با رای نمایندگان ۷۰ سالگی پایان دوران ریاست جمهوری است

با رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، روسای جمهوری که قصد شرکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری را داشته باشند باید سنشان کمتر از ۷۰ سال باشد.
به گزارش ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، با پیشنهاد محمدرضا میرتاج الدینی مبنی بر داوطلب شدن رییس جمهوری که در دور دوم بالای ۷۰ سال داشته باشد، مخالفت کردند.
عباس گودرزی در مخالفت با این طرح گفت: فردی که بیش از ۷۰ سال سن داشته باشد نمی‌تواند به سفرهای استانی برود و مشکلات مردم را از نزدیک رصد کند. رییس جمهور می‌تواند در ۴ سال بعد تجارب خود را در اختیار دیگران قرار دهد و فرصتی برای جوانان فراهم کند.
جبار کوچکی نژاد در موافقت با پیشنهاد میرتاج الدینی گفت: گرچه ما تجربه خوبی از دوره دوم ریاست جمهوری در این چند دهه نداریم اما پیشنهاد اجازه یافتن رییس جمهوری در دور دوم که بالاتر از ۷۰ سال سن دارد طرح خوبی است و به نظر من تجربه و تخصص مهمتر از شرایط سنی است که باید به آن توجه شود.نمایندگان امروز همچنین با پیشنهاد محسن زنگنه نماینده تربت حیدریه مبنی بر حذف شرط سنی داوطلبان ریاست جمهوری مخالفت کردند. بدین ترتیب و بر اساس طرح اصلاح برخی مواد قانون انتخابات ریاست جمهوری داوطلبان باید بین ۴۰ تا ۷۰ سال سن داشته باشند. نمایندگان همچنین با پیشنهاد سید محمود نبویان نماینده تهران برای داوطلب انتخابات ریاست جمهوری مبنی بر تابعیت ایران و عدم تابعیت دیگر کشورها در گذشته و حال موافقت کردند.