قاصدک 24
بلیط هواپیما سفرمارکت

خاموشی های بی برنامه بلای جان کشاورزان


یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه خاموشی ها و به دنبال آن قطعی آب، اقشار مختلف به ویژه کشاورزان را در کشور با مشکل مواجه کرده و لازم است که مدیریت عادلانه ای در این حوزه اعمال شود. کمال حسین پور نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس با تاکید بر ضرورت مدیریت یکپارچه خاموشی ها در سطح کشور، بیان کرد: متاسفانه خاموشی های بی برنامه به کشاورزان حوزه انتخابیه بنده و همه کشاورزان در نقاط مختلف کشور آسیب وارد کرده است‌. کشاورزانی که چندین ماه زحمت کشیدند تا محصولات آنان به بار بنشیند متاسفانه با قطعی برق و به دنبال آن قطعی آب محصولاتشان در حال خشک شدن و از بین رفتن هست.
وی در ادامه اظهار کرد: نباید مدیریت به نحوی باشد که در برخی از نقاط برق تامین شده و اما در برخی از نقاط دیگر مردم با قطعی برق و آب با مشکل مواجه شوند. ادامه یافتن مدیریت غیرهوشمندانه و ناعادلانه خسارات جبران ناپذیری را به بار خواهد آورد.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز انتظار مردم در جای جای کشور این است که مدیریت خاموشی ها مدبرانه و عادلانه باشد. از نظر بنده تصمیمات در این حوزه اگر استانی باشد بسیار موثرتر خواهد بود. در برخی از استان ها باید شرایط کشاورزان را سنجید و در برخی دیگر باید شرایط صنعت گران و یا سایر حوزه ها را درنظر گرفت. حسین پور در پایان تاکید کرد: نمی توان در تهران نشست و برای تمام استان ها تصمیم گرفت. مدیریت نباید به گونه ای باشد که صرف چند روز مسئله پیگیری شود اما بعد مجددا مشکلات از نو به سراغ مردم بیاید. مدیریت خاموشی ها باید عادلانه و برنامه محور باشد.
نماینده خاش: وزارت نیرو باید تدبیری برای تامین آب روستاها بیندیشد
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: متاسفانه در اوج مشکلات درمانی شاهد قطعی برق و همچنین نبود آب در سطح روستاها و شهرهای استان هستیم که فشار را بر مردم دوچندان کرده و باید تدبیری برای آن اندیشیده شود. اسماعیل حسین زهی با اشاره به ضرورت در نظر گرفتن تدابیری برای تامین آب شرب و برق استان در شرایط کرونایی؛ بیان کرد: باتوجه به وضعیت شیوع کرونا در سطح استان سیستان و بلوچستان که به نقطه سیاه رسیده است، فشار زیادی به مردم استان وارد شده است. مقامات عالی وزارت بهداشت در سطح استان حضور یافتند و این امر به نوعی برای تسکین آلام مردم خوب بود. وی در ادامه اظهار کرد: با وجود کمبود امکانات درمانی و فشارهایی که به مردم وارد شد اما باز مردم در تلاش هستند که با رعایت پروتکل های بهداشتی از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری کنند. اما در اوج مشکلات درمانی شاهد قطعی برق و همچنین نبود آب در سطح روستاها و شهرهای استان هستیم که این امر فشار به مردم را دو چندان می کند.