علی‌رغم تاکید بر رعایت پروتکل‌های کرونایی با ابتلای دو معاون رئیس ‌جمهوری رخ داد کرونا در یک قدمی حسن روحانی!گروه سیاسی: در شرایطی که در طول ماه‌های گذشته عدم حضور حسن روحانی، رئیس ‌جمهوری در مراسم و مجامع گوناگون به دلیل آن چه مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مطرح شد، مورد انتقادهای فراوان بود و حتی هفته گذشته، به دنبال بازدید محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی از بخش بیماران کرونایی بیمارستان امام خمینی(ره) تهران، جلسه برنامه‌ریزی شده سران قوا نیز کنسل شد، حالا کرونا به یک قدمی روحانی و جمع معاونان او رسیده است.
محمدباقر نوبخت، معاون رئیس ‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه از یک سو و علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس ‌جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی از سوی دیگر، دو عضو کابینه بودند که ابتلای آن‌ها به کووید19 تایید شده است. همچنین اخباری مبنی بر ابتلای سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز منتشر شده بود که از سوی وی مورد تکذیب قرار گرفت. غیبت نمکی در جلسات اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا دلیل اصلی بروز این اخبار بوده است.
البته ابتلای نوبخت به کرونا هم ابتدا توسط رئیس مرکز اطلاع‫رسانی، روابط عمومی و اموربین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، تکذیب شده بود. نسرین وزیری روز شنبه در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: «دکتر نوبخت این روزها همچون گذشته روزهای پرکاری دارند. از هدایت ستاد بودجه تا پیگیری و ابلاغ تخصیص و مکاتبات بودجه‌ای. دو نامه ایشان به دکتر نمکی و پیام تسلیت برای استاد شجریان هم نشان از فعالیت ایشان حتی در  تعطیلات دو روز گذشته دارد». با این حال ساعاتی بعد محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در توییتی نوشت: «پس از یک هفته پر کار، با بروز برخی علائم برای پیگیری به یک مرکز درمانی مراجعه و پس از معاینه و دریافت پاسخ مثبت تست تشخیص کرونا، به توصیه پزشکان و برای بررسی بیشتر تحت نظر هستم». وی در ادامه نوشت: «به لطف خدا حال عمومی‌ام مساعد است. از همه عزیزانی که جویای احوالم بوده‌اند سپاسگزارم و ملتمس دعا». این تایید، تکذیبیه رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی سازمان برنامه و بودجه را عجیب می‌کند! گفتنی است، نوبخت در حالی در یکی از بیمارستان‌های خصوصی تهران بستری است که در روزهای گذشته توییت یک شهروند درباره مرگ پدرش و البته روند پذیرش و درمان سخت، دشوار، گران و نیازمند پارتی‌بازی در توییتر مورد توجه قرار گرفته است.
همچنین این اتفاق باعث نگرانی اعضای تیم فوتبال استقلال تهران شده است. به نظر می‌رسد در فاصله میان انجام تست کرونا تا اعلام جواب آن، ظاهرا روز چهارشنبه گذشته یعنی روز دیدار فوتبالی‌ها با نوبخت او به کرونا مبتلا و ناقل ویروس بوده است و آنطور که در عکس‌های این دیدار مشخص است فاصله اجتماعی استاندارد نیز در این دیدار رعایت نشده و حتی پرویز مظلومی، سرپرست جدید استقلال برای عکس نیز ماسک خود را برداشته است.
درمورد رئیس سازمان انرژی اتمی نیز بهروز کمالوندی سخنگوی این سازمان با تایید ابتلای علی‌اکبر صالحی به کرونا اعلام کرد که حال عمومی رئیس سازمان انرژی اتمی خوب است. وی در گفت‫وگو با ایسنا با اعلام این مطلب افزود: حال عمومی آقای صالحی خوب است و در منزل به سر می‌برند. همچنین روابط عمومی سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: تست کووید ۱۹ علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی در تاریخ ۱۲ مهرماه مثبت شد که بنا به توصیه پزشک در قرنطینه خانگی و در استراحت به‌ سر می‌برند. خوشبختانه هم اکنون حال عمومی ایشان مساعد است و موضوعات سازمان را به صورت مستمر رصد و پیگیری می‌کنند.
به نظر می‌رسد مسئولان ارشد کشور، بیش از آن که مردم را به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی توصیه و گاه آن‌ها را سرزنش کنند، خود بیشتر به این توصیه‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نیازمندند. تاکنون برخی مدیران ارشد سیاسی در ایران مانند علی ربیعی سخنگوی دولت، معصومه ابتکار، معاون امور زنان رئیس ‌جمهوری، پیرحسین کولیوند، رئیس اورژانس کشور و ده‌ها نماینده مجالس دهم و یازدهم مجلس به کرونا مبتلا شده‌اند و در میان نمایندگان و منتخبان مجلس موارد فوتی نیز وجود داشته است.
سایر اخبار این روزنامه
علی‌رغم تاکید بر رعایت پروتکل‌های کرونایی با ابتلای دو معاون رئیس ‌جمهوری رخ داد کرونا در یک قدمی حسن روحانی! ژوبین صفاری عذرخواهی «اون» از زاویه ما داروخانه‌داران در سردرگمی به سر می‌برند توزیع قطره‌چکانی ماسک ۱۳۰۰ تومانی در داروخانه‌ها موج پیشنهادات برای بزرگداشت استاد شجریان؛ از روز ملی تا حل مشکل نامگذاری خیابان هنرمند مرده را عشق است! بازداشت پورمختار، نماینده اصولگرای مجالس نهم و دهم تایید شد علامت سوال مقابل دلیل رسمی بازداشت رئیس اسبق کمیسیون اصل 90 مجلس «ابتکار» تاثیر راهکارهای مطرح‌ شده برای سامان دادن به بازار خودرو را بررسی کرد بورس و مالیات علیه دلالان خودرو رهبر کره شمالی در مراسم هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس حزب حاکم این کشور چه سیگنال‌هایی به آمریکا داد؟ عذرخواهی دیکتاتور! رئیس ‌جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت: رفع موانع در روابط تجاری با همسایگان در اولویت کاری دستگاه‌های مسئول باشد حرف‌های تازه درباره پایان کار در نود تحلیلگر روس: ایران و روسیه مسئولیت ویژه برای حل بحران قره‌باغ دارند