جنگ شود، اسرائیل چیز‌هایی را که ندیده خواهد دید

سرویس بین الملل جوان آنلاین: سیدحسن نصرالله، سه شنبه شب در سخنانی به مناسبت روز شهادت شهید عماد مغنیه، به طیفی از مسائل جهان اسلام پرداخت و گفت: «ما هم اکنون برای توسعه طرح مقاومت در منطقه و لبنان به روحیه شهید مغنیه نیاز داریم.» نصرالله درباره سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز گفت که با گذشت ۴۲ سال، جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها پیشرفت کرد و اکنون به یک قدرت منطقه‌ای بزرگی تبدیل شده است.
دبیرکل حزب‌الله لبنان در بخشی از سخنانش تأکید کرد که این جنبش هرگز اجازه نخواهد داد خون نیروهایش پایمال شود. ضمن اینکه در صورت وقوع جنگ، مقاومت شهرک‌های صهیونیست‌نشین را هدف قرار خواهد داد. سیدحسن نصرالله هشدار داد: «در هر جنگ آتی، جبهه داخلی اسرائیل، با آنچه که این رژیم از زمان تأسیسش ندیده، مواجه خواهد شد.» وی خطاب به رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی هم گفت: «اگر شهر‌های ما را زدید ما مقابله به مثل خواهیم کرد.»
اتهام‌زنی علیه حزب‌الله بی اساس است
نصرالله از رویکرد برخی در بین‌المللی کردن مسائل لبنان انتقاد کرد و گفت: «دعوت برخی در لبنان به قطعنامه‌ای تحت بند هفتم [منشور سازمان ملل]درباره دولت لبنان، دعوت به جنگ است و مسائل لبنان را پیچیده‌تر می‌کند. ما احساس می‌کنیم که طرح این ایده برای این است که گروهی با کمک از نیروی خارجی، علیه دیگری قدرت‌نمایی کند و دعوت به این موضوع، اشغالگری جدید و در تضاد با حاکمیت کشور است.» دبیرکل حزب‌الله گفت که اتهام‌ها علیه حزب‌الله که پای اسرائیل و موساد را به لبنان باز کرده، بی‌دلیل و غیرمنطقی بوده و این تل‌آویو است که شهروندانش را در راستای نقشه‌های خود می‌کشد. او از مردم حامی مقاومت در کشورش، قدردانی کرد. سیدحسن نصرالله در ادامه، از دستگاه قضایی و نهاد‌های مربوط خواست که نتایج تحقیقات خود درباره انفجار بیروت را به مردم اعلام کنند. وی در ادامه سخنانش با اعلام اینکه تشکیل دولت به نفع همه است، افزود: «برخی رئیس‌جمهور و حزب‌الله را متهم می‌کنند که دنبال تشکیل دولت جدید نیستند. این حرف و اتهام که ما منتظر این مذاکرات هستیم، غلط و نادرست است.»

ترامپ در آرزوی تلفن ایران ماند
سیدحسن نصرالله گفت که با تغییرات در کاخ سفید، صهیونیست‌ها و سعودی‌ها درباره موضوع پرونده هسته‌ای ایران نگران هستند. وی گفت که موضوع هسته‌ای ایران مهم‌ترین موضوع منطقه است. تهران و رهبر انقلاب اسلامی موضع ایران را صراحتاً اعلام کرده‌اند. جمهوری اسلامی ایران سربلندی و استقامت نشان داد و ترامپ هم همچنان منتظر تماس تلفنی ایران ماند! دبیرکل حزب‌الله گفت که همزمان نیز دولت جدید امریکا گفته است که به حمایت‌هایش از جنگ یمن پایان داده و این گام مثبتی است که با مقاومت یمنی‌ها حاصل شده است. وی از دعوت به آتش‌بس در یمن استقبال کرد. نصرالله در اشاره به فعالیت مجدد داعش و عناصر آن در سوریه و عراق نیز گفت که دولت جدید امریکا درصدد است از این گروه تروریستی برای توجیه حضور خود در این دو کشور استفاده کند.
عادی‌سازی موضع حکومت‌هاست، نه مردم
دبیرکل حزب‌الله به موضوع عادی‌سازی روابط بحرین، امارات و سودان و مغرب با رژیم صهیونیستی پرداخت و خاطرنشان کرد که اسرائیلی‌ها این موضوع را بیش از حد بزرگ کرده‌اند، ولی برای مقاومت، موضع مردم این کشور‌ها مهم است که برخلاف آن چیزی است که حکام این کشور‌ها می‌خواهند در فضای مجازی نشان دهند.
سیدحسن نصرالله درباره طرح معامله قرن نیز گفت: «ظاهراً با رفتن ترامپ و کوشنر دیگر این پرونده تمام شده؛ انگار که تمام شده یا در حال سقوط و عقب‌نشینی است. باید بگویم که [اضلاع]مثلث معامله قرن که نتانیاهو و بن‌سلمان و ترامپ بودند، دچار شکست شده است.»