بلیط هواپیما

روحانی: دولت از شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کند

رئیس‌جمهوری روز پنجشنبه در بیست‌و‌ششمین هفته از افتتاح طرح‌های مهم ملی کشور با شعار تدبیر و امید برای جهش تولید، ۴ پروژه مهم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت جهادکشاورزی را افتتاح کرد. در این مراسم، طرح تولید فرآورده‌های مشتق از پلاسما در استان البرز، طرح تولید واکسن سرطان دهانه رحم در استان تهران، طرح تولید ماده اولیه دارویی سِرتِرالین در استان مرکزی و خط تولید بایوفسفات بایوران نیز از سوی وزارت جهادکشاورزی در استان البرز به طور رسمی آغاز شد. برای اجرای این ۴ پروژه ۵۰۴ میلیارد تومان اعتبار صرف شده و با بهره‌برداری از این طرح‌ها ۳۳۹ فرصت اشتغال پایدار مستقیم ایجاد خواهد شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی پس از صدور فرمان آغاز بهره‌برداری 4 طرح ملی در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی که با تلاش شرکت‌های دانش بنیان به نتیجه رسیده است، گفت: امروز تعداد شرکت‌های دانش بنیان نسبت به 7 سال گذشته 100 برابر شده و برای ما بسیار مهم است که نسل جوان و تحصیلکرده کشور فضایی برای فعالیت و تعالی علم و دانش خود داشته باشند. رئیس‌جمهوری با اشاره به طرح‌هایی که در زمینه دارو و واکسن افتتاح شد، اظهار داشت: موضوع تولید دارو در جهان امروز بسیار مهم است و اینکه امروز یک طرح برای ساختن واکسن انسانی و برای درمان یک بیماری شایع به بهره‌برداری رسید، برای کشور بسیار موجب امیدواری در تأمین دارو و حتی صادرات مواد دارویی است. روحانی با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان این امیدواری را ایجاد کرده‌اند که می‌توانیم گام به گام در عرصه تولید نیازمندی‌های دارویی کشور در داخل بی‌نیاز شویم، تصریح کرد: هرگونه سیاستگذاری و تسهیل‌گری در زمینه فعالیت این شرکت‌ها لازم باشد، از سوی دولت انجام خواهد شد.
رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه دستیابی به توان تولید گسترده واکسن و بویژه واکسن‌های انسانی از ابتدای فعالیت دولت یازدهم مورد تأکید بوده است، خاطرنشان کرد: باعث خوشحالی است که معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز اعلام کردند در زمینه تولید واکسن آنفلوانزا گام‌های بلندی برداشته شده و ساخت این واکسن در ماه‌های آینده به ثمر خواهد رسید که این برای مردم بسیار آرامش‌بخش خواهد بود. روحانی با اظهار خشنودی از اینکه بسیاری از فعالیت‌های دانش‌بنیان در کشور با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام می‌شود، گفت: موضوع تأمین نیازهای دارویی و غذایی برای همه کشورها جزو مسائل مهم و امنیت‌آفرین است که شرکت‌های دانش‌بنیان در کشورمان در هر دو زمینه فعالیت‌های بسیار خوبی داشتند. رئیس‌جمهوری با بیان اینکه باید تلاش کنیم شیوه تجویز و مصرف دارو و نیز مصرف مواد غذایی در کشورمان اصلاح شده و از مصرف بی‌رویه و اتلاف مواد غذایی و دارو پرهیز شود، اظهار داشت: گزارش‌های آماری حاکی از ضایعات 40 درصدی مواد غذایی در کشورمان است که باید برای اصلاح این وضع اقدام مؤثر و جدی انجام شود.

بلیط هواپیما