دردسر بازی ۴۸ میلیونی برای مادر

چندی پیش زن جوانی به پلیس فتا پایتخت مراجعه کرد و مدعی شد بیش از 480 میلیون ریال از حساب بانکی‌اش به صورت غیرمجاز برداشت شده است.
پس از ثبت اظهارات شاکی، پرونده ابتدایی تشکیل شد و رسیدگی به موضوع در دستور کارشناسان اين پليس قرار گرفت.

بررسی‌های تیم تحقیق

در بررسي پرينت حساب بانکي شاکی، مشخص شد مبلغ 480 میلیون ريال از طریق اینترنت بانک از حسابش به صورت غیر مجاز برداشت شده است.
مهندسان سایبری پلیس فتای پایتخت پس از انجام اقدامات مقدماتی، از روش‌های علمی و تخصصی بهره‌ گرفتند.

بررسی‌ها نشان ‌می‌داد که عملیات انتقال وجه از  خط تلفن همراه متعلق به شاکی  صورت گرفته است.
کارشناسان پلیس فتای تهران بزرگ با تکمیل تحقیقات خود متهم را که پسر شاکی پرونده بود، شناسایی کرده و پس از تشریفات قضائی به پلیس فتا احضار کردند.
این مقام مسئول ادامه داد: «پسر نوجوان پس از حضور در اداره پلیس جرمش را پذیرفت.»


او به مأموران گفت: «غرق در بازی‌های آنلاین شده بودم. در یک فرصت مناسب تلفن همراه مادرم را برداشتم. با توجه به داشتن اطلاعات حساب بانکی‌ مادرم اقدام به شارژ حساب کاربری خود به مبلغ 48 میلیون تومان در بازی‌های آنلاین کردم. اما حالا از کار خود پشیمان هستم.»

هشدار پلیسی

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اعلام این خبر به شهروندان توصیه کرد: «حتما رمزهای عبور خود را به صورت دوره‌ای تغییر دهید. از در اختیار قراردادن اطلاعات حساب بانکی ازجمله رمز و شماره کارت بانکی، رمز عبور همراه بانک و رمز اینترنت بانک به افراد دیگر خودداری کنید. در حفظ اطلاعات بانکی خود نهایت دقت را داشته باشید تا طعمه کلاهبرداری قرار نگیرید. در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک با مراجعه به سایت www.cyberpolice.ir موارد را گزارش کنید.»