قاصدک 24

بلوای حقوق‌های نامتعارف در پتروشیمی امیر کبیر

چهار مدیر شرکت پتروشیمی امیرکبیر ماهانه ۵۷۴ میلیون تومان حقوق می‌گیرند. این را تصاویر منتشر شده از فیش‌های حقوقی مدیران این شرکت پتروشیمی در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد. هر چند روابط عمومی این شرکت ابتدا هیچ پاسخی به این گزارش حقوق‌ها نداد، اما در نهایت وزارت کار موضوع را تایید کرد.
به گزارش فرارو، نخستین بار خبر حقوق‌های نامتعارف مدیران یکی از پتروشیمی‌های زیر مجموعه وزارت کار را خبرنگار فارس در ماهشهر، اوایل هفته گذشته منتشر کرد. پس از این خبر بلافاصله سایت شرکت خبر داد که مدیران جدید منابع انسانی و مالی منصوب شده اند. چند روز بعد هم خبر رسید که رئیس حراست این مجموعه منصوب شده است.
اما در نهایت روز گذشته فیش حقوقی این مدیران در فضای مجازی دست به دست شد. فیش هایی که نشان می داد انتصاب اخیر با این موضوع در ارتباط بوده است.
پس از آن، رسانه‌ها موضوع را از روابط عمومی شرکت پیگیری کردند، اما پیگیری شان راه به جایی نبرد.

در ادامه هم به سراغ رئیس روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی رفتند تا صحت موضوع را از او جویا شوند. اما محسن ادیبی گفته بود که این فیش‌ها هنوز برای شان مبهم است و بررسی‌های حاکمیتی آن‌ها از طریق مراجع ذی‌صلاح آغاز شده است.
تایید وزارت کار، برکناری مدیران دریافت کننده حقوق های نامتعارف
اما با گذشت چند ساعت از آغاز جنجال، معاون اقتصادی وزارت کار موضوع را تایید کرد. احمد خانی نوذری در توئیترش نوشته که بخش زیادی از مبلغ حقوق‌های نجومی از محل کارت هدیه و سکه بوده است.
طبق اسناد غیر رسمی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، چهار مدیر شرکت پتروشیمی امیر کبیر به ترتیب ۸۴، ۱۲۵، ۱۵۰ و ۲۱۵ میلیون تومان در شهریور ماه دریافت کرده‌اند.
سایر اخبار این روزنامه
«فوتبال برتر» باز هم حاشیه‌ساز شد فرهنگ‌سازی یا بازی با آبرو؟! نیما غلامرضایی سهامداران همچنان قربانی حذف ارز ترجیحی بر افزایش قیمت دارو تاثیر نجومی دارد سایه مافیای دارو بر سیاستگذاری در دولت جدید کینه صدر نسبت به گروه‌های مقاومت از کجا نشات می‌گیرد؟ رفتار پرتناقض صدر واکنش آمریکا به شروط برجامی ایران برای بازگشت به میز مذاکرات هیچ‌گونه اقدام یک‌جانبه‌ای انجام نمی‌دهیم برخی کارشناسان ایده بحث‌برانگیز توافق موقت را یک تله دانستند توافق موقت به جای احیای برجام؟ بررسی «ابتکار» از ابعاد چالش‌های بازار بورس در گذشته و آینده اقتصاد یا سهامداران؛ کدام یک قربانی شدند؟ در سفر گروسی به تهران چه گذشت؟ توافق ایران و آژانس، دستاورد مسافری از وین سازمان هواشناسی هشدار داد تدوام آلودگی در هوای 7 کلان‌شهر فرمانده سپاه: مشکل اقتصادی داریم، اما این مشکلات در آمریکا هم هست بازگشتی به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ در کار نیست چرا حملات مکرر به تاسیسات هسته‌ای ایران نتایج وارونه دارد؟ زاکانی و قالیباف عضو هیات امنای دانشگاه تهران شدند بلوای حقوق‌های نامتعارف در پتروشیمی امیر کبیر