زورگیری عجیب در ترافیک اتوبان کرج-قزوین

آفتاب یزد- گروه شبکه: به تازگی ویدیویی در فضای مجازی منتشر شده که در آن دو جوان موتور سوار با تهدید سلاح و ضرب و شتم در حال زورگیری از سرنشینان یک دستگاه سواری پژو ۲۰۶ هستند. انتشار این ویدیو که با بازخوردهای بسیاری در فضای مجازی روبه رو شده است، واکنش پلیس را نیز درپی داشت و مرکز اطلاع‌رسانی پلیس از دستگیری این افراد خبر داد. برابر اعلام پلیس این افراد عصر روز پنج شنبه در اتوبان کرج -قزوین اقدام به زورگیری از یک دستگاه خودرو ۲۰۶ کرده بودند و در پی آن نیز بلافاصله طرح مهار و ایست و بازرسی به اجرا درآمده و ماموران متوجه شدند که این افراد به سمت تهران متواری شده‌اند. در ادامه رسیدگی به این پرونده عوامل کلانتری یوسف آباد نسبت به شناسایی این افراد اقدام و در عملیاتی آنان را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. گفتنی است که درحال حاضر تحقیقات در این خصوص ادامه دارد. اگرچه خوشبختانه این زورگیران توسط پلیس دستگیر شده‌اند اما نکته قابل تامل اینجاست که شرایطی به وجود آمده است که این افراد خیلی راحت در روز روشن و در مقابل دیدگان همه دست به این رفتار خشونت بار می‌زنند و ترس و نگرانی را به جان مردم می‌اندازند. کما اینکه از واکنش‌های کاربران میتوان به این موضوع پی برد.
یکی از کاربران در اینباره نوشته است: «تحت هیچ شرایطی در هیچ خیابانی در هیچ فصلی پنجره خودرو را پایین نکشین. گاز کولر شارژ کنین هزینش و خطرش کمتره».
دیگری نوشت: «باید داخل همون اتوبان مجازاتشون کنند تا درس عبرت بشه برای بقیه اراذل».
یکی دیگر از کاربران اینطور می‌نویسد: «اگه این مجازات‌ها جواب میداد من و شما هر روز شاهد چنین دزدی‌هایی نبودیم. کسی که حاضر یک انسان بکشه برای یه گوشی و یا یه موتور و.... حیف اون اکسیژنی که مصرف میکنه. امیدوارم برای اعضای خانوادتون چنین اتفاقی نیفته اون موقع شما هم یه مقدار خشونت را لازم میدونید».
کاربر دیگری گفته است: «واقعا خیلی ساده‌لوحانست اگه فکر کنیم مشکل دزدی و زورگیری و... با قطع دست و اعدام و اینجور روش‌ها ریشه‌کن میشه. برای ریشه‌کن کردن این مسائل باید اقتصادو درست کرد، بیکاری رو از بین برد و فقرو از بین برد».
سرزمین خودرو ایرانیان