ریخت وپاش میلیاردی از جیب مردم در تور تفریحی عزیزی‌خادم و یاران

آفتاب یزد - گروه شبکه: فدراسیون فوتبال در خصوص خبری مبنی بر بدهکار شدن به یک شرکت بابت سفر به لیتوانی سکوت عجیبی دارد و کسی توضیح نمی‌دهد دلیل این هزینه سنگین چیست؟ در تاریخ دهم مهر سال جاری خبرگزاری فارس در گزارشی سفر شهاب عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال به همراه تعدادی از دوستانش را به لیتوانی به بهانه حضور تیم ملی فوتسال در این کشور نقد کرد. اما هیچ گاه از سوی فدراسیون فوتبال شفاف‌سازی دقیقی بابت این موضوع نشد. نکته جالب اینجاست که حتی حسین شریفی سخنگوی فدراسیون فوتبال بعد از هجمه‌هایی که به این سفر و همچنین افرادی که در این سفر همراه رئیس فدراسیون فوتبال بودند به طرز عجیبی اعلام کرد که کسانی که همراه تیم ملی فوتسال بودند، از جیب هزینه می‌کردند و هیچ هزینه‌ای روی دست فدراسیون فوتبال نگذاشتند. تعداد تیم اعزامی ملی فوتسال به لیتوانی مشخص است. مصوبه ورزش ۳۳ نفر بوده و همان تعداد نه بیشتر و نه کمتر اعزام شدند ولی اگر کسی با هزینه شخصی خودش آمده قدمش روی چشم ما. سخنگوی فدراسیون فوتبال حتی در ادامه وقتی با این پرسش روبرو شد که شایعه شده هزینه سفر تیم ملی فوتسال با بودجه ۱۰ میلیاردی از سوی سازمان لیگ تامین شده این موضوع را به شدت رد کرد و گفت کسانی که بی‌دانش هستند از این صحبت‌ها می‌کنند چون تورنمنتی که فیفا برگزار می‌کند هزینه‌هایش را هم می‌دهد. روز گذشته اما خبری همراه با سند منتشر شد که گویای تخلف صورت گرفته از سوی مهرعلی نایب رئیس فدراسیون فوتبال برای انجام این سفر است. در گزارش منتشر شده عنوان شده که مهرعلی که تا آبان جاری مدیرعامل شرکت دی اچ اف ایران در آلمان بوده با استفاده از بودجه این شرکت هزینه سفر رئیس فدراسیون و دوستانش را پرداخت کرده و اکنون شرکت توسعه بازرگانی برنا با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال خواستار برگرداندن این هزینه شده است. نکته جالب اینجاست که فدراسیون فوتبال در این باره سکوت اختیار کرده و بابت مطلب منتشر شده هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد. جای تعجب است که چگونه فدراسیون فوتبال درحالی که در همان وقت بابت این سفر مورد انتقاد قرار گرفت اکنون که اسنادی بابت مقروض شدن به یک شرکت برای انجام این سفر منتشر شده این چنین خود را به راه دیگر زده و انگار نه انگار این وسط تخلفی صورت گرفته است. اگر فدراسیون معتقد است که در سفر به لیتوانی به همراه دوستان و یاران تخلف مالی انجام نشده پس سند منتشر شده و خواسته مدیرعامل شرکت مذکور بابت چیست و چرا فدراسیون باید نزدیک به ۳۲ هزار یورو بدهکار باشد؟ چرا باید نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال برای سفری که خروجی آن هم مشخص نشد دست به چنین کاری بزند؟ برداشت هزینه از بیت المال برای سفری دورهمی این قدر ضرورت داشت که حتی دوستان خود را
ملزم به توضیح هم نمی‌دانند؟ به گزارش فارس به نظر می‌رسد بیش‌از هر زمان دیگری می‌طلبد که نهادهای نظارتی بر امور مالی این فدراسیون ورود کنند تا شفاف‌سازی شود این پول‌ها چرا و چطور هزینه می‌شوند و اکنون چرا باید فدراسیون به عنوان یک ارگان حقوقی بدهکار سفر اشخاص با نیت‌های غیر فوتبالی باشد؟
جالب اینجاست که همین چند وقت پیش AFC رسما اعلام کرد که باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به دلیل بدهایشان از فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا محروم هستند اما آقای عزیزی خادم در این شرایط به فکر تفریح و خوشگذرانی بودند در صورتی که شاید می‌شد با این پول کمی از بدهی‌های این دو باشگاه را پرداخت کرد حالا این ماجرا واکنش‌هایی را در پی داشته است.
یکی از کاربران در این باره نوشته است: «پول جریمه باشگاه‌ها و بازیکنان و غیره که کمیته انضباطی میگیره خرج سفر آقایون میشه».

دیگری نوشت: «وقتی از افراد غیر ورزشی و غیر کارشناس و حتی غیر مدیر برای ریاست فدراسیون استفاده میشه همینه خیلی سریع باید برکنار بشه».
یکی دیگر از کاربران اینطور می‌نویسد: «کلا فدراسیون فوتبال، نیاز به تحقیق و تفحص دارد».
کاربران دیگر نوشته اند: «تمامی اعضای فدراسیون باید مورد بازخواست نهادهای قضائی قرار بگیرند»، «عزیزی خادم با هزینه۱۰ میلیاردتومانی سازمان لیگ وباشگاه‌های بینوا وتا خرخره در مشکلات مالی به لیتوانی رفتن لطفا در این باره شفاف‌سازی کنید»، «آقا کسی یا ارگانی تو این مملکت نیست به امپراطوری اقتصادی و اتفاقات پیرامونی عزیزی خادم درفدراسیون فوتبال ورود کند؟»، «حذف استقلال و پرسپولیس رو جز شاهکارهای شهاب عزیزی‌خادم بنویسید! نابودی فوتبال ایران به سرعت در حال پیشرفت است»، «‎عزیزی خادم سفر تشریف برده بودن فرنگ باهزینه‌میلیاردی از جیب فدراسیونی که یه قرون پول به قهرمان لیگ جایزه نمیده».