صدور دستور شناسایی توهین‌کنندگان به روحانی

صدور دستور شناسایی توهین‌کنندگان به روحانی شرق: بعد از اتفاقات پیش‌آمده در راهپیمایی روز 22 بهمن در اصفهان و شعار «مرگ بر روحانی» توسط عده‌ای موتورسوار، روز گذشته دادستان اصفهان از صدور دستور به مراجع امنیتی جهت شناسایی مرتکبان و محرکین شعارهای هنجارشکنانه و توهین به رئیس‌جمهور خبر داد. 
به گزارش ایسنا، علی اصفهانی مسئول روابط عمومی دادگستری اصفهان گفته: «دستگاه قضائی صرف‌نظر از مسائل جناحی پاسداری از قانون و حرمت و صیانت از شخصیت حقوقی و حقیقی افراد را مقدم بر هر نظری دانسته و با قانون‌شکنان برخورد قاطعانه خواهد کرد». اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور نیز بعد از این ماجرا و توهین به حسن روحانی، نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه نوشته و خواسته بود با این عده معدود برخورد شود. 
هیئت دولت نیز جمعه‌شب درباره این موضوع بیانیه‌ای صادر و عنوان کرد: «دولت در این دوران سخت شرایط بسیار دشواری داشته چراکه با تعهد به منافع ملی، فرصت روایت تحریم را از خود دریغ کرده و ناچار در غوغای کارگزاران تحریم و هیاهوی کاسبان سیاسی و اقتصادی‌اش، سکوت کرده است اما همه می‌دانند که هر صبری، پایانی دارد. 
دولت انتخاب کرد که خود در ایام جنگ اقتصادی، صبورانه سکوت کند اما اجازه نمی‌دهد که «حقیقت» قربانی شود». در ادامه این بیانیه آمده است: «هیئت دولت نسبت به ایجاد چندپارگی و نفرت‌پراکنی در زمانی که کشور نیازمند انسجام برای تأمین منافع ملت ایران است، قاطعانه هشدار می‌دهد و اعلام می‌دارد که تقدم منافع جناحی بر منافع ملی در بزنگاه کنونی، دستاوردهای صبر راهبردی ایران را در خطر قرار می‎‌دهد. هیئت دولت، رویداد نفرت‌برانگیز هتاکی به رئیس‌جمهور را نقض مکرر توصیه‌های مقام معظم رهبری و سرپیچی از قانون و حرکتی به نفع بیگانه می‌داند و پیگیری اتفاقات اخیر را تلاشی برای اعاده حق، نه فقط برای دولت بلکه برای نظام و ملت تلقی می‌کند».