سکوت معنادار سیاستمداران کهنه کار آینده سیاسی لاریجانی و روحانی چه خواهد شد؟

یک نماینده مجلس گفت: درخصوص اینکه لاریجانی و روحانی تصمیم به تشکیل حزب دارند یا نه، بی‌اطلاع هستم اما با روحیاتی که از این دو نفر سراغ دارم، مطمئنم در مقابل آلام مردم و مشکلات جامعه بی‌تفاوت نمی‌نشینند و فعال می‌شوند.
به گزارش ایلنا، غلامرضا نوری نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به سوالی درخصوص آینده سیاسی علی لاریجانی و حسن روحانی روسای پیشین دو قوه که اکنون در سکوت خبری به‌سر می‌برند و اینکه این گوشه‌نشینی همیشگی خواهد بود یا خیر، گفت: من به تازگی ارتباط و تماسی نداشتم که از آخرین وضعیت مطلع باشم یا اگر احتمالا تصمیمی اخذ شده از آن اطلاع پیدا کنم، اما این دو نفر شخصیت‌های مهم، تاثیرگذار و محبوب جامعه هستند و من معتقدم که روزبه‌روز بر محبوبیت‌شان اضافه می‌شود.
وی ادامه داد: براساس آن مسئولیت شرعی و ملی که این دو نفر دارند، بعید می‌دانم که کناره‌گیری کرده و در حاشیه بنشینند. حتما با توجه به احساس مسئولیتی که ما در آن‌ها سراغ داریم در مواقع لزوم به صحنه آمده و جامعه را قطعا کمک می‌کنند.
عضو فراکسیون مستقلین ولایی در واکنش به این سوال که «گروهی معتقدند کاهش مشارکت مردم در انتخابات تحت تاثیر عملکرد دولت گذشته بود که در کنار ردصلاحیت‌ها عامل شکل‌گیری مجلس یازدهم و دولت سیزدهم شد،به نظر شما ممکن است با توجه به عملکرد این دو قوه شرایط تغییر کند، اظهار کرد: من مبنای سوال شما را قبول ندارم، اینکه گفته می‌شود افراد کمتری آمدند پای صندوق فقط به این خاطر که از عملکرد آقای روحانی گله‌مند بودند، نظر دقیقی نیست. علت اساسی کاهش حضور این طیف پای صندوق‌های رای این بود که این افراد همفکر خودشان را در بین کاندیداها نیافتند به این علت که محدودیت و ریزش زیاد شده و انتخابات تقریبا یک‌وجهی شد و به نفع یک جریان شد؛ به خاطر همین مردم نیامدند.


وی افزود: البته ایراد و اشکالات جای خودش وجود دارد و همه به حق است اما اینکه مردم به این حد برسند که«دیگر این جریان به درد نمی‌خورد و ما نرویم پای صندوق» نه چنین نیست.اصلا از آن جریان کاندیدایی نبود که بخواهند بیایند، اگر کاندیدا بود و نمی‌آمدند آن وقت می‌شد این حرف را پذیرفت.
نوری در پاسخ به اینکه با توجه به روند نظارت‌ها و ردصلاحیت‌ها دردو انتخابات اخیر آیا چنین روندی ادامه‌دار خواهد بود، گفت: اگر این سبک و سیاقی که در کشور در پیش گرفتیم، نتیجه داد، خب می‌گوییم همین بهتر است و می‌توانیم از این سفت‌تر هم بگیریم و خالص‌تر هم بکنیم، اما اگر نتیجه نداد باید مسیر راه را باز کرد.
سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی در پاسخ به این سوال که لاریجانی یا روحانی برای ادامه فعالیت در عرصه سیاسی تصمیم به تشکیل حزب دارند یا خیر، بیان کرد: مشخصا پرس‌وجو نکردم ولی من روحیات و سلیقه‌ای که از این دو نفر سراغ دارم، مطمئن هستم در مقابل آلام مردم و مشکلات جامعه بی‌تفاوت نمی‌نشینند و فعال می‌شوند؛ اما اینکه حتما در قالب حزب خواهد بود یا نه را نمی‌دانم و نمی‌توانم در این مورد اظهارنظر کنم.
نوری در پاسخ به این سوال که چه اتفاقاتی رخ می‌دهد که یک به یک شاهد حذف یا کنار گذاشتن و یا کناره‌گیری شخصیت‌های باسابقه نظام هستیم، ابراز کرد: آدم وقتی این موضوعات را می‌بیند و این‌ موارد را کنار هم می‌گذارد خیلی غصه می‌خورد، چراکه این مسئولانی که کنار گذاشته می‌شوند یا حذف می‌شوند افرادی هستند که روزی برای همه آن‌ها گفتیم «صل علی محمد یار امام خوش آمد» و همه از این تیپ بودند.
وی ادامه داد: اکنون وقتی که کنار هم می‌گذاریم و ۴۳ سال را مرور می‌کنیم خیلی دردناک است، آدم غصه‌اش می‌گیرد که بالاخره پس چه کسی خوب است؟ چه کسی باقی ماند؟ چرا اینطور است؟ آیا ساختار ما، مسئولیت‌های ما و جایگاه‌های ما اشکال دارد؟ یا افراد اشکال دارند؟ چرا این اتفاقات به وجود می‌آید.
نماینده مردم بستان‌آباد افزود: به نظرم این مسئله یک چالش اساسی برای نظام است که هر روز دوستانش درحال پیاده شدن از این قطار هستند و تعدادشان کم می‌شود؛ نه اینکه خودشان پیاده می‌شوند به نوعی آن‌ها را هُل می‌دهند. در آخر کار هم معلوم نیست چه کسی باقی خواهد ماند و یا اینکه جایگزین این‌ها چه کسی خواهد بود هم معلوم نیست،یک افرادی آمدند که آدم می‌گفت این دیگر آخرش است و تا آخر می‌ماند اما خیلی سریع طی ۴ سال یا ۸ سال رفت ته صف و خیلی هم اوضاعش خراب شد.
وی همچنین تصریح کرد: آدم نمی‌داند که اینگونه به کدام سمت برود. آیا این سیر تحول انقلاب است؟ نه قطعا اگر اینگونه پیش برویم، از اهداف دور می‌مانیم. اگر سیر قهقرایی داریم خب این هم خوب نیست و باید جلوی آن را بگیریم.
نوری گفت: این مسئله یک داستان خیلی غم‌انگیزی است و حتما باید برای آن چاره‌ای اندیشید و چتر انقلاب را گسترده‌تر و فضا را باز کرد وگرنه بعید است با این روش به نتیجه برسیم. این اصطلاحی که برخی می‌گویند خالص‌سازی، این‌ها محدودیت ندارد و همه را از بین می‌برد و یک روز دامن طراحان این محدودیت‌ها را هم خواهد گرفت. یک روزی بعضی‌ها دنبال همین طراحی‌ها بودند که بقیه حذف شوند و خودشان باشند الان خودشان هم حذف شدند. چنین روندی در آخر یقه همه را می‌گیرد.
سایر اخبار این روزنامه
نیمه دوم سال برای بازار سرمایه سبزتر خواهد شد؟ انتظار صعود پس از برگریزان بورس جلال خوش‌چهره لزوم خروج برجام از بلاتکلیفی اهالی کتاب چه توقعاتی از مسئولان دولت سیزدهم دارند؟ فرهنگ را ببینید تولیدکنندگان یا واردکنندگان، کدام‌ یک پیروز میدان خواهد شد؟ کشمکش در بازار 8 میلیارد دلاری لوازم خانگی آیا توافقی صورت می‌گیرد؟ بیم و امیدهای برجام دلایل ناکامی تیم ملی فوتسال درجام جهانی رویای سکو چطور برباد رفت؟ سکوت معنادار سیاستمداران کهنه کار آینده سیاسی لاریجانی و روحانی چه خواهد شد؟ آیا واکسیناسیون اجباری علیه کرونا باید اجرایی شود؟ اتحاد علیه کووید رئیس جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت: مهار تورم مساله مهم و اولویت دولت است واکنش رسمی ایران به اظهارات «الهام علی اف» مانور در مناطق مرزی شمال غرب موضوع حاکمیتی است اسلامی: اصرار آژانس برای نصب دوربین در سایت‌های صدمه دیده را نمی‌پذیریم گروسی در واکنش به ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی: قرار نیست سانتریفیوژها در ایران متوقف شود ماکرون: اروپایی‌ها باید در قبال آمریکا بی‌عرضگی را کنار بگذارند