قاصدک 24

به دستور الکاظمی صورت گرفت بازداشت افسران عراقی به اتهام دخالت در انتخابات

مقامات عراقی تصمیم گرفتند، تعدادی از افسرانی که نامزدهای انتخابات را طی کمپین‌های تبلیغاتی‌شان همراهی می‌کردند، بازداشت کنند تا موسسه امنیتی از رقابت انتخاباتی که قرار است در دهم اکتبر آتی برگزار شود، دور بماند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، عبدالامیر الشمری، معاون فرمانده عملیات مشترک عراق خاطرنشان کرد، مصطفی الکاظمی فرمانده کل نیروهای مسلح دستور بازداشت شماری از افسران را داده است و این دستور پس از همراهی این افسران با نامزدهای انتخابات در کمپین‌های تبلیغاتی‌شان در مناطق مختلف صادر شده است.
الشمری همچنین تصریح کرد، این اقدام در چارچوب تلاش‌ها برای دور نگه داشتن سیستم نظامی از تحرکات سیاسی این کشور اتخاذ شده است.
وی در ادامه افزود، طرح امنیت انتخابات عراق، امنیت ناظران و اهالی رسانه‌ها را تضمین می‌کند و نیروهای تروریستی، دیگر در مناطق آزاد شده از کنترل تروریسم، تهدیدی ایجاد نمی‌کنند.

این مسئول عراقی تاکید کرد، ممانعت از همراهی نامزدهای انتخابات طی کمپین‌های تبلیغاتی‌شان در راستای تلاش برای حفظ بی‌طرفی موسسات امنیتی است که خواستار حمایت و حفاظت از رای دهندگان و نامزدها است.
وی همچنین اظهار داشت، کمیته امنیتی انتخابات تلاش‌های گسترده‌ای انجام می‌دهد و با کمیساریای انتخابات به صورت بی‌وقفه با هدف ایجاد فضایی امن که می‌تواند در موفقیت آمیز بودن انتخابات سهیم باشد، هماهنگ است.
در همین راستا، جاسم البیاتی، عضو پارلمان ائتلاف دولت قانون نسبت به وجود برخی طرف‌های سیاسی که به دنبال تحمیل تصمیم خود به برخی نامزدها برای کناره‌گیری آنها از انتخابات هستند، هشدار داد.
وی همچنین گفت، برخی طرف‌ها (که نام آنها را ذکر نکرد) اقدام به ایجاد ترس و ارعاب در میان نامزدهای انتخابات می‌کنند.
وی بر لزوم حمایت و حفاظت از انتخابات تاکید کرد تا رای دهندگان و نامزدها بتوانند از حقوق دموکراتیک خود برخوردار باشند.
پیشتر برهم صالح، رئیس جمهوری عراق در جریان گفت‌وگویی تلویزیونی بر لزوم شفافیت انتخابات تاکید کرد و گفت، این انتخابات فرصتی برای عراقی‌ها است.
سایر اخبار این روزنامه
آیا برخورد سلبی با گروه نوازندگان «سل‌لا» ضروری بود؟ برخورد فالش با جوانان نوازنده جلال خوش‌چهره نشست وین زیر سایه توافق موقت محسنی اژه‌ای زمین‌های دولتی منشا فساد عنوان کرد گلوگاه‌های فساد زیر ذره بین دستگاه قضا نمایندگانی که منصب را به خانه ملت ترجیح دادند حکایت این چهار صندلی مو، لامبدا و دلتا سوغات تورهای کنسرت ترکیه می‌شود شب تولد کرونا روی صحنه کنسرت سمت های جدیدی که نامزدهای ریاست جمهوری گرفتند عاقبت به خیری رقبای انتخاباتی خاویر سولانا مسئول سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا بررسی کرد درس های اساسی از 20 سال ناکامی در افغانستان «ابتکار » حواشی موضوع آزادسازی واردات خودرو را بررسی کرد ضدو نقیض‌های واردات خودرو قالیباف در دیدار با جمعی از اعضای هیئت مدیره خانه سینما: فرهنگ و هنر زمینه ساز تحول و معجزه آفرینی در جامعه است سخنگوی وزارت خارجه: برای واردات واکسن‌های فایزر و مدرنا هیچ محدودیتی نداریم استاد دانشگاه دارایی مسکو: همکاری ایران و روسیه می‌تواند در تثبیت اوضاع افغانستان موثر باشد به دستور الکاظمی صورت گرفت بازداشت افسران عراقی به اتهام دخالت در انتخابات ذبیح‌الله مجاهد: مدت‌هاست ساکن کابل هستم، درست بیخ گوش آمریکایی‌ها! واکسیناسیون دانش آموزان و بازگشایی ایمن مدارس