بلیط هواپیما

اقدام ارتش و نداجا به کشور عزت بخشید

آئین رونمایی از تقریظ حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا بر گزارش عملکرد ناوگروه 75 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعزامی به اقیانوس اطلس، با حضور مسئولان لشکری و کشوری در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد.
به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی ارتش، در این مراسم امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش، سردار سرتیپ بسیجی شیرازی رئیس‌دفتر فرماندهی معظم کل قوا، امیر سرتیپ خلبان نصیرزاده جانشین رئیس‌ستاد کل نیروهای مسلح، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسنی رئیس‌سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش، امیر سرتیپ صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی، امیر سرتیپ واحدی فرمانده نیروی هوایی، امیر دریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش، سردار سرتیپ پاسدار شکارچی معاون محترم فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، امیر سرتیپ فلاح معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش، سردار سرتیپ شرفی جانشین معاون هماهنگ‌کننده ناجا، امیر دریادار خانزادی دستیار فرمانده کل ارتش در امور راهبردی و جمعی از فرماندهان و مسئولان لشکری و کشوری حضور داشتند.
بنابراین گزارش، متن تقریظ فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی) به شرح زیر است:
«امیر فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران؛ اجرای ماموریت اقیانوس پیمای ناوگروه 75، همراه با موفقیت کامل، مایه افتخار است. این اقدام شایسته، به نداجا، به ارتش و به کشور عزت بخشید. از فرماندهان، کارکنان و همه دست‌اندرکاران این ماموریت به گونه شایسته تقدیر کنید. نداجا آمادگی‌های حرفه‌ای و فنی و علمی خود را باز هم افزایش دهد. موفق باشید.»

فرمانده ارتش: ماموریت ناوگروه ۷۵
حاصل سال‌ها برنامه‌ریزی دقیق بود
امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با تشکر از ابراز لطف فرماندهی معظم کل قوا و تقریظ محبت‌آمیز معظم‌له بر گزارش عملکرد ناوگروه 75 در اقیانوس اطلس، گفت: تقریظ ارزشمند مقام معظم رهبری حاوی نکات ارزشمندی است که فرمودند: «این اقدام شایسته، به نداجا، به ارتش و به کشور عزت بخشید»، البته در ادامه بر افزایش آمادگی‌های حرفه‌ای و فنی و علمی تاکید فرموده‌اند که مسئولیت ما در نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران، صنایع دفاع و... را سنگین‌تر از گذشته می‌کند.
به گزارش تسنیم، وی با تاکید بر اینکه ما همواره ارتقای توان و آمادگی رزمی را برای حفظ و ارتقای عزت کشور و ملت بزرگ ایران اسلامی در دستور کار داریم، افزود: محبت پدرانه فرماندهی معظم کل قوا، موجب دلگرمی بیش از پیش آحاد فرماندهان و کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران به ویژه دریادلان خدوم نیروی دریایی ارتش خواهد شد و آمادگی‌های ارتش ولایت‌مدار برای انجام ماموریت‌های محوله را بیش از پیش افزایش خواهد داد.
فرمانده کل ارتش خاطرنشان کرد: اجرای موفقیت‌آمیز ماموریت تاریخی ناوگروه 75 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های آزاد و بین‌المللی، حاصل برنامه‌ریزی‌های دقیق چند ساله و عقبه‌ای درخشان و حساب شده بود که در نهایت منجر به حضور غرورآفرین و مقتدرانه این ناوگروه در اقیانوس اطلس آن هم در شرایط دشوار جوی شد که با وجود تهدیدها و تحریم‌ها کارکنان غیور این ناوگروه پس از طی بیش از چهار ماه دریانوردی اطلاعاتی، عملیاتی و آموزشی با افتخار به میهن بازگشتند.
امیر سرلشکر موسوی با تشریح زوایای مختلف و مهم مأموریت ناوگروه 75 ارتش تاکید کرد: اهمیت و بزرگی این ماموریت که بذل عنایت و محبت فرماندهی معظم کل قوا نیز بیانگر آن است، ایجاب می‌کند که با اهتمام متولیان دلسوز فرهنگی کشور، روز 12 خرداد به عنوان «روز ورود ناوگروه نیروی دریایی ارتش به اقیانوس اطلس» در تقویم ملی ثبت شود و این اقدام موجب تثبیت و ماندگاری حرکت و مأموریت عظیم ناوگروه 75 ارتش در تاریخ کشور شود.
وی گفت: نسل‌های آینده با این روز خیلی کار خواهند داشت، چرا که یک مبدأ به شمار می‌رود و می‌تواند به عنوان الگویی برای آیندگان و نیروهای مسلح مدنظر قرار بگیرد.
امیر سرلشکر موسوی با تمجید از اقدام موثر رسانه‌ای و تبلیغی ناوگروه 75 بیان داشت: اگر پیگیری و برنامه‌ریزی‌های دقیق و حساب شده ستاد تبلیغات ناوگروه 75 و همراهی اصحاب رسانه در صدا و سیما، خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی نبود بزرگی مأموریت این ناوگروه برای مخاطبان و ملت شریف ایران اسلامی جلوه نمی‌یافت.