خبر خوش هلال‌احمر درباره خرید واکسن کرونا از چین

 محمدحسین قوسیان‌مقدم با اشاره به وضعیت واردات واکسن کرونا از سوی هلال‌احمر گفت: «در حال حاضر پیگیری برای واردات واکسن کرونا از سوی جمعیت هلال‌احمر به شدت در حال جریان است. واردات‌مان از مبدا چین خواهد بود، اما هنوز نمی‌توانیم اعلام کنیم که میزان واردات چقدر بوده و دقیقا چه زمانی وارد کشور می‌شود.»

او افزود: «مسلما جمعیت هلال‌احمر دنبال این است که واکسن را به میزان قابل توجهی وارد کند. اقدامات لازم انجام شده و توفیقاتی هم در این زمینه داشته‌ایم تا واردات واکسن را از مبدا چین به کشور داشته باشیم. میزان و زمان واردات آن را متعاقبا بعد از قطعی‌شدن اعلام می‌کنیم. خبرهایمان در این زمینه، خبرهای خوبی است.»

اعلام آمادگی هلال‌احمر برای اقدام در واکسیناسیون عمومی

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر همچنین درباره امکان تلقیح واکسن کرونا به جمعیت‌های هدف از سوی این جمعیت گفت: «در این زمینه جمعیت هلال‌احمر به معاونت درمان وزارت بهداشت درخواست داده است. باید توجه کرد که همیشه در کشور کار واکسیناسیون حجاج را جمعیت هلال‌احمر انجام می‌دهد، بنابراین در کل کشور اتاق‌های واکسیناسیون داریم. بر این اساس اعلام آمادگی کردیم در صورتی که وزارت بهداشت تشخیص دهد، حاضریم بر اساس لیست اعلامی از سوی وزارت بهداشت، به ما واکسن دهند تا در زمینه تلقیح و تزریق آن و انجام واکسیناسیون اقدام کنیم. البته این اقدام منوط به مجوز وزارت بهداشت است، جمعیت هلال‌احمر این آمادگی را در مراکز واکسیناسیون خود دارد، اما واکسن را وزارت بهداشت باید در اختیار ما قرار دهد. هلال‌احمر در صورتی که واکسن کرونا را وارد کند، این واکسن را به وزارت بهداشت تحویل می‌دهد.»

درخواست برای تزریق واکسن به امدادگران مستقر در مرزها

او درباره واکسیناسیون پرسنل جمعیت هلال‌احمر که در حوزه‌های عملیاتی یا در زمینه نظارت و کنترل مرزها فعالیت می‌کنند، گفت: «در این زمینه هم درخواستی به وزارت بهداشت داده‌ایم که بعد از محموله واکسنی که اخیرا وارد کشور شد، موافقت اولیه این اقدام را هم دریافت کرده‌ایم و تعدادی از لیست‌هایمان را هم به وزارت بهداشت ارایه داده‌ایم. درخواست داده‌ایم که واکسیناسیون نیروهای هلال‌احمر با اولویت نیروهایی باشد که برای بحث کنترل کرونا در مرزها مستقر هستند.»

قوسیان‌مقدم گفت: «حدود ۵۰۰ نفر از امدادگران ما مستقیما در منطقه عملیاتی هستند و از آنجایی که شیفت‌هایشان تغییر می‌کند، ما واکسیناسیون را برای ۱۰۰۰نفر درخواست داده‌ایم.»