قاصدک 24

ایجاد ۱۰۰۰ روستای بدون بیکار، با اجرای پویش «روستای با برکت»

 به همت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تا پایان امسال 1000 روستای کشور، «روستای بدون بیکار» خواهند شد.
محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام دیروز در مراسم پویش روستای با برکت با اشاره به سیاستگذاری این ستاد در حوزه ایجاد اشتغال گفت: در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به بحث ایجاد اشتغال در مناطق محروم و بویژه در روستاها داشتیم و این موضوع جزو محوری‌ترین اقدامات ستاد است و از طریق طرح‌های مختلف و متنوع، قصد داریم تا با احیای روستاها، مردم را تشویق کنیم از مناطق حاشیه‌ای کلانشهرها به روستاها مهاجرت معکوس کنند و زمینه ایجاد اشتغال و مسکن و شرایط زندگی مناسب را برای آنان فراهم نماییم و ازاین طریق با افزایش تولید بتوانیم بخش زیادی از مشکلات کشور را مرتفع کنیم.  وی تأکید کرد: در سال‌جاری 5000 طرح رادراین زمینه درنظر گرفتیم که اگر استقبال خوبی صورت بگیرد، آمادگی داریم این طرح‌ها را افزایش دهیم.
محمد مخبر با اشاره به پویش «روستای با برکت» افزود: امروز مراسم شکرانه ایجاد ۱۰۰ روستای بدون بیکار و آغاز اجرای طرح‌های اشتغالزایی در ۹۰۰ روستای دیگر برگزار می‌شود که همه این طرح‌ها تا پایان سال 1400 اجرایی خواهند شد. وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد ۱۰۰۰ روستای بدون بیکار، درمجموع 6500 میلیارد تومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام سرمایه‌گذاری می‌شود که در نهایت منجر به ایجاد بیش از ۱۵۰ هزار شغل در این روستاها خواهد شد. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در بخش دیگری از سخنانش به برخی حواشی فضای مجازی درخصوص تولید نخستین واکسن ایرانی کرونا اشاره کرد و گفت: خط تولید واکسن کوو ایران برکت به هیچ وجه مشکلی ندارد و به‌صورت شبانه‌روزی درحال تولید واکسن است و شایعات درخصوص کمبود مواد اولیه واکسن هم کاملاً کذب و بی‌اساس است.
مخبر افزود: درعرض یک‌ماه پس از صدور مجوز تزریق عمومی واکسن ازسوی وزارت بهداشت، بیش از ۳ میلیون دوز واکسن برکت را در خط اول شفافارمد تولید کردیم که این واکسن‌ها به‌صورت هفتگی بعد از تست کنترل کیفیت درحال تحویل به وزارت بهداشت هستند.همچنین تا پایان این هفته نیز حدود ۹۰۰ هزار دوز دیگر از واکسن برکت را تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد.

او از آماده شدن خط دوم تولید واکسن در کارخانه شفافارمد خبر داد و افزود: این خط در حال گذراندن تست‌های نهایی است و با راه‌اندازی آن از اوایل مرداد، هفته‌ای بیش از ۲میلیون دوز واکسن برکت تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد.
وی در ادامه گفت:همچنین خط سوم تولید واکسن نیز تا پایان مردادماه راه‌اندازی می‌شود که می‌تواند هفته‌ای ۶میلیون دوز واکسن تولید کند و همان‌طور که وعده دادیم تا پایان شهریورماه حداقل ۵۰ میلیون دوز واکسن کوو ایران برکت تولید خواهیم کرد.
امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت هم در خصوص اقدامات بنیاد برکت در روستاها گفت: با راه‌اندازی پویش «به روستا برمی‌گردیم» استقبال بسیار خوبی ازسوی مردم صورت گرفت و در عرض همین مدت کوتاه، بیش از 4500 درخواست در سامانه برکت به ثبت رسید. وی افزود: از این تعداد برای 700 نفر شغل ایجاد شده و برای سایر درخواست‌ها نیز در حال شناسایی، طراحی و اجرای طرح اشتغالزایی هستیم.