قاصدک 24
بلیط هواپیما سفرمارکت

ایجاد یأس خیانت ملی است

 عده ای در داخل با ضربه زدن به دولت و نادیده گرفتن واقعیت ها، مجانی امریکا را تطهیر می کنند    تسویه حساب را برای 1400 بگذارید
  عده ای فقط دنبال این هستند که قهرمان رفع تحریم چه کسی باشد؛ قهرمان واقعی ملت ایران است
 حدود یک سوم جامعه در 4 ماه پیش رو، نفری 100 هزار تومان کمک حمایتی و معیشتی می گیرند
  به حدود 10 میلیون خانوار نیازمند، وام یک میلیون تومانی پرداخت می شود


گروه سیاسی/ «احساس ما این است که شرایط کشور در آینده بهتر خواهد بود» یا اینکه «دولت جدید امریکا خودش شرایط را به سمت قواعد باز خواهد گرداند و به سمت فضای فرصت حرکت خواهیم کرد.» این جملات، چشم‌اندازی است که روحانی از آینده کشور و نیز رویکرد دولت آینده امریکا نسبت به ایران ترسیم کرد، چشم‌اندازی توأم با امید، در مقابل جریان‌ها یا کسانی که می‌خواهند یأس را در جامعه پمپاژ کنند. نکته مهم در این جمله، این واقعیت است که «خود» دولت امریکا شرایط را به سمت قواعد باز خواهد گرداند، زیرا به تأکید روحانی، «برخی فکر می‌کنند وقتی می‌گوییم شرایط بهتر می‌شود، منظور ما مذاکره با امریکا است، خیر این‌طور نیست.» به عبارت دیگر، رئیس جمهوری با این جملات می‌خواهد این واقعیت را مطرح کند که بازگشت امریکا به سمت قواعد، ناشی از شکست در سیاست فشار حداکثری است، نه آن چیزی که برخی در داخل، التماس یا تقاضای مذاکره از سوی طرف ایرانی می‌خوانند. روحانی در تبیین علت شکست امریکا در این سیاست، به اقدامات دولت برای مقابله با تحریم و حرکت چرخ‌های اقتصاد کشور اشاره کرد و منتقدان دولت را از یأس‌افکنی به بهانه رقابت‌های داخلی برحذر داشت. او در عین حال، با اشاره به محدودیت‌های شدید کرونایی که در پیش است، وعده داد که دولت بسته‌های حمایتی را برای خانواده‌ها و افراد نیازمند درنظر گرفته است که شامل پرداخت 100 هزار تومان به هر نفر برای حدود یک سوم جامعه در ماه‌های آذر، دی، بهمن و اسفند و نیز پرداخت وام یک میلیون تومانی برای حدود 10 میلیون خانوار خواهد بود.
عده‌ای در داخل مجانی امریکا را تطهیر می‌کنند
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی روز گذشته در جلسه هیأت دولت، با اشاره به اینکه امروز شرایط اقتصادی و اجتماعی رو به بهبود است و علامت‌هایی از کاهش قیمت کالاها و ارز را مشاهده می‌کنیم، گفت: کسانی که به ناروا دولت را مخالف کاهش قیمت‌ها معرفی می‌کنند بدانند که تلاش دولت این است که این شرایط ادامه داشته باشد و مشکلات مردم کاهش یابد.
او با بیان اینکه احساس ما این است که شرایط کشور در آینده بهتر خواهد بود، گفت: برخی فکر می‌کنند وقتی می‌گوییم شرایط بهتر می‌شود، منظور ما مذاکره با امریکا است، خیر این‌طور نیست. دولت جدید امریکا خودش شرایط را به سمت قواعد باز خواهد گرداند. با شرایط ایجاد شده در آینده از سمت فضای تهدید ایجاد شده از سوی این دولت یاغی، به سمت فضای فرصت حرکت خواهیم کرد.
رئیس جمهوری با بیان اینکه از سال 97 که دولت فعلی امریکا وارد جنگ اقتصادی با ایران شد ما در محاصره اقتصادی قرار گرفته و با تروریسم اقتصادی مواجه بودیم، خطاب به منتقدان دولت اظهار کرد: به اسم نقد دولت قواعد سیاسی را به هم نزنیم و تعابیر را درست استفاده کنیم. دولت امریکا جنایتکار و تروریست است، چرا می‌خواهید آن را تطهیر کنید؟ متأسفانه عده‌ای در داخل برای اینکه به دولت صدمه بزنند واقعیت‌ها را نادیده گرفته و مجانی امریکا را تطهیر می‌کنند تا فضا را برای انتخابات 1400 برای خود آماده کنند. روحانی، ایجاد روحیه یأس در جامعه را خیانت ملی دانست و افزود: یأس و ناامیدی را در جامعه ترویج ندهید و اجازه دهید مردم واقعیت‌ها را ببینند، این دولت امریکا کینه‌توز و جنایتکار نسبت به ملت ایران و همه ملت‌ها است، چرا واقعیت‌ها را به مردم نمی‌گویید؟
رئیس جمهوری با درخواست از کارشناسان و صاحب‌نظران برای مقایسه آمارهای اقتصادی چهار سال 93 تا 96 و سه سال 97 تا 99، گفت: برخی فکر می‌کنند که ما تازه امروز در فکر رفع و دفع تهدید علیه مردم هستیم، خیر ما از سال 97 که جنگ اقتصادی این دولت امریکا علیه ملت ایران آغاز شد، دنبال رفع تحریم و تهدید و ایجاد فرصت بودیم و نتیجه تلاش‌های انجام شده در طی این سه سال این بوده است که امریکا در بخش‌های سیاسی، حقوقی و اخلاقی به صورت کامل شکست خورد.
روحانی با بیان اینکه امریکا در بخش اقتصادی توانست به ملت ایران فشار بیاورد و مردم ما با مشکلاتی مواجه شدند، اما باز هم در تحقق هدف اصلی که ایجاد قحطی در کشور و برهم زدن امنیت داخلی ما بود، شکست خورد، ادامه داد: انتظار ترامپ این بود که بعد از خروج امریکا از برجام همه کشورها از او تبعیت کنند اما هیچ کشوری حتی اروپایی‌ها که دوست دولت امریکا بودند از این تصمیم تبعیت نکردند. رئیس جمهوری خطاب به «کسانی که می‌گویند این دولت چه کاری انجام داده است؟» گفت: بدانند که امروز تحریم تسلیحاتی ایران پایان یافته و تمام آنچه که امریکا از لحاظ بین‌المللی، سیاسی، حقوقی و اخلاقی دنبالش بود، صددرصد شکست خورده است.
روحانی اضافه کرد: اینکه بارها تأکید کردیم دولت آینده امریکا ناچار به بازگشت به قانون و تسلیم در مقابل ملت ایران است، به این دلیل بود که همه از دموکرات تا جمهوری خواه این واقعیت را می‌دانند که فشار حداکثری امریکا علیه ایران شکست خورده است. رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما در دنیای سیاست برای نقد و انتقاد، تضارب آرا و اعلام نظرات جدید اشکالی نمی‌بینیم، خطاب به مخالفان دولت، گفت: جنایت‌های امریکا را لاپوشانی نکنیم و نباید واقعیت‌های جهانی را منحرف کنیم و به خورد مردم بدهیم.
رشد 5 درصدی تولید صنعتی در 7 ماه امسال
او خطاب به کسانی که از مدیریت دولت ایراد می‌گیرند، گفت: در توافق هسته‌ای سال 94 یک فضای تنفسی برای کشور ایجاد کردیم و توانستیم فروش نفت را از زیر 1 میلیون بشکه در روز دوباره به حدود 3 میلیون بشکه افزایش دهیم و ماشین‌آلات و قطعات مورد نیاز صنایع وارد کشور شد تا طرح‌های نیمه تمام تکمیل و احیا شود، افتتاح‌های امروز نتیجه همان زمان تنفس بود که با توافق هسته‌ای به‌دست آمد. رئیس جمهوری همچنین با بیان اینکه برغم همه فشارهای ناشی از تحریم و شیوع ویروس کرونا، در همه بخش‌های مختلف با افزایش تولید مواجه هستیم، اظهار کرد: رشد تولید صنعتی در 7 ماهه امسال 6/4 درصد بوده است و بانک مرکزی نیز نیازهای ضروری را در حد توان تأمین کرده و تا امروز نزدیک به 22 میلیارد دلار ارز مورد نیاز برای کالاهای ضروری و مواد اولیه کارخانجات را تأمین کرده است.
روحانی ادامه داد: صادرات کشور امروز شرایط بهتری دارد و در هفته‌های اخیر 25 درصد رشد داشته است، برای تأمین کالاهای مورد نیاز مردم و مواد اولیه تولید نیز حرکت‌های خوبی در گمرک انجام شده و کالاها با سرعت در حال ترخیص است و همه دست به دست هم داده‌اند برای اینکه شاهد حرکت خوبی در کشور باشیم و بی‌تردید شرایط آینده بهتر خواهد بود.
عده‌ای می‌خواهند قهرمان رفع تحریم‌ها باشند
روحانی با بیان اینکه تحریم‌ها بالاخره رفع خواهد شد، گفت: عده‌ای فقط به‌دنبال این هستند که قهرمان رفع تحریم چه کسی باشد، درحالی که باید بدانند رئیس جمهوری و دولت قهرمان نمی‌شود و قهرمان واقعی ملت ایران است، سال 94 هم ملت ایران بود که پیروز شد و در سال 99 یا 1400 هم اگر پیروز شویم باز هم این ملت است که قهرمان می‌شود و قهرمان فقط لقب ملت ایران است.
رئیس جمهوری افزود: خواهش می‌کنیم در این مقطع حساس کسی بدنبال تسویه حساب سیاسی نباشد، این کار را بگذارید برای سال 1400، ان‌شاءالله کرونا هم جمع خواهد شد و انتخابات باشکوهی خواهیم داشت آنجا حرف خود را بزنید، بنای ما امروز آرامش و همدلی برای پیشرفت کشور است.
روحانی با بیان اینکه از همه اعضای دولت و مدیران اجرایی کشور در همه سطوح می‌خواهم که به هیچ عنوان به حاشیه نروند و وظایف اصلی خود را برای توسعه و پیشرفت کشور انجام دهند، گفت: البته نباید اجازه دهیم در کشور ابهام ایجاد شود و همه مدیران موظف هستند واقعیت‌ها را بگویند و اگر اشکالی وجود دارد آن را بیان کنند و حتی خودشان دولت را نقد کنند، مهم این است که امروز مردم واقعیت‌ها را بخوبی بدانند. رئیس جمهوری در ادامه با تأکید بر اینکه از ابتدا گفتیم که دست دوستی را به سمت همه قوا دراز می‌کنیم، گفت: دست دوستی ما همچنان دراز است و الان را زمان ایجاد حاشیه و تسویه حساب سیاسی نمی‌بینیم، اجازه دهیم فضای مثبت ایجاد شده در جامعه کار خود را انجام دهد تا فضای کشور را متعادل کند.
بسته‌های حمایتی دولت برای اقشار نیازمند
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه در جلسات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و همچنین جلسه هیأت دولت درباره کمک به اقشار ضعیف و خانوارهایی که بخاطر ایجاد محدودیت‌ها دچار مشکل می‌شوند تصمیماتی اتخاذ شده است، افزود: کسانی که از حقوق و درآمد ثابت برخوردار نیستند در این شرایط با سختی مواجه هستند که کمک‌هایی برایشان در نظر گرفته شده است. رئیس جمهوری افزود: براساس محاسبات انجام شده برای حدود یک سوم جامعه پرداخت بسته حمایتی و معیشتی در نظر گرفته شده که به مدت 4 ماه (آذر، دی، بهمن و اسفند) به ازای هر نفر 100 هزار تومان پرداخت خواهد شد و پرداخت این بسته معیشتی در جلسه روز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا به تصویب خواهد رسید. روحانی افزود: همچنین برای حدود 10 میلیون خانوار نیازمند نیز پرداخت یک وام یک میلیون تومانی پیش‌بینی شده است، ضمن اینکه در زمینه درمان کرونا، بیمارانی که بیمه نیستند حتماً تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت و همه داروهای مربوط به این بیماران مشمول بیمه می‌شود. او با بیان اینکه کمک‌های دیگری هم برای اقشار ضعیف در حال بررسی است که پس از نهایی شدن اعلام خواهد شد، از همه کسانی که در این ایام سخت برای مقابله با بیماری کرونا تلاش کرده‌اند از جمله شرکت‌های دانش بنیان که در زمینه ساخت کیت‌های تشخیص سریع کرونا، تلاش برای تولید دارو و واکسن و همچنین ساخت تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی اقدامات بسیار بزرگی انجام داده‌اند، تشکر کرد.
رئیس جمهوری همچنین با اشاره به اینکه با اجرای طرح جامع اعمال محدودیت‌های پویا در مقابله با کرونا، شهرهایی که شرایط قرمز دارند بجز در موارد ضروری، تقریباً به حالت تعطیل و شهرهای نارنجی نیز به حالت نیمه تعطیل در می‌آیند، دستورالعمل‌ها و مصوبات در ارتباط با طرح جامع را در حکم قانون و برای همه لازم‌الاجرا دانست و گفت: این تعطیلی‌ها ایجاد یک فضای تنفسی برای کادر درمان است. طی 9 ماه گذشته کادر درمانی کشور به طور شبانه‌روز در حال تلاش و تحت فشار هستند و حتماً باید چند هفته‌ای فضای جدیدی برایشان به وجود بیاید تا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.