همه کار کردیم تا خنده‌دار بی‌خاصیت نباشیم

سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: مهدی فرجی تهیه‌کننده سریال نوروزی نون‌خ با بیان این مطلب و در پاسخ به این سؤال که در بحثِ ورود به مسائل مختلف از جمله بورس، شهدای دفاع‌مقدس و حتی معدن و پولشویی، رأی الکترال و به‌دنیا آوردن بچه در کانادا، چقدر مورد انتقاد و چقدر مورد استقبال قرار گرفتید؟ به تسنیم گفت: سریال فقط قرار نیست حرف کمدی بزند و برود. وقتی نورالدین شخصیت اصلی داستان اعتقاد دارد که فرزندِ دخترش باید در کشورش فارغ شود و نه در کشوری دیگر، در واقع داریم فرهنگ‌سازی می‌کنیم و صرفاً روی خنده گرفتن تمرکز نکرده‌ایم. همه کار کردیم تا خنده‌دار بی‌خاصیت نباشیم.
فرجی افزود: یا وقتی به موضوع معدن و بورس می‌رسند، این دغدغه‌ها خودش را نشان می‌دهد. می‌گویند یک عده جوان خون داده‌اند تا حرف‌ها و رفتار‌هایی از این جنس اتفاق نیفتد یا در موضوع بورس که بر اثر یک اشتباه، زندگی بسیاری تباه شد. بحث بیکاری و گرانی به کرّات در سریال مطرح می‌شود یا حتی با رأی الکترال امریکا شوخی می‌شود. ما همه کار کردیم تا «نون‌خ» صرفاً کار خنده‌دار بی‌خاصیتی نشود و موضوعات مبتلابه را در دلِ اتفاقات مختلف مطرح کردیم.
وی در پاسخ به این سؤال که این روز‌ها صحبت از ساخت فصل جدید این مجموعه تلویزیونی مطرح است و آیا قرار است به این زودی‌ها اتفاق بیفتد، عنوان کرد: در ساخت ادامه این سریال تردیدی وجود ندارد، اما مقدمات و شرایط ساخت آن نیز مهم است چراکه در حال حاضر سعید آقاخانی به عنوان کارگردان و بازیگر نقش اصلی سریال تعهداتی دارد و هنرمندان دیگر هم به همین صورت که باید این هماهنگی‌ها اتفاق بیفتد. در حال بررسی هستیم و امیدواریم هرچه زودتر ساخته شود، اگر عوامل‌مان را بتوانیم هماهنگ کنیم، امسال فصل چهارم ساخته می‌شود تا به نوروز ۱۴۰۱ برسد.
فرجی درباره حاشیه‌ها به نوع ماسک‌زدنِ کاراکتر‌های سریال و حتی به نوع پرداختِ موضوع کرونا در سریال توضیح داد: اولاً به فضل الهی سری سوم «نون‌خ» از دو فصل قبلی بیشتر دیده و پسندیده شد. بازخورد‌هایی که ما داریم از فصل اول و دوم جلوتر بوده و بهتر بوده است. در مورد کرونا خواستیم به مردم بگوییم کرونا هست و مراعات کنید. سکانس یا موقعیت و صحنه‌ای کات داده می‌شد تا هنرمند و بازیگر ما بتوانند ماسک‌شان را بزنند تا کسی خدایی نکرده به این بیماری مبتلا نشود. ۵/۵ ماه فیلمبرداری داشتیم و خوشبختانه یک نفر هم کرونا نگرفت. به این دلیل بود که پروتکل‌ها به جدّ پیگیری می‌شد و بچه‌ها هم رعایت می‌کردند.