود 10 میلیاردی برای فیلم پرستاره‌ای مانند «ما همه...» چیزی جز شکست نبود.
مردی بدون سایه
پس از فیلم «ما همه با هم هستیم»، اثر بعدی لیلا حاتمی هم ناامیدکننده بود. «مردی بدون سایه» ساخته علیرضا رئیسیان اواخر شهریور 98 اکران شد و با فروش یک میلیارد و 300 میلیونی به معنای واقعی در گیشه شکست خورد. هرچند وقتی این فیلم در سی‌وهفتمین جشنواره فجر اکران شد و نه تنها نظر منتقدان، بلکه نظر مخاطبان را هم جلب نکرد، پیش‌بینی می‌شد اکران عمومی موفقی هم نداشته باشد. لیلا حاتمی هم با بازی متوسط خود در این فیلم نتوانست گلیم خود را از آب بیرون بکشد. با فاصله کمی از «ما همه با هم هستیم»، شکست تازه حاتمی با «مردی بدون سایه» اتفاق افتاد.
حکایت دریا
لیلا حاتمی پس از گذشت تقریبا یک سال از اکران فیلم رئیسیان، خرداد ماه امسال با فیلم «حکایت دریا» به کارگردانی بهمن فرمان‌آرا به سینمای آنلاین آمد. این فیلم سال 95 ساخته شده بود و لیلا حاتمی پیش از آثاری که نام بردیم در آن بازی کرده بود، اما اکران آنلاین فرصتی فراهم کرد تا این اثر پس از چهار سال به نمایش درآید. اکثر ساخته‌های بهمن فرمان‌آرا، آثاری نیستند که توجه عموم تماشاگرانی را که دنبال فیلم‌های قصه‌گو هستند ، جلب کنند و «حکایت دریا» هم از این قاعده مستثنا نیست. هرچند نمی‌توان از فیلم‌هایی که در سینمای آنلاین اکران می‌شوند انتظار فروش عجیبی داشت، اما «حکایت دریا» با فروش 580 میلیونی در سینمای آنلاین دیده نشد و مورد توجه قرار نگرفت.
قاتل و وحشی
اکنون تنها فیلمی که لیلا حاتمی آماده اکران دارد «قاتل و وحشی» است که این ستاره سینما انتظار اکران آن را می‌کشد. این فیلم در سکوت خبری جلوی دوربین رفته و تا به حال عکس و جزئیات مهمی از آن منتشر نشده، اما شنیده‌ها می‌گویند اثری متفاوت در کارنامه نعمت‌ا... است و در ژانر جنایی ساخته شده است. امین حیایی که در کنار لیلا حاتمی یکی از نقش‌های اصلی فیلم را برعهده داشته، در برنامه «کافه آپارات» حسابی بازی او را تحسین کرده و گفته است که در این فیلم انرژی عجیبی برای ایفای نقش خود صرف کرده است. حیایی همچنین به تاثیر بازی خوب او بر بازی دیگر عوامل کار اشاره و از دقت و وسواس نعمت‌ا... برای درآمدن فضای فیلم صحبت کرده. حمید نعمت‌ا... کارگردان خوش‌سابقه‌ای است، بنابراین روایت امین حیایی از «قاتل و وحشی» عجیب به نظر نمی‌رسد و می‌توان روی موفقیت فیلم حساب ویژه‌ای باز کرد. پس از اکران فیلم‌هایی که نه در جشنواره موفقیت خاصی به دست آورده‌اند و نه در گیشه جایگاه مناسبی داشته‌اند، «قاتل و وحشی» دقیقا همان چیزی است که لیلا حاتمی به آن نیاز دارد، یک فیلم مهم و نقش ویژه‌ای که بار دیگر او را به دوران اوجش بازگرداند و تبدیل به نقطه عطفی در کارنامه این ستاره موفق شود.

 
 
 
از سکوت مسئولان تا تجمع هواداران استقلال
استراماچونی دوباره شهر  را بهم ریخت!
 
همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد و مشخص بود که وعده مسئولان باشگاه استقلال برای بازگرداندن آندره‌آ استراماچونی به جایی نخواهد رسید، مربی ایتالیایی با استوری که سه‌شنبه شب منتشر کرد آب پاکی را روی دست استقلالی‌ها ریخت. البته از استوری استراماچونی برداشت‌های مختلفی شده، اما پیام واضح آن این است که امکان بازگشت او به استقلال حداقل در شرایط فعلی وجود ندارد و بنابراین مسئولان این باشگاه باید دنبال گزینه دیگری باشند و او هم دنبال شکایتش از استقلال در فیفا! استراماچونی در این استوری‌اش نوشته بود: «امروز بسیار عصبانی هستم. به نظر می‌رسد که فدراسیون مجوز را رد کرده است. من هیچ پیشنهادی را رد نکردم، چون پیشنهادی ارسال نشده است. من عشق شما و قلب‌های آبی را احساس کردم. می‌خواهم بگویم تا بدانید، برای همیشه. من امروز خیلی ناراحت بودم.» استراماچونی ضمن انتقاد از فدراسیون فوتبال ایران تاکید کرده که اصلا پیشنهادی از ایران و استقلال نداشته که روی آن فکر کند! این اظهارنظر صریح مرد ایتالیایی در تضاد با آن چیزی است که هفته‌هاست مسئولان باشگاه استقلال و در راس آن‌ها احمد سعادتمند در همه‌جا اعلام کرده بود. همین چند خط و پیام کوتاه استراماچونی کافی بود تا دوباره خون هواداران استقلال به جوش بیاید و آن‌ها به نشانه اعتراض مقابل ساختمان فدراسیون فوتبال تجمع کنند و علیه وزیر ورزش، مدیران باشگاه و مدیران فدراسیون شعار سر بدهند. هواداران استقلال خواستار حضور نبی و بهاروند در جمع خود بودند تا به نوعی اعتراضشان را به تصمیم فدراسیون برای قانون منع جذب مربی و بازیکن خارجی به آن‌ها نشان دهند. پس از ساعاتی از این تجمع، هواداران استقلال این بار مقابل باشگاه تجمع کردند. این افراد بعد از ورود نیروی انتظامی به خیابان سئول، راه ساختمان این باشگاه در سعادت‌آباد را در پیش گرفته و در آنجا مستقر شدند و با در دست داشتن عکس‌هایی از مرحوم حجازی و پورحیدری کنار عکس استراماچونی خواستار بازگشت سرمربی ایتالیایی و سابق استقلال بودند.
 
با وجود این اعتراض‌ها هیچ‌یک از مسئولان باشگاه حاضر به پاسخ‌گویی و حضور بین هواداران معترض نشدند و این در‌حالی بود که آن‌ها در مصاحبه با رسانه‌ها از مذاکره باشگاه با الکساندر نوری مربی دو‌رگه ایرانی‌آلمانی خبر دادند. بهمن نیکخو، مشاور مدیرعامل استقلال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره حواشی پیش آمده در‌خصوص مذاکرات با آندره‌آ استراماچونی و تکذیب هر‌گونه مذاکراتی برای پیوستن به این باشگاه گفت: «به نظر من ایشان نسبت به این مسئله کم لطفی کردند. واقعیت این نیست. باشگاه قطعا آن چیزی که واقعیت است را به طور مستند ارائه می‌دهد. این موضوعات باید به طور شفاف روشن شود که هواداران بدانند واقعیت چیست. مدیران باشگاه به خاطر این مسئله حتی به ایتالیا رفتند و صحبت‌های لازم را انجام دادند.» او با تایید این‌که الکس نوری یکی از جایگزین‌های استراماچونی در صورت عدم توافق با این مربی ایتالیایی است، خاطرنشان کرد: «قطعا الکس نوری یکی از گزینه‌های ما در صورت عدم توافق با استراماچونی است.» الکساندر نوری هم به‌طور ضمنی حضورش در لیست گزینه‌های سرمربی‌گری استقلال را تایید کرده و گفت: «تماس‌هایی برای حضور در باشگاه جدید با من گرفته شده ولی کار درستی نیست فعلا درباره آن‌ها حرف بزنم.» ظاهرا 2 مشکل اساسی بر سر توافق استقلالی‌ها با الکس نوری وجود دارد. یکی بحث چگونگی تعیین و پرداخت دستمزد و نوع ارز پرداختی و دوم موضوع جهانی کرونا! نوری به واسطه پدر ایرانی‌اش دارای پاسپورت ایرانی است و از این‌رو شامل قانون منع جذب مربی و بازیکن خارجی نمی‌شود اما زندگی‌اش خارج از ایران است و دستمزدی که می‌خواهد به یورو یا دلار خواهد بود و این در‌حالی است که قانون منع جذب مربی و بازیکن خارجی برای جلوگیری از خروج ارز تصویب شده‌! بحث کرونا و محدودیت‌های رفت‌و آمد و پروازی بودن و نبودن نوری هم از دیگر موضوعاتی است که قطعا مذاکرات را طولانی‌تر خواهد کرد. ‌