بلیط هواپیما

طرح قرنطینه سراسری انگلیس از سد پارلمان گذشت

نمایندگان مجلس عوام انگلیس پس از ساعت‌ها بحث و بررسی با طرح دولت بوریس جانسون برای اعمال دوباره قرنطینه سراسری در این کشور به مدت چهار هفته موافقت کردند.
به گزارش ایرنا، در این رای‌گیری ۵۱۶ نماینده در مقابل ۳۸ تن دیگر از محدودیت‌های جدید دولت به منظور مقابله با شیوع کرونا حمایت کردند. این محدودیت‌ها که تعطیلی تمام فروشگاه‌های غیر ضروری، مهمان‌خانه‌ها، رستوران‌ها و مراکز تفریحی را شامل می‌شود، از امشب اجرا و تا ۲دسامبر (۲آذر) ادامه خواهد داشت.
در این طرح از مردم خواسته شده تا در صورت امکان به دور کاری اهتمام ورزیده و در خانه بمانند. با این حال و بر خلاف دور قبل مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه‌ها فعال خواهند بود.
نخست وزیر انگلیس پیش از آغاز رای‌گیری ابراز امیدواری کرد که با اجرای محدودیت‌های جدید، آمار ابتلا به کرونا در کشور کاهش یافته و مراکز تجاری پس از پایان دوره قرنطینه دوباره به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

وی در عین حال هشدار داد که بدون اجرای قرنطینه سراسری، مرگ و میرها افزایش و فشار قابل توجهی به نظام درمانی کشور وارد می‌شد.
انگلیس به شدت از شیوع ویروس کرونا متاثر شده است. تاکنون یک میلیون و ۹۹ هزار و ۵۹نفر در انگلیس به کووید - ۱۹ مبتلا شده و ۴۷هزار و ۷۴۲ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در این کشور جان باخته‌اند.
پیش از رای‌گیری اعلام شد که ۲۵ هزار و ۱۷۷نفر در این کشور به کووید-۱۹ مبتلا شده و ۴۹۲نفر زندگی خود را بر اثر ابتلا به بیماری از دست داده‌اند.
بلیط هواپیما