عربستان توان ساخت هواپیمای کاغذی هم ندارد، بمب‌هایی که بر سر یمنی‌ها می‌ریزند آمریکایی است

  سرویس خارجی-
عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن می‌گوید، هر گلوله، راکت و بمبی که بر سر ملت یمن فرود می‌آید آمریکایی است و عربستان توان ساخت هواپیمای کاغذی را هم ندارد چه برسد به ساخت اف ۱۵ و اف ۱۶.
اخیرا اعلام شد که عربستان در جنگ یمن 63 میلیارد دلار سلاح از آمریکا خریداری کرده است. علاوه‌بر این، بارها اسنادی از حضور مستقیم و غیر مستقیم آمریکا در جنگ یمن منتشر شده است. این یعنی، انقلابیون یمن مشغول نبرد با با آمریکا و دست پرورده‌های آن هستند. محمد علی الحوثی عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن در این ارتباط، می‌گوید، هر گلوله، راکت و بمبی که بر سر ملت یمن فرو می‌آید آمریکایی است. آمریکا شیطان و دشمن است و دشمن ما هم باقی خواهد ماند... آمریکا دشمن ما و دشمن فلسطینی‌هاست. آمریکاست که به کشور ما تجاوز کرده است. آمریکا اساس تجاوز و شریک نخست جنگ علیه یمن است. مزدوران وابسته به ائتلاف سعودی سرنوشتشان در زباله دان تاریخ است.»
الحوثی گفت: «آمریکا شریک متجاوزان و محاصره‌کننده کشور ماست. آمریکا در پشت پرده شر در کشور ماست و همان است که می‌کُشد و ویران می‌کند. امارات و عربستان بدون آمریکا نمی‌توانند کاری انجام دهند. عربستان توان ساخت هواپیمای کاغذی را هم ندارد چه برسد که به ساخت اف ۱۵ و اف ۱۶.»

الحوثی در ادامه خطاب به آمریکایی‌ها از تحریم‌های این کشور گفت: «هر تحریمی علیه ما اعمال کنید تأثیری بر ما ندارد و بی‌ارزش است. اگر آمریکا نبود جنگی علیه کشور ما رخ نمی‌داد. آمریکا بود که سفیرش را بیرون برد و خواستار خروج دیگر سفیران از صنعا شد. آمریکا از هفت سال قبل مردم یمنی را می‌کشد و زیرساخت‌ها را ویران می‌کند. اگر حمایت آمریکا نبود کشورهای متجاوز کاری از پیش نمی‌بردند...محاصره اعمال شده علیه کشور ما از سوی کشتی‌های جنگی آمریکایی اعمال شده است. ملت یمن از فریاد آمریکا هراسی ندارد و بر سر مواضعش است. ما وارد گفت وگو شدیم و ملاحظه کردیم که آنها جدیتی ندارند.»
حملات وحشیانه آل‌سعود
خبر دیگر اینکه، ائتلاف سعودی روز دوشنبه نیز از زمین و هوا مناطقی از یمن را هدف قرار‌داد که به کشته و زخمی شدن چند غیرنظامی منجر شد. جنگنده‌های ائتلاف سعودی، منزل «عبدالله شریان» یک شهروند یمنی در روستای المریر شهر حبس استان الحدیده را بمباران کردند. در این حمله هوایی سعودی‌ها، یک مرد و یک جنین در شکم مادرش کشته شدند و مادر هم به شدت زخمی شد. حمله توپخانه‌ای ارتش عربستان به دو منطقه الرقو و آل الشیخ در شهر مرزی منبه در استان صعده نیز به زخمی شدن چهار شهروند و دو مهاجر آفریقایی منجر شد. ائتلاف سعودی دیروز نیز شهرهای صرواح و الجوبه استان مارب را در ۳۰ مرتبه بمباران کرد.
سایر اخبار این روزنامه
نشانه مثبت از سیاست اقتصادی دولت سرعت افزایش تورم کند شد بسیج باطل‌السحر فتنه اقتصادی (یادداشت روز) اخبار ویژه عربستان توان ساخت هواپیمای کاغذی هم ندارد، بمب‌هایی که بر سر یمنی‌ها می‌ریزند آمریکایی است بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها باید حساب‌شده باشد تا زمینه‌ساز موج ششم کرونا نشود آیت‌الله رئیسی: دولت با روحیه و تفکر بسیجی برای گشایش در معیشت مردم تلاش می‌کند نفتالی بنت: ایرانی‌ها با موشک اسرائیل را محاصره کرده‌اند و به ما آسیب می‌زنند آژانس هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران مشاهده نکرده است قالیباف: انقلابی‌گری یعنی عدل، عقل و حرمت انسان­‌ها در تصمیم‌­ها نمایان باشد هجوم به یکی از سنگرهای انقلاب افتخار می‌کنم خانواده‌ام در راه اسلام به شهادت رسیدند هدف اصلی ما رفع خلأ‌های قانونی برای جلوگیری از تکرار پرداخت‌های نجومی است دفاع مدعیان اصلاحات از یک قرارداد خسارت‌بار نشانه مثبت از سیاست اقتصادی دولت سرعت افزایش تورم کند شد نشانه مثبت از سیاست اقتصادی دولت سرعت افزایش تورم کند شد