ایجاد کلینیک رفع موانع تولید در سپاه تهران

سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش فارس، سردار محمدرضا یزدی، فرمانده سپاه تهران بزرگ صبح دیروز در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج طی سخنانی، اظهار داشت: در هفته بسیج می‌خواهیم به موضوعات محوری بپردازیم که مربوط به خود هفته بسیج می‌شود و مسائلی که به صورت عموم به همه اقشار مربوط می‌شود. وی افزود: خدمت‌رسانی به عموم مردم، به‌ویژه قشر محروم جامعه، از جمله اهداف اصلی ما در هفته بسیج است. این کمک‌ها شامل کسانی می‌شود که هم در حوزه معیشت و هم در حوزه بهداشتی دچار مشکل هستند. همچنین افرادی که در اثر کرونا یکی از افراد خانواده را از دست داده‌اند، تحت پوشش این کمک‌ها هستند.
سردار یزدی با بیان اینکه برنامه‌هایی در حوزه اقتصاد مقاومتی هم در دست اجرا داریم، گفت: برپایی ۱۱۰ میز اقشار بسیج در مساجد یکی از محور‌ها است. این میز‌های خدمت به ارائه خدمات مشاوره‌ای و درمانی و همچنین مشاوره‌های حقوقی می‌پردازند. همچنین ۴۰ میز خدمت از سوی بسیج ادارات اجرایی می‌شود. ارائه خدمات رایگان اصناف بسیجی به عموم مردم هم در دستور کار قرار دارد.
فرمانده سپاه تهران تصریح کرد: در هفته بسیج همچنین جشنواره مالک اشتر برای قدردانی از رده‌های برتر مقاومت بسیج برگزار می‌شود. همچنین پویش سلیمانی‌ها از سوی پایگاه‌های بسیج اجرا می‌شود. فرمانده سپاه تهران بزرگ گفت: از ماه رمضان سه مرحله کمک مؤمنانه داشتیم که مرحله چهارم آن در هفته بسیج اجرا خواهد شد. برپایی مراسمات تجلیل از شهدای مدافع سلامت و همچنین توزیع اقلام بهداشتی از جمله اقدامات سپاه تهران در هفته بسیج است.
سردار یزدی عنوان کرد: در حوزه سازندگی و محر‌ومیت‌زدایی توزیع ۴۰ میلیون ماسک از سوی پایگاه‌های بسیج و توزیع یک میلیون بسته معیشتی را داشته‌ایم. توزیع ۱۰۰ بسته نوشت‌افزار و تحت پوشش حمایتی قرار گرفتن ۵۰۰ نفر نیز از دیگر اقدامات ما بوده است. ۶هزار پایگاه بسیج محلات و اقشار نیز در طرح کمک‌های مؤمنانه فعال بوده‌اند. خدمت‌رسانی به سالمندان و اجرای ۵۰۰ پروژه عمرانی در تهران و اجرای ۵۰۰ پروژه عمرانی در خارج تهران از دیگر اقدامات گروه‌های جهادی ما است. احداث ۱۱۳ خانه در مناطق سیل‌زده دشت آزادگان و بازسازی ۱۰۰ خانه در خوزستان نمونه از اقدامات عمرانی سپاه تهران بزرگ است. در ماجرای مشکل آب غیزانیه گروه‌های جهادی ما سه منبع ۳۲۰۰ لیتری آب در روستا‌های محوری این منطقه مستقر کردند که در آینده نیز به کمک آبرسانی در این منطقه خواهند رفت.
سردار یزدی با بیان اینکه ما امروز ۴۴ پایگاه علمی در تهران داریم، گفت: هر کدام از آن‌ها توانایی اجرای پروژه‌های علمی را دارند که در برخی از این پایگاه‌های علمی ما نوآوری‌هایی صورت گرفته که به ثبت رسیده است. همچنین هشت مرکز رشد و فناوری علمی ایجاد کرده‌ایم که ۷۰ واحد فناوری در آن‌ها مستقر هستند. فرمانده سپاه تهران گفت: یک کلینیک عارضه‌یابی و رفع موانع تولید صنایع در مجموعه بسیج کارخانجات ما ایجاد شده است. راه‌اندازی اتوبوس علمی (اتو دانش) که شامل آزمایشگاهی است که در مناطق محروم حضور پیدا می‌کند و می‌تواند به دانش آموزان این مناطق خدمت‌رسانی کند. وی با بیان اینکه برخی بسیجیان ما محصولات دانش‌بنیانی را تولید کردند که توان صادرات دارد و این کار آغاز شده است، گفت: همچنین به دنبال ایجاد یک پارک علم و فناوری هستیم که کار‌های آن انجام شده است و امیدواریم تا پایان سال این پارک نیز راه‌اندازی شود.
سردار یزدی در خصوص اقدامات سپاه در حوزه سایبری نیز بیان کرد: لشکر سایبری که متشکل از ۱۴۴ گردان است، اقداماتی در زمینه آموزش، مهارت‌افزایی، تلاش برای بصیرت‌افزایی و رفع ابهام و دروغ‌پراکنی معاندان انجام داده است. فرمانده سپاه محمد رسول‌الله خاطرنشان کرد: سعی کرده‌ایم با حضور در فضای مجازی، با کسانی که به دنبال تهدید هستند، مقابله کنیم و با ارائه برنامه‌هایی توانمندی‌های جوانان را در مقابل این شایعه‌ها و دروغ‌پراکنی‌ها افزایش دهیم و آن‌ها را واکسینه کنیم.