عذر‌خواهی صادقانه حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی

در پی انتشار مصاحبه‌ای از حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران درباره کرامتی از آیت‌الله مصباح که با واسطه و به نقل از غسال پیکر آیت‌الله مصباح نقل کرده بود، انتقاداتی به راه افتاد و وی از مردم عذرخواهی کرد.
امام جمعه موقت تهران گفت: در یک مصاحبه‌ای نکته‌ای را من عرض کردم و از روح بلند آیت‌الله مصباح عذر‌خواهی می‌کنم که ما چقدر کوتاه فکریم‌ و کرامت آقای مصباح را چه می‌دیدیم و این فضا درست شد و بعضی از افراد غافل هم گاهی جسارت کردند. این حرف ما باعث شد اینها در موضع بدی قرار بگیرند و به ساحت مقدس یک نماینده پیامبر، ائمه و‌ هادی راه جسارت کنند.
وی افزود: من از روح بلند این آقا، این علامه و این ولی‌الله عذرخواهی می‌کنم. از خانواده معزز ایشان عذر‌خواهی می‌کنم. از مؤمنانی که دلی با ما روضه‌خوان‌ها دارند و سالیان سال با ما بودند و امروز شاهد این طوفان‌ها هستند از همه، با همه وجودم عذر‌خواهی می‌کنم.
حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی گفت: اولاً جا نداشت که من کرامت آیت‌الله مصباح را در چنین چیزی بگویم. ثانیاً مطلب شاید خیلی دقیق نبود و غسال شاید دقیق نبوده نقل شد و من هم نقل را نقل کردم و از این نقل شرمنده‌ام، از خدا شرمنده‌ام، از مؤمنانی که ما گاهی باعث می‌شویم به شما زخم زبان بزنند شرمنده‌ام. از امام زمان و رسول‌الله عذرخواهی می‌کنم.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: همه می‌دانند من قصدی نداشتم گاهی آدم وقتی عاشق یک نفر است هر چیزی را باور می‌کند. من سالیان سال است در رسانه آمده‌ام و هیچ‌گاه از این چیز‌هایی که مزاحمت برای شما درست کند نگفته‌ام.
وی افزود: مطلب دقیق نبوده و شاید غسال توهمی ‌برایش پیش آمده، البته کرامت ایشان کتاب‌های ایشان است، سخنان ایشان، عمل صالح، فرزندان صالح و... است.
حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی خاطرنشان کرد: کرامت ایشان این است که با فیلسوف بودنش، با علامه بودنش، با فقیه بودنش و با شهرت جهانی‌اش در برابر نایب امام زمان خود را از یک سرباز کوچک‌تر می‌بیند. اینها کرامت است، این ایثار‌ها، تواضع‌ها کرامت است و ما اشتباه کردیم که آن را به‌عنوان کرامت گفتیم.
سایر اخبار این روزنامه
هشدار 2500 پزشک و متخصص درباره عوارض واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی برجام مسافرخانه نیست!(یادداشت روز) اخبار ویژه انگلیس در بحرانی‌ترین ایام کرونایی /سردخانه‌ها مملو از جسد شد همتی: مشکل ما۵۰ میلیون دلار نیست طلب ۷ میلیارد دلاری ایران است عذر‌خواهی صادقانه حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی آماده‌باش در 50 ایالت آمریکا برای مقابله با شورش مسلحانه کیهان: به نظر شما عقل سیاسی ترامپ بیشتر است یا موسوی؟ ربیعی: این موضوع ربطی به ما ندارد تلاش برای نزدیک شدن نظر دولت و مجلس در بودجه 1400 در جلسه سران قوا زودتر از هشت ماه به ۱۲۰ کیلوگرم اورانیوم ۲۰ درصد می‌رسیم اروپا علی‌رغم 5 سال وقت‌کشی و بی‌عملی از ایران خواست که به دیپلماسی فرصت بدهد! پشت پرده احداث پایگاه نظامی آمریکا در اردن قرار بود برجام مشکلات ما را حل کند یا ما مشکلات برجام را؟! هشدار 2500 پزشک و متخصص درباره عوارض واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی هشدار 2500 پزشک و متخصص درباره عوارض واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی