ناسزایش برای مجلس، استفاده‌اش برای دولت!

روز دوشنبه، سردار سید کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد که «مجوز ورود به خطوط ویژه شامل حال سفرا و نمایندگان مجلس نمی‌شود، این مجوز شامل رئیس دولت، معاونان وزارتخانه‌ها، رئیس مجلس و نایب رئیس و برخی رؤسای کمیسیون‌ها خواهد شد.»
اوایل بهمن ماه بود که ماجرای تلاش یک نماینده مجلس برای عبور بدون مجوز از خط ویژه و درگیری فیزیکی او و راننده‌اش با سرباز راهور خبرساز و جنجالی شد. جریان حامی دولت این موضوع را بهانه کرد تا کل مجلسی را که با اکثریت مخالف دولت شکل گرفته، تخریب کند. چندی بعد هم برخی فعالان سیاسی اصلاح‌طلب با انتشار تصویر خبری مربوط به سال ۹۷ در خصوص صدور مجوز خط ویژه برای نمایندگان مجلس، آن را خبری جدید و مربوط به مجلس کنونی دانستند. در حالی که از قضا آن خبر مربوط به مجلس اصلاح‌طلبان (مجلس دهم) بود. با این حال اکنون روشن شد که سهم دولتی‌ها برای استفاده ازمجوز تردد در خط ویژه بیشتر از مجلس است و حتی معاونان وزارتخانه‌ها هم مجوز تردد دارند و البته جریان حامی دولت هم دیگر نگران تبعیض و تردد مسئولان در خط ویژه نیست.
یک نکته دیگر از سخنان رئیس پلیس راهور قابل تأمل است و آن مربوط به درگیری فیزیکی عنابستانی، نماینده مجلس با سرباز راهور است: «پلیس راهور شکایت خود از ایشان را به دادسرا ارائه داد و دستگاه قضایی نیز نسبت به احضار فرد خاطی اقدام کرده و طبق اطلاعات ما به زودی و طی روز‌های آتی کیفرخواست برای ایشان صادر می‌شود. این فرد (عنابستانی) نیز پس از اعلام وصول شکایت پلیس، شکایتی را در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح مطرح کرد، اما با توجه به اینکه برابر قانون یک شکایت در دو جا قابل رسیدگی نیست، تا این لحظه سازمان قضایی نیرو‌های مسلح هیچ یک از همکاران ما را دعوت نکرده است.»