قاصدک 24

آژانس هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران مشاهده نکرده است

محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی صبح روز گذشته در نشست خبری مشترک با رافائل گروسی، مدیرکل آژانس انرژی اتمی گفت: آقای گروسی چندین بار در گفت‌وگوها بیان کردند که هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران مشاهده نکرده‌اند و طبق معاهدات، فعالیت‌های هسته‌ای ایران در حال انجام است. به گزارش مهر، وی اظهار داشت: مطلب مهمی که آقای گروسی بیان کردند این است که هیچ انحرافی در برنامه‌های هسته‌ای ایران مشاهده نشده است و ایران طبق مقررات و طبق ضوابط هسته‌ای عمل می‌کند. اسلامی خاطرنشان کرد: مدارکی که به عنوان مدرک توسط دشمنان در اختیار آژانس قرار گرفته بود، پاسخ داده شد. پرونده بخشی از این مدارک بسته شده و برخی موارد باقی است که تفاهم کردیم همه موارد را خاتمه دهیم. رئیس‌سازمان انرژی اتمی افزود: مسئله حائز اهمیت این است که ایران در برنامه هسته‌ای خود مصمم است. درخصوص مواردی که برای زندگی مردم است، توافق کردیم که آژانس به ایران کمک کند. وی ادامه داد: درخصوص مسایل مرتبط با تولید برق هسته‌ای گفته شد که ایران حداقل به تولید ١٠ مگاوات برق نیاز دارد که ظرفیت در حال افزایش است. این کار به ویژه با استفاده از نیروگاه‌های مدولار کوچک که ظرفیت آن حداکثر تا
۳۰۰ مگاوات است، محقق می‌شود. اسلامی اظهار داشت: آژانس، کشورهای دارای تکنولوژی و صاحب صنعت را تشویق و پشتیبانی خواهد کرد تا با استفاده از ظرفیت صنعتی خود در راستای توسعه برق اتمی فعالیت کنند و از صنایع ایران هم پشتیبانی خواهد کرد تا از این ظرفیت برای توسعه و گسترش ظرفیت برق اتمی استفاده شود و به کشور ما در این راستا کمک می‌کند. رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز در این نشست خبری با بیان اینکه ما توافق کردیم که کار مشترک در زمینه شفاف‌‌سازی را ادامه دهیم و این کار ادامه داشته باشد، گفت: صحبت‌ها و کارهای فشرده‌ای صورت گرفت و می‌خواهیم زمینه‌های مشترکی در این باره پیدا کنیم.
وی افزود: موضوعاتی است که در حال بررسی آن هستیم. ما برنامه هسته‌ای را طوری تنظیم می‌کنیم که با تغییرات اقلیمی هماهنگ باشد. مدیرکل آژانس انرژی اتمی گفت: با جدیت برای رسیدن به نتایج مثبت در این جلسه تلاش خواهیم کرد.
رافائل‌گروسی با امیرعبداللهیان دیدار و گفت‌وگو کرد
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان با رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.
سایر اخبار این روزنامه
نشانه مثبت از سیاست اقتصادی دولت سرعت افزایش تورم کند شد بسیج باطل‌السحر فتنه اقتصادی (یادداشت روز) اخبار ویژه عربستان توان ساخت هواپیمای کاغذی هم ندارد، بمب‌هایی که بر سر یمنی‌ها می‌ریزند آمریکایی است بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها باید حساب‌شده باشد تا زمینه‌ساز موج ششم کرونا نشود آیت‌الله رئیسی: دولت با روحیه و تفکر بسیجی برای گشایش در معیشت مردم تلاش می‌کند نفتالی بنت: ایرانی‌ها با موشک اسرائیل را محاصره کرده‌اند و به ما آسیب می‌زنند آژانس هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران مشاهده نکرده است قالیباف: انقلابی‌گری یعنی عدل، عقل و حرمت انسان­‌ها در تصمیم‌­ها نمایان باشد هجوم به یکی از سنگرهای انقلاب افتخار می‌کنم خانواده‌ام در راه اسلام به شهادت رسیدند هدف اصلی ما رفع خلأ‌های قانونی برای جلوگیری از تکرار پرداخت‌های نجومی است دفاع مدعیان اصلاحات از یک قرارداد خسارت‌بار نشانه مثبت از سیاست اقتصادی دولت سرعت افزایش تورم کند شد نشانه مثبت از سیاست اقتصادی دولت سرعت افزایش تورم کند شد