قاصدک 24

آیت الله رئیسی : دولت از نقد منصفانه و سازنده استقبال می‌کند

رئیس جمهوری یکشنبه گذشته در جلسه هیأت دولت با تأکید بر اینکه دولت از نقد منصفانه و سازنده استقبال می‌کند، نقد منصفانه را باعث رشد و ارتقای امور در کشور دانست و تأکید کرد: مدیران اجرایی باید آستانه تحمل خود را در مواجهه با انتقادها بالا ببرند، چرا که انتقاد درست می‌تواند نسبت به اصلاح کاستی‌ها و نواقص مفید باشد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی همچنین با گرامیداشت روز ملی سینما، توجه ویژه به اصحاب هنر را ضروری دانست و گفت: باید نسبت به مشکلات حرفه‌ای و حتی شخصی و معیشتی اصحاب هنر توجه ویژه داشته باشیم. لازم است وزیر محترم ارشاد، مشکلات حرفه‌ای و شخصی جامعه هنری کشور را پیگیری کند.
او با بیان اینکه سینما ابزاری است که باید در خدمت انقلاب و تبیین فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی قرار بگیرد، از اصحاب سینما خواست در تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و امیدآفرینی در جامعه پیشگام باشند.
رئیس جمهوری افزود: تأثیرگذاری مفاهیمی که با ابزار فیلم و هنر منتقل می‌شود، بسیار بیشتر از هزاران ساعت سخنرانی است. رئیسی در ادامه با اشاره به مأموریت دریانوردی ناوگروه ۷۵ ارتش جمهوری اسلامی، این مأموریت را اقدامی بسیار ارزشمند و قابل تقدیر دانست و تصریح کرد: این مأموریت افتخارآمیز دریانوردی، نشان داد که با تکیه بر توانمندی داخلی می‌توان تولید قدرت کرد و همچنین شجاعت در برخورد با چالش‌ها را به رخ همگان کشید و این حضور برجسته، پیام امیدبخشی برای مردم ایران و مستضعفان جهان و خار چشمی بر دشمنان بود. آیت‌الله رئیسی، اقدام وزارت صنعت، معدن و تجارت را در کاهش قیمت سیمان بسیار پسندیده و امیدبخش خواند و گفت: همه مسئولان باید تلاش کنند قیمت کالاها بویژه کالاهای معیشتی مردم به هیچ عنوان گران نشود و ضمن تلاش برای برقراری ثبات در بازار باید در راستای کاهش قیمت‌ها تلاش کرد.
در این جلسه، پیشنهاد وزیر کشور درباره استانداری حسین مدرس خیابانی برای استان سیستان و بلوچستان به تصویب رسید.

در ادامه رئیس جمهوری خطاب به استاندار جدید استان سیستان و بلوچستان چند موضوع را مورد تأکید قرار داد. حفظ و ارتقای وحدت و برادری موجود بین اقوام و مذاهب موجود در استان، پیشگیری از اقدامات تفرقه‌افکنانه جریان‌های افراطی، به لحاظ اینکه اقوام بلوچ و سیستان و مردم شیعه و سنی استان در سالیان متمادی با همدیگر زندگی برادرانه داشته‌اند، استفاده از نیروهای کارآمد بومی و ظرفیت منابع انسانی استان بویژه جوانان، ارتقای امنیت مرز و استان با کمک مردم منطقه و در نهایت ساماندهی و ضابطه‌مند کردن مبادلات مرزی و سوخت‌بری از جمله نکات آیت‌الله رئیسی خطاب به استاندار جدید سیستان و بلوچستان بود. حسین مدرس خیابانی، استاندار جدید سیستان و بلوچستان دارای مدرک کارشناسی مهندسی مواد و متالوژی، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع و دوره دکترای مدیریت استراتژیک است. او پیش از این در سمت‌هایی همچون سرپرستی و قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت، مسئول لجستیک و عضو ستاد ملی کرونا، عضو ستاد اقتصادی دولت و دبیر ستاد تنظیم بازار کشور فعالیت داشت. پس از استعفای رضا رحمانی، وزیر صمت دولت دوازدهم، مدرس خیابانی به‌عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب و درنهایت از سوی رئیس وقت دولت نیز به‌عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی معرفی شده بود که نتوانست رأی اعتماد مجلس را کسب کند.
مدرس خیابانی پیش از عهده دارشدن مسئولیت سرپرستی وزارت صمت، حدود ۱۷ سال در وزارت بازرگانی در مسئولیت‌های مختلفی حضور داشت.