همه دستگاه‌های اجرایی بر قیمت‌ها نظارت مؤثر داشته باشند

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور بعدازظهر دیروز یکشنبه در جلسه هیئت دولت گفت: اقدامات متعددی برای کنترل قیمت‌ها و نظارت بر بازار انجام شده اما وضعیت فعلی بازار به ما می‌گوید باید به سرعت برای مدیریت قیمت‌ها چاره‌اندیشی شود.
وی با اشاره به ضرورت نظارت دقیق و مؤثر بر قیمت‌ها، اظهار کرد: می‌خواهم یک بار دیگر به همه همکارانم در دولت از وزارتخانه‌ها تا استانداری‌ها تأکید مؤکد کنم که باید با جدیت و به شکل مؤثری بر قیمت همه کالاها نظارت داشته باشند.
رئیس‌جمهور در ادامه با تأکید بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف گاز گفت: با توجه به برودت هوا رعایت الگوهای صرفه‌جویی در مصرف گاز برای حفظ پایداری شبکه و جلوگیری از قطع گاز بسیار اهمیت دارد و رسانه‌ها و به‌ویژه صداوسیما باید مردم را بیش از گذشته به صرفه‌جویی در مصرف گاز تشویق کنند.
رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه دولت برای ایجاد تحول در سازمان اداری کشور، تصریح کرد: برای ایجاد این تحول نباید حتی یک روز را از دست بدهیم و تغییرات ضروری در سازمان اداری دولت باید به کارآمدی نظام اداری بینجامد.


رئیس قوه مجریه ادامه داد: همچنین همه دستگاه‌های اداری باید در کنار تلاش برای مقابله با فساد، روابط ناسالم و رشوه، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه حجاب و عفاف را نیز اجرا کنند.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه براساس آمار، صادرات محصولات غیرنفتی کشور امسال نسبت به سال قبل حدود ۴۰ درصد افزایش داشته است، اظهار کرد: وقتی دولت تمرکز خود را بر گسترش تعاملات اقتصادی با کشورهای همسایه قرار داده و در این مسیر موفق نیز بوده است، طبیعی است که بدخواهان به‌دنبال خرابکاری در روابط ایران با همسایگانش باشند که باید مراقبت کرد آیا واقعا مشکل در کالاهای صادراتی بوده است یا مسئله سیاسی وجود دارد؟