برگزیدگان دومین دوره جایزه ادبی کوچه معرفی شدند

برگزیدگان دومین دوره جشنواره رمان کوچه، ویژه آثار منتشر نشده، با معرفی برگزیدگان، به کار خود پایان داد. به گزارش ایرنا، الهام فلاح، دبیر جشنواره کتاب کوچه که در راستای شناسایی و معرفی نوقلمان و حمایت از صداهای تازه در عرصه داستان‌نویسی برگزار می‌شود، برندگان دومین دوره این جایزه را اعلام کرد.
با آرای داوران این جشنواره که شامل فرشته نوبخت، مرتضی برزگر و امیر خداوردی بود، رمان من چیزهایی می‌بینم که دیگران نمی‌بینند، نوشته‌ فرشته میرزایی به عنوان اثر برگزیده این دوره جشنواره معرفی شده است و رمان‌های وَلَفا اثر پگاه صراف و روز آخر اثر سمیه کابلی به‌ترتیب عنوان دوم و سوم این جشنواره را کسب کردند.
در این دوره بیش از ۸۵ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که برخی از آثار واجد شرایط شرکت در مسابقه نبوده و ۶۵ اثر به مرحله‌ نخست داوری رسیدند که از میان آنها، پنج اثر به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند.
رمان منتخب جشنواره، توسط نشر کتاب کوچه منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان به ادبیات داستانی قرار خواهد گرفت. شایان ذکر است رمان برگزیده‌ دور اول جشنواره رمان کتاب کوچه، با عنوان خشتمال هم‌اکنون در بازار کتاب در دسترس عموم است.
این جایزه در بخشی از بیانیه خود اعلام کرده که امید است که حمایت و پشتیبانی از آثار نویسندگان جوان و تازه‌نفس آغاز راهی پرنور و درخشان در عرصه ادبیات ایرانی-‌فارسی باشد.