سرگیجه در مقدماتی جام‌جهانی؛ لغو دوباره بازی‌های تیم‌ملی

یکی از دغدغه‌های این روزهای جامعه فوتبال ایران، زمان و مکان برگزاری 4 دیدار باقی مانده مرحله اول مقدماتی جام جهانی و جام ملت های آسیای 2023 است؛ رقابت هایی که با دو شکست تیم ملی برابر بحرین و عراق برای ایران خاتمه پیدا کرده و حالا اسکوچیچ و شاگردانش کار سختی برای جبران نتایج بازی‌های انجام شده دارند. تیم ملی در پایان هفته چهارم این مسابقات با 6 امتیاز از 4 مسابقه، رتبه سوم گروه را پس از عراق و بحرین که با 5 مسابقه به ترتیب 11 و 9 امتیاز کسب کرده اند، ایستاده است.

در همین زمینه قرار بود که مسابقات در فروردین‌ماه سال 1400 برگزار شود که بار دیگر این رقابت‌ها به تعویق افتاده است.

علوی، سخنگوی فدراسیون فوتبال در گفت‌وگویی علاوه بر اینکه در مورد گمانه‌زنی‌هایی خبرنگاران عربی در مورد مکان برگزاری مسابقات واکنش نشان داده، از تعویق قطعی زمان ازسرگیری مسابقات نیز حرف زده است.


او حرف‌هایش را با اشاره به زمان برگزاری این مسابقات که در خردادماه خواهد بود، آغاز کرد و گفت: «اخبار متعددی در این ارتباط مدنظر بوده است. اما چیزی که قطعی شده به این صورت است و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و درخواستی که دو فدراسیون هنگ کنگ و کامبوج به خاطر محدودیت هایی که در کشورشان به آنها مواجه بوده‌اند، مقرر شد که مسابقاتی که قرار بود در ماه مارس برگزار شود، به ماه ژوئن منتقل شود و بنابراین رقابت‌های تیم ملی ایران نیز در ماه ژوئن (خردادماه 1400) برگزار خواهد شد».

قرار بود که مسابقات در فروردین‌ماه سال 1400 برگزار شود که بار دیگر این رقابت‌ها به تعویق افتاده است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال سپس در مورد مکان برگزاری مسابقات و گمانه‌زنی‌هایی که در این زمینه وجود دارد، توضیح داد: «مباحث زیادی در این خصوص مطرح بوده و توئیت های زیادی از سوی خبرنگاران عربی منتشر شده است؛ اما در مورد مکان برگزاری مسابقات هیچ تصمیمی گرفته نشده است.»

علوی در ادامه صحبت‌هایش اضافه کرد: «قرار است روز سه شنبه هفته جاری ویدیو کنفرانسی با حضور تیم‌های شرکت‌کننده در گروه ایران، سرمربیان این تیم ها، مسئولان محترم امور بین الملل و دپارتمان تیم‌های ملی فدراسیون کشور برگزار شود تا در زمینه برگزاری رایزنی شود تا تصمیم نهایی گرفته شود.»

سخنگوی فدراسیون با اشاره به نامه ارسالی از سوی دبیرکل فدراسیون برای گرفتن میزبانی‌های بازی‌ها عنوان کرد: «نامه‌ ای که درباره برگزاری رقابت‎‌های باشگاهی متعدد در سطوح مختلف فوتبال، فوتسال، فوتبال ساحلی و … در دروان کرونا است. الان برگزاری مسابقات در هنگام کرونا شکل بهتری پیدا کرده است ولی چند ماه پیش شرایط این‌طور نبود و دستگاه های مختلفی در ایران همکاری کردند تا این مسیر به سلامت طی شود. این گزارش به استحضار فدراسیون جهانی فوتبال هم رسیده و قرار است اگر بازی ها به صورت متمرکز برگزار شود، حق تیم ملی ایران که خودش را مهیای یک صعود پرافتخار دیگر آماده می‌کند، ضایع نشود. تیم ملی ایران سه مسابقه بسیار حساس در زمین خودمان دارد و یک مسابقه در خارج از خانه. به دنبال این هستیم که شرایط بازی را در خانه فراهم کنیم و سه‌شنبه در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهد شد.»