قاصدک 24

نتایج اولیه انتخابات عراق موفقیت نسبی جریان صدر

کمیساریای عالی انتخابات عراق امروز دوشنبه نتایج اولیه انتخابات پارلمانی عراق اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری واع عراق، کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق نتایج اولیه انتخابات پارلمانی این کشور را که برگزار شد، اعلام کرد.
جلیل عدنان رئیس کمیساریای انتخابات عراق در نشست مطبوعاتی با اعلام این مطلب افزود: جزئیات این نتایج در پایگاه رسمی کمیساریای عالی مستقل انتخابات به نمایش گذاشته شده است.
این در حالی است که ورود به پایگاه رسمی کمیساریای عالی مستقل انتخابات بسیار دشوار است.
عماد جمیل از مسئولان این کمیساریا اعلام کرد که مشکل فنی رخ داده است که دست اندرکاران در حال حل مشکل هستند. پیش از این، کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که در این کنفرانس مطبوعاتی نتایج اولیه انتخابات اعلام می‌شود و پس از بررسی شکایت‌ها و اعتراضات نتایج نهایی اعلام خواهد شد.

قبل از آن هم جمانه غلامی سخنگوی کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق نیز اعلام کرده بود: نتایج شمارش دستی آرا با شمارش الکترونیکی صد در صد مطابق بوده است. این تطابق در همه مراکز رای که به قید قرعه جهت مقایسه انتخاب شد به همین نسبت صد در صدی بوده است. شمارش آرا در انتخابات عراق به صورت الکترونیک انجام می‌شود اما کمیساریای عالی مستقل انتخابات به منظور اطمینان از نتایج شمارش الکترونیک، آراء برخی مراکز را به قید قرعه به صورت دستی شمارش و با شمارش الکترونیک مقایسه می‌کند.
صبح امروز کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق اعلام کرد که برآوردهای اولیه نشان‌دهنده مشارکت ۴۱ درصدی در انتخابات این کشور است.
در بیانیه رسمی کمیساریا تعداد آراء ماخوذه ۹ میلیون و ۷۷ هزار و ۷۷۹ معادل ۴۱ درصد نسبت واجدان شرایط اعلام شده است.
در این بیانیه آمده است که در انتخابات ویژه ۱۶ مورد شکایت و در انتخابات سراسری ۵۸ مورد شکایت ثبت شده است.
انتخابات پیش از موعد عراق روز ۱۰ اکتبر در سراسر عراق برگزار شد.
سایر اخبار این روزنامه
رهبر انقلاب درپی موفقیت ورزشکاران ایران در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان: آفرین بر پهلوانان کشتی فرنگی و مربی آن که همه را شاد کردند ژوبین صفاری زمان عمل به وعده مهم رئیس جمهوری یارانه ای جدید در راه است؟ لباس نو بودجه ۱۴۰۰ بر تن یارانه‌ها رویارویی ایران و کره جنوبی در مسیر جام جهانی دورقمی شد دهمین اپیزود «بازی مرکب» آیا پرونده «صادرات گاز ایران به اروپا» روی میز مذاکرات برجام هم می‌رود؟ کارت جدید ایران در بازی مذاکرات هسته‌ای «ابتکار» اثر افزایش نرخ بهره بانکی بر بازار بورس را بررسی کرد زمانی برای بازگشت اعتماد مردم به بورس چرا سینمای کودک این سال‌ها کم فروغ بوده است؟ پرنده غمگین سینمای کودکان رئیس قوه قضائیه: به زودی بخشنامه‌ای برای ساماندهی ممنوع‌الخروجی‌ها صادر می‌شود رئیس جمهوری در آیین بازگشایی سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها: نباید به هیچ حرف نو و نظریه جدید بی‌توجه بود جانشین فرمانده ناجا: در اغتشاشات خوزستان حق با مردم بود نیاز متقابل باکو و تل‌آویو با تبادل نفت در برابر سلاح نتایج اولیه انتخابات عراق موفقیت نسبی جریان صدر سرپرست دانشگاه تهران اعلام کرد قول حضور رئیس جمهوری در مراسم روز دانشجو را گرفتیم