روحانی: به وظیفه خود درباره انتخابات عمل کنیم

رئیس جمهوری گفت: انتخابات برای ملت و منطقه سرنوشت‌ساز است؛ نگوییم انتخابات اثری بر زندگی ما ندارد.
به گزارش ایسنا، حسن روحانی در جمع فعالین اقتصادی با اشاره به آثار مخرب ویروس کرونا بر اقتصاد کشور اظهار کرد: این ویروس جهانی و غیر قابل پیش بینی است. اگر دو سال قبل به همه دانشمندان جهان می گفتید مشکل بهداشتی ما در دو سال آینده چیست نمی توانستند این موضوع را بگویند. رمال‌ها هم که می گویند در انتخابات چه کسی پیروز می شود این موضوع را پیش‌بینی نکرده بودند.
وی ادامه داد: از یک کشور و استانی شروع شد که کسی فکر نمی کرد همه دنیا را بگیرد. در ایران هم وقتی اولین بار فهمیدیم این ویروس وارد شده است، به مردم اطلاع دادیم. روز آخر بهمن بود، وزیر بهداشت ما گفت دو نوعش در ایران هست. یک آقایی در دولت گفت خیلی بد است که الان نزدیک انتخابات هستیم اعلام کنیم، گفتم هر چه می خواهد بشود؛ باید اعلام کنیم. همان روز هم اعلام کردیم.
روحانی افزود: بعضی ها باور نکردند، بعضی ها مسخره کردند، اما نه فقط ما که همه دنیا مبتلا شدند. یکی می گفت ویروس شش ماهه است. یکی می گفت تابستان بشود از بین می رود، اما الان می دانیم ویروس خطرناکی است جهش‌های متعددی هم دارد. اولش می گفتند بدترینش کرونای انگلیسی است و بعد کرونای آفریقایی و اخیرا هم با کرونای هندی مواجهه شدیم. پس معلوم است این ویروس در حال جهش است. معلوم هم نیست کی از آن خلاص می‌شویم.
سایر اخبار این روزنامه
انتشار فایل محرمانه وزیر امور خارجه پس لرزه‌های زیادی به همراه داشت زلزله ظریف جلال خوش‌چهره تنش زدایی در بغداد سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر محرمانه بودن فایل صوتی ظریف: عرصه میدان و دیپلماسی دو بازوی عمل ایران هستند دامنه بحران مهار نشد برگزیدگان بزرگ‌ترین رخداد سینمایی جهان شناخته شدند اسکار غیرمنتظره‌ها وزیر بهداشت: با شبکه مخوفی در حوزه واکسن روبه‌رو هستیم ارز دولتی به هدف خود رسید؟ چهارمین سال دلار ۴۲۰۰ تومانی زیر سایه مخالفت ها «ابتکار» وضعیت بازار مسکن طی سال جاری را بررسی می‌کند بازار مسکن در مسیر رکود یا سقوط؟ رئیس قوه قضائیه لغو تحریم‌ها نباید دستاویز دعواهای سیاسی گردد فرمانده کل سپاه: ایران به هر اقدام شرورانه صهیونیست‌ها واکنشی قوی‌تر نشان خواهد داد فاجعه در راه است؟ اعلام آمادگی جهان برای کمک به هند روحانی: به وظیفه خود درباره انتخابات عمل کنیم حداد عادل: جریانی «راهبرد چراغ سبز» به دشمن را آغاز کرده