شهادت پرستار باردار بیمارستان لقمان بر اثر کرونا

به گزارش ایسنا، مهشید گودرز پرستار بارداری که در بخش کرونای مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی لقمان حکیم مشغول به کار بود روز گذشته بر اثر کرونا به شهادت رسید.
در همین زمینه رئیس‌دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پیامی شهادت پرستار مدافع سلامت بیمارستان لقمان حکیم را تسلیت گفت.
در متن پیام علیرضا زالی آمده است: «شنیدن خبر شهادت مظلومانه پرستار سختکوش و فداکار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سرکار خانم مهشید گودرز قلب همه ما را دچار حزن و ‌اندوه بی‌کران کرد.
از دست دادن انسان‌های پرتلاش، خبره و نوع دوستی همچون خانم گودرز که برای حفظ سلامت هموطنان، جان خود را در طبق اخلاص می‌گذارند داغ سنگینی است بر بدنه نظام سلامت کشور و بی‌شک نام و یاد این قهرمان حوزه سلامت، برای همیشه جاودانه خواهد

ماند.
ضمن عرض تسلیت به جامعه پرستاری و همکاران این پرستار خدوم، از خداوند منان برای روح وی آمرزش و آرامش و برای خانواده محترم و نزدیکان وی صبر مسئلت دارم.»
تلاش برای نجات نوزاد پرستار فداکار
در همین زمینه رئیس‌مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی البرز اظهارداشت: مهشید گودرز پرستار بیمارستان لقمان حکیم بود ولی به خاطر سکونت در کرج بعد از ابتلا به کرونا در بیمارستان امام علی‌(ع) بستری شده بود که متاسفانه این همکار دلسوز به دلیل شدت بیماری جان خود را از دست داد. مهرداد بابایی با اشاره به اینکه این پرستار باردار بوده، به ایسنا گفت: خوشبختانه لحظاتی قبل از فوت، پزشکان موفق به نجات جان نوزاد وی شدند. هر چند نوزاد این پرستار حدوداً هفت ماهه و نارس از بدن مادر خارج شده ولی با تلاش کادر بیمارستان در تلاشیم جان نوزاد حفظ شود.