قاصدک 24

رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران ‌دار فانی را وداع گفت

به گزارش خبرگزاری میزان- حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد زرگر، قاضی باسابقه و خوشنام دادگستری و رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران که به‌دلیل ابتلا به بیماری کرونا مدتی در بیمارستان خاتم‌الانبیاء تهران بستری بود دار فانی را وداع گفت.
آن مرحوم از مبارزان دوران رژیم ستمشاهی بود که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در جهت گسترش عدالت و دفاع از حقوق مردم ردای قضاوت بر تن کرد و در طول سال‌ها حضور در دستگاه قضا و مسئولیت‌هایی که برعهده داشت، همواره در مسیر انقلاب ثابت قدم بود.
قاضی زرگر در آبان‌ماه سال گذشته جانشین حجت‌الاسلام والمسلمین غضنفرآبادی در سمت ریاست دادگاه انقلاب اسلامی تهران شده بود. وی همچنین ریاست شعبه ۳۶ تجدیدنظر دادگاه انقلاب تهران و شعبه دوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفاسد اقتصادی را برعهده داشت.
قاضی زرگر در دوران طولانی حضور در منصب خطیر قضاوت، پرونده‌های مهمی ‌را مورد رسیدگی و صدور رأی قرار داد. وی در ۲۰ اردیبهشت سال ۵۸ با حکم حضرت امام خمینی(ره)، حاکم شرع در زمینه مبارزه با مواد مخدر تهران شد و در سال ۶۰ به سرپرستی دادسرای مبارزه با مواد مخدر تهران منصوب گشت.

این قاضی باسابقه طی سال‌های ۷۰ تا ۷۲ جانشین دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر کل کشور نیز بود.
قاضی زرگر همچنین از سال ۷۳ تا ۹۷ دبیری ستاد امر به معروف و نهی از منکر را برعهده داشت و یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های وی در این سمت، تلاش برای تصویب قانون حمایت از آمران معروف و ناهیان از منکر بود.
قاطعیت، شجاعت و تسلط بر امر قضا از صفات بارز این قاضی برجسته بود.
رئیس قوه قضائیه و رئیس‌جمهور در پیام‌هایی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد زرگر را تسلیت گفتند.