قاصدک 24

ژنرال‌های آمریکایی به ترامپ فهمانده بودند امکان جنگ با ایران وجود ندارد

 
سرویس سیاسی-
نشریه آمریکایی در گزارشی نوشت: پس از شکست ‌ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری، نتانیاهو تلاش کرده او را برای حمله به ایران تحت فشار قرار دهد اما رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا مانع از آن شد.
نشریه نیویورکر در گزارشی فاش کرد که نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی پس از شکست دونالد ‌ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تلاش کرده او را برای حمله به ایران تحت فشار قرار دهد اما رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا مانع از آن شده است.

نشریه نیویورکر در گزارشی نوشت: آخرین باری که مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با دونالد ‌ترامپ رئیس‌جمهور سابق این کشور صحبت کرد، سوم ژانویه ٢٠٢١ بود که موضوع صحبت نیز برنامه هسته‌ای ایران بوده است. در حقیقت میلی در ماه‌های آخر دوران فعالیت ‌ترامپ به شدت در تلاش بوده است که اطمینان یابد رئیس‌جمهور کشورش برای باقی‌ماندن در قدرت و تغییر نتیجه انتخابات، به ایران حمله نخواهد کرد. 
به نوشته نیویورکر، مارک میلی بسیار نگران این بوده است که ‌ترامپ با پافشاری روی اقدام نظامی علیه ایران موجب به‌ وجود آمدن یک جنگ تمام‌عیار در خاورمیانه(غرب آسیا) شود.
این نشریه آمریکایی در ادامه گزارش خود نوشت که در حقیقت بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی برای انجام این حمله در واپسین روزهای ریاست جمهوری ‌ترامپ به سختی تلاش کرده و او را تحت فشار قرار داده بود اما مارک میلی به ‌ترامپ  هشدار داده بود: اگر دست به چنین کاری بزنی یک جنگ لعنتی رخ خواهد داد.
بنابر این گزارش، مارک میلی پیش از آن نیز نسبت به پیامدهای گسترده درگیری میان اسرائیل و فلسطینی‌ها هشدار داده و در عین حال بر این باور بوده است که ‌ترامپ خواهان جنگ نیست اما تحت تأثیر نتانیاهو و عوامل تحریک‌آمیز مختلف در تلاش برای یک حمله موشکی بوده است.
در ادامه گزارش نیویورکر آمده است: افراد جنگ‌طلب ضدایرانی اطراف ‌ترامپ را احاطه کرده بودند و او به بنیامین نتانیاهو نیز بسیار نزدیک بود، کسی که علی‌رغم آشکار شدن شکست ‌ترامپ در انتخابات ٢٠٢٠ سعی داشت او را برای حمله به ایران متقاعد کند.
این نشریه همچنین افزود: علاوه بر نتانیاهو، مایک پمپئو وزیر امورخارجه و مایک پنس معاون رئیس‌جمهور خواهان اقدام علیه ایران بودند اما ‌ترامپ، با وجود نزدیکی عقایدش با نخست‌وزیر اسرائیل درقبال ایران، در نهایت تصمیم گرفت که از این ایده بگذرد و دست به اقدامی علیه ایران نزند.
‌ترامپِ دیوانه هم جرأت نکرد
این گزارش بیش از پیش ثابت کرد که گزینه حمله نظامی به ایران سال‌هاست که از روی میز مقامات ارشد آمریکایی کنار رفته است. در حقیقت ‌ترامپِ دیوانه هم فهمید که نمی‌تواند به ایران حمله کند.
آمریکا به هیچ عنوان توان حمله نظامی به ایران را ندارد. حمله موشکی ایران- در دی‌ماه ۹۸- به پایگاه هوایی «عین‌الاسد» در عراق- که میزبان نیروهای آمریکایی است- نخستین حمله رسمی ‌یک کشور به پایگاه‌های آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم به‌شمار می‌رود. سرگیجه مقامات آمریکایی و استیصال و ناتوانی در پاسخ به این حمله، یک‌بار دیگر هیمنه و قدرت پوشالی آمریکا را شکست و بیش از پیش ثابت کرد که گزینه نظامی علیه ایران به هیچ عنوان روی میز نیست.
تنها راه پیش روی آمریکای خسته از ناکارآمدی تحریم و مستاصل از حمله نظامی، گزینه «مذاکره» است. اما مقامات آمریکایی این «گدایی» را با پوشش «امتیاز ویژه به ایران» بزک می‌کنند.
آمریکا محتاج مذاکره با ایران است، مذاکره‌ای که هیچ رنگ و بویی از معامله ندارد و هدف اصلی، غارتگری و چپاول است. اما شیطان بزرگ، با فریبکاری و حیله‌گری، این «گدایی» را «لطف» جا زده و «غارتگری در پوشش مذاکره» را نیز «اعطای امتیاز ویژه» به ایران نمایش می‌دهد.