فرمانده سپاه: مشکل اقتصادی داریم، اما این مشکلات در آمریکا هم هست

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با وجود همه تحریم‌ها، لبنان را با ارسال کشتی‌های نفت از فروپاشی اقتصادی نجات داده و پول نفت را هم می‌گیریم و کسی فکر نکند که این نفت‌ها رایگان ارسال می‌شود.
به گزارش ایرنا، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد کشتی‌های سوخت ارسالی ما را بزند، اما نمی‌تواند، افزود: همین باعث چرخش آمریکا شده است و آن‌ها برخلاف راهبرد خود حتی اجازه می‌دهند که از مصر، اردن و سوریه در محاصره و تحریم، نیز گاز و برق به لبنان ارسال شود تا صرفا ایران پیروز این میدان نشود.
وی ادامه داد: نظام اسلامی مدل ارائه نقش دین در اداره جامعه است که دیگر ایران اسلامی و با صدور ارزش‌های انقلاب اسلامی، دیگر کشور‌های اسلامی تحت سیطره قدرت‌های بزرگ قرار نخواهند گرفت. اساس جنگ دشمن از لحظه تولد انقلاب تاکنون جلوگیری از شکل گیری یک مدل موفق بر اساس اندیشه اسلامی بوده است، چون می‌دانند این مدل قابلیت تکرار دارد.
سردار سلامی افزود: زمان که گذشت و ابعاد وقایع و شکوه حماسه‌ها در فراز و نشیب‌های سخت انقلاب اسلامی روشن شد، آشکار شد این نظریه و ابتکار عمل چگونه معجزه‌آسا فرمول گذر انقلاب از همه بحران‌ها، مشکلات و سختی‌ها بوده است. فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما از تاریخ تاریکی متولد شده ایم، افزود: از تاریخی که سیطره استعمار و استبداد ده‌ها و صد‌ها سال این سرزمین را گرفتار انجماد فکری کرده بود و مردم در یخبندان آگاهی، تیرگی جهل و ظلمت جهالت مدرن زندگی می‌کردند.

سردار سلامی ادامه داد: سرنوشت یک جامعه وقتی رقم می‌خورد که رهبران آن منشا تولید تفکر باشند. در دوران حاکمیت طاغوت این ملت از تفکر راهبردی بی نصیب بود، ایران فاقد تفکر راهبردی بود و این حالتی است که دشمن با جداسازی بین ذهن و جسم ایجاد می‌کند تا با استفاده از ذهن منفعل آن جامعه، از نقطه‌ای دوردست حرکات فیزیکی آن را در دست بگیرد و چنین بود که ایرانی‌ها کارگزار تفکری بودند که غرب مبدع آن بود.
وی افزود: ما بخشی از جغرافیای سیاسی غرب بودیم و بخشی از سیاست ستون‌های دوگانه آمریکا در منطقه بودیم. استقلال سیاسی نداشتیم، کشوری که استقلال سیاسی ندارد فاقد استقلال فرهنگی، علمی، اقتصادی، دفاعی و امنیتی است. ایرانی که خود صاحب تمدنی بزرگ بود تبدیل به ستونی برای سیاست‌های آمریکا شده بود.
وی گفت: انقلاب اسلامی آمد تا جهالت و ضلالت مدرن را از بین ببرد. اساس جنگ دشمن از تولد انقلاب تاکنون جلوگیری از شکل گیری یک مدل موفق بر اساس اندیشه اسلامی بود، چون این مدل قابلیت تکرار پیدا می‌کند و این ۴۳ سال سرشار است از یک جنگ جهانی پیوسته و بدون انقطاع با انقلاب و هیچ لحظه‌ای نیست که با دشمنان در فضا‌های مختلف درگیر نبوده باشیم.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آمریکای امروز با ۴۳ سال پیش زمین تا آسمان فاصله دارد، افزود: امروز هم تسلط نظامی آن کشور بر دنیا وجود دارد، اما از آن کاسته شده است. از نظر شعاع و میدان تاثیر در حال همترازی با آمریکا هستیم، اما در قدرت فیزیکی نابرابری وجود دارد، ولی میزان آن نسبت به اوایل انقلاب کاهش یافته است. هنر انقلاب برهم زدن توازن شرق و غرب و ایجاد یک توازن جدید و افزودن یک ضلع به اضلاع قدرت بود.
وی گفت: قبل از انقلاب ۴۰ هزار مستشار آمریکایی تمام ارکان جامعه را اداره می‌کردند، اما امروز فرش قرمزی برای آن‌ها نیست. خیلی‌ها نمی‌دانند از چه فضای تاریکی گذر کرده ایم و خدا با انقلاب به ما نور بخشیده است. امروز عزیز هستیم و در ابعاد مختلف قدرت جهانی هستیم. بزرگترین سرمایه‌ای که توانست ما را در این رقابت و قدرت از دشمنان جلو بیندازد، رهبران انقلاب بودند. کاری که مدیریت الهی رهبران انجام داد این بود که دشمن را از پناهگاه راهبردی خارج کردند و سیاست دشمن را فرو پاشاندن.
سردار سلامی اظهار کرد: هنر انقلاب این است که به گونه‌ای عمل می‌کند تا دشمن مجبور شود ساختار‌های قدرتی را که خود ساخته، از بین ببرد. همانطور که آمریکا مجبور شد با طالبان و القاعده و صدام بجنگد و راه‌هایی برای نفوذ انقلاب هموار کند. در سوریه و یمن اقدامات آمریکا باعث شد فرصت برای ایجاد ساختار‌های متکی بر انقلاب اسلامی فراهم شود. امروز در رقابت سیاسی منطقه‌ای آمریکایی‌ها در حاشیه هستند و این نزول قدرت آن‌ها است.
وی گفت: آنچه در فضای تحریم ساختیم قبل از آن نساختیم. مشکلات اقتصادی است، اما این مشکلات در آمریکا هم وجود دارد، آمریکا بیش از ۴۰ میلیون کارتن خواب دارد و ۵۰ میلیون گرسنه. ما هم مشکلاتی داریم، اما کشور در حال ساخته شدن است.
سایر اخبار این روزنامه
«فوتبال برتر» باز هم حاشیه‌ساز شد فرهنگ‌سازی یا بازی با آبرو؟! نیما غلامرضایی سهامداران همچنان قربانی حذف ارز ترجیحی بر افزایش قیمت دارو تاثیر نجومی دارد سایه مافیای دارو بر سیاستگذاری در دولت جدید کینه صدر نسبت به گروه‌های مقاومت از کجا نشات می‌گیرد؟ رفتار پرتناقض صدر واکنش آمریکا به شروط برجامی ایران برای بازگشت به میز مذاکرات هیچ‌گونه اقدام یک‌جانبه‌ای انجام نمی‌دهیم برخی کارشناسان ایده بحث‌برانگیز توافق موقت را یک تله دانستند توافق موقت به جای احیای برجام؟ بررسی «ابتکار» از ابعاد چالش‌های بازار بورس در گذشته و آینده اقتصاد یا سهامداران؛ کدام یک قربانی شدند؟ در سفر گروسی به تهران چه گذشت؟ توافق ایران و آژانس، دستاورد مسافری از وین سازمان هواشناسی هشدار داد تدوام آلودگی در هوای 7 کلان‌شهر فرمانده سپاه: مشکل اقتصادی داریم، اما این مشکلات در آمریکا هم هست بازگشتی به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ در کار نیست چرا حملات مکرر به تاسیسات هسته‌ای ایران نتایج وارونه دارد؟ زاکانی و قالیباف عضو هیات امنای دانشگاه تهران شدند بلوای حقوق‌های نامتعارف در پتروشیمی امیر کبیر