قاصدک 24

حرکت بسیج فتح قله‌ها و ایجاد اعتماد به نفس ملی است

بسیج خط‌شکن است و مرز‌های جدید را مدام تغییر می‌دهد. بسیج قله‌های جدید رافتح می‌کند و اعتماد به نفس ملی ایجاد می‌کند.
سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بنیاد تعاون بسیج در گفتگو با خبرگزاری بسیج در خصوص نمایشگاه «میدان وظیفه» گفت: الحمدلله نمایشگاهی که امروز دیدیم نسبت به نمایشگاه دوره قبل نشان‌دهنده قدم‌های بلند و پیشرفت‌های ارزشمندی در حوزه‌های فناوری، تدوین کتاب‌های آموزشی برای دانش آموزان، رسانه، فناوری ارتباطات و اطلاعات، گردشگری، سامانه‌های نقل و انتقالات و ترابری است. همه این‌ها نشان می‌دهد که بسیج به صورت هدفمند در حوزه فرهنگی، رسانه خدمات اجتماعی، فناوری و علم پیشرفت‌های بسیار بزرگی را طراحی کرده و گام‌های اولش را خیلی خوب برداشته است، همچنین جوانان خیلی خوب، هوشمند و بااستعدادی را جذب کرده است.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه پیمودن این مسیر‌ها خیلی مهم است، خاطرنشان کرد: نقطه شروع هر مسیر مهم است، هیچ مسیر طولانی بدون برداشتن اولین قدم‌ها تعیین نمی‌شود. این مسیر‌ها هم بدون توقف است و نقطه توقف ندارد و راه و طریق است. سرلشکر سلامی تصریح کرد: شاهد این هستیم که بسیج با نماد‌های نوشوندگی، پیشرفت‌های به روز و قرار گرفتن در لبه‌های مدرن بودن در حوزه علم، فناوری، تجارت و صنعت پیش می‌رود که این ارزشمند است. وی با اشاره به اینکه بسیج حوزه‌های خدمات اجتماعی را هم به مرور و با گسترش کمی و کیفی فتح خواهد کرد، یادآورشد: البته ما قصدمان این نیست که یک انحصار در کشور تولید کنیم.
فرمانده کل سپاه بسیج را موتوری محرک دانست و گفت: بسیج مثل پیشران عمل کرده و سبک می‌سازد و مدل تولید می‌کند.

سرلشکر سلامی هدف اصلی را تولید مدل خواند و گفت: بسیج باید مدل یک نقش بشود و آن نقش هم تلفیق ارزش‌های اسلامی با واقعیت‌های میدانی است که بتواند این نقش را به عنوان یک الگو معرفی کند.
وی با تأکید بر اینکه قصدمان این نیست که تمام فضای کشور را ما با بسیج در اختیار بگیریم، ادامه داد: بسیج خط‌شکن است و مرز‌های جدید را مدام تغییر می‌دهد. بسیج قله‌های جدید را فتح می‌کند و اعتماد به نفس ملی ایجاد می‌کند. سرلشکر سلامی در پایان افزود: هدف بسیج این است که در عرصه تحریم‌ها نشان بدهد که هیچ چیزی مانع از پیشرفت کشورمان نمی‌شود و الحمدلله این نمایشگاه هم تا حدود زیادی این قابلیت‌ها را به اثبات می‌رساند.